×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
29. marts, 2012
Drukāt

Neikšans/Dzirkals pēc pirmā ātrumposma otrie

Latvijas autosportists Andis Neikšāns ar stūrmani Pēteri Dzirkalu no “LMT rallija komandas” ieņem otro vietu jaunizveidotā “Rally Class” sacensību seriāla kopvērtējumā pēc ceturtdien veiktā pasaules autorallija čempionāta (WRC) ceturtā posma – Portugāles rallija – pirmā ātrumposma.

“Rally Class” kopvērtējuma līderpozīcijā pēc pirmā ātrumposma atrodas ukrainis Jurijs Protasovs, kuram Neikšāns/Dzirkals zaudē 1,8 sekundes. Trešās vietas īpašnieku “Rally Class” kopvērtējumā Rifatu Sungkaru no Indonēzijas Latvijas ekipāža šobrīd apsteidz par 1,5 sekundēm, bet vēl par 2,8 sekundēm atpaliek meksikāņu braucējs Rikardo Trivino.

Kā vēsta “LMT rallija komanda”, pēc pirmā ātrumposma pirmā līkuma Neikšāna ekipāžas mašīnai pārstāja darboties elektroniskā gāzes sistēma. Bija nepieciešamas piecas sekundes līdz elektronikas pārstartēšanai un arī atlikušajā ātrumposmā ekipāža nevarēja braukt ar pilnu gāzi. Savukārt N4 klases ieskaitē Neikšāns/Dzirkals šobrīd ieņem astoto vietu, līderim Rikardu Mouram no Portugāles zaudējot 15,2 sekundes.

Tikmēr kopējā ieskaitē Neikšāns/Dzirkals pēc pirmā ātrumposma ieņem 37.vietu, bet līderis ir norvēģis Peters Sūlbergs no “Ford” komandas, kuram latvieši zaudē 24,4 sekundes. Otrajā vietā pašlaik atrodas astoņkārtējais pasaules čempions francūzis Sebastjans Lēbs (“Citroen”), kurš līderim zaudē 0,1 sekundi, bet trešajā pozīcijā ir “Ford” komandu pārstāvošais somu braucējs Jari-Mati Latvala, kurš no Sūlberga atpaliek par 0,7 sekundēm. Savukārt augstajā piektajā pozīcijā pēc pirmā ātrumposma atrodas igauņu pilots Ots Tanāks (“M-Sport Ford”), kurš no līdera atpaliek par 2,8 sekundēm.

Ceturtdien tiks aizvadīti vēl trīs ātrumposmi, bet Portugāles rallijs noslēgsies svētdien.

 “Rally Class” seriāls ir WRC ieskaite “Subaru” automašīnām. Neikšāns/Dzirkals “Rally Class” sacensībās brauc pagājušās sezonas “Production Car WRC” (PWRC) klases kopvērtējuma uzvarētāju komandas “Symtech Racing” sastāvā. Latvijas ekipāža startē ar N grupas “Subaru Impreza STR12” rallija automašīnām. Visi “Rally Class” seriāla dalībnieki brauc ar identiskām “Subaru Impreza STR12” automašīnām.

“Rally Class” sacensībās notiks seši posmi – Portugālē, Grieķijā, Vācijā, Itālijā, Francijā un Spānijā -, no kuriem četri pārklāsies ar PWRC posmiem. “Rally Class” nav atsevišķi izdalīta klase – tā ir tā pati N4 klase, tikai cita ieskaite. “Rally Class” kopvērtējuma uzvarētājiem 2013.gadā pienāksies pieci pilnībā apmaksāti posmi WRC ar R4 klases “Subaru” rallija automašīnām.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc trijiem posmiem līderis ar 66 punktiem ir Lēbs, viņam 16 punktus zaudē komandas biedrs Miko Hirvonens no Somijas, bet trešais ir Sūlbergs, kurš ticis pie 47 punktiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+