×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. augusts, 2014
Drukāt

Nedēļas nogalē Valmiera uzziedēs jau 11. reizi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No svētdienas, 31.augusta, promenādē pie Dzirnavu ezeriņa uzziedēs krāšņas ziedu kompozīcijas, kas ikvienam atgādinās par tradicionālajiem un iemīļotajiem Ziedu svētkiem “Uzziedi, Valmiera!”, kas risināsies jau 11. gadu pēc kārtas, pavēstīja novada domes pārstāve Justīne Deičmane.

Kā pastāstīja pilsētas māksliniece Inta Skrastiņa, kompozīcijas tiks radītas kā veltījums bērniem un jauniešiem, uzsākot skolas gaitas; “Veidosim ko radošu, jautru un dzīvīgu, lai ikvienu apmeklētāju pārņemtu pozitīvas emocijas un dzīvesprieks. Gribam, lai bērniem pirmā skolas diena ir bagāta ar sirsnību un prieku.”

Šogad ir mainīta kompozīciju atrašanās vietas, bet māksliniece par to neskumst, jo, viņasprāt, radīsies vēl neredzētas un radošas idejas. Dzirnavu ezeriņā peldošās pīles, ap to augošās zāles, ziedi un krūmi, kā arī ūdens skaņas lieliski iedvesmo!

Rīkotāji gan atzīst, – šogad krietni sarucis dalībnieku skaits, kompozīcijas veidos vien divi ziedu saloni, kā arī SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Valmieras muzejs, māksliniece Inta un vēl pāris brīvprātīgo. “Saprotu, ka tas ir laikietilpīgs un smags darbs un ne katrs to var mūsdienās atļauties, tāpēc aicinu cilvēkus nekautrēties un iesaistīties, ja viņi sajūt sevī māksliniecisko aicinājumu – dāvāt pilsētai krāšņu, ziedošu, aromātisku dāvanu,” norāda I. Skrastiņa. Iedzīvotāji aicināti nest ziedus 29. un 30. augustā uz promenādi pie Dzirnavu ezeriņa.

Paralēli Ziedu svētkiem, kā ierasts, Valmieras Kultūras centrā būs apskatāma dāliju izstāde. Par krāšņajiem ziediem jāpateicas selekcionārei Ritai Zaļais un dāliju audzētājai Maijai Breikšai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+