×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. oktobris, 2015
Drukāt

Nekad neesmu bijis gladiators. Saruna ar Andri Piebalgu (23)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Jauneklīgs, džinsos, atvērts un pieejams – uz interviju “Latvijas Avīzē” ieradās “Vienotības” valdes loceklis, bijušais eirokomisārs ANDRIS PIEBALGS, izrādīdams, kādam jāizskatās Rietumu tipa politiskam darbiniekam. Viņu uzaicinājām skaidrot “Vienotības” domes sēdē pieņemto darbības programmu līdz valsts simtgadei. Jāatgādina par politologa Ījaba aizrādīto, ka valdošajā partijā ir tehnokrāti ar pieredzi valsts pārvaldē, toties pavisam trūkst cīņā saucēju gladiatoru. Ar Piebalga kungu sarunājās Māris Antonevičs un Egils Līcītis.

– Andri Piebalg, kas jūs esat – tehnokrāts vai gladiators?

– Tehnokrāts. Nekad neesmu bijis gladiators.

– Par jums runā kā par nākamo “Vienotības” priekšsēdētāju. Tā saka partijas biedri, ieskaitot Āboltiņas kundzi, politikas vērotāji un pats arī neliedzaties, ka tā varētu būt. “Vienotības” domes sēdē debates izvērtās slēgtajā daļā, kuru publikai neparādīja. Bet kādi jums radās secinājumi – “Vienotībā” būs daudz domubiedru? Varbūt būsiet iekritis intrigu pilnā čūsku midzenī?

– Neredzu nevienu partijas biedru, ar kuru man rastos nopietnas domstarpības. “Vienotības” spēcīgākā skaldne – tas ir izteikti proeiropeisks spēks. Pārējais ir nianses.

– Kāda ir atbilde par to, vai Piebalgs piekristu vadīt “Vienotību”?

– Tur vēl gads priekšā. Es neliedzos – ja būs priekšsēdētāja pārvēlēšanas, ja mani izvirzīs, tad kandidēju.

– Esat vecs zaldāts, izkarojies administratīvās, diplomātiskās, politiskās frontēs. Kur radīsies tā ambīcija, vilcējspēks pacelt partiju? Tas būs diezgan smags vezums, ko jums uzkraus.

– Tāpēc, ka tā izteikti proeiropeiska partija. Nesaku, ka ZZS vai NA nav eiropeiskas partijas, taču viņu nišas ir reizē arī ļoti nacionālas. “Vienotība” vienīgā skatās nedaudz vairāk pāri robežām un skatās to vidi, kurā esam. Ja nav “Vienotības”, tad niša paliek vakanta un nepastāv. Vēlētājiem, kas atbalsta šo kursu, pat nav par ko balsot. Pārējo partiju pārstāvji darbojas Eiroparlamentā un aizņem vietu kādā parlamenta grupā, piemēram, “Saskaņa” sociālistu grupā, taču viņi nav par Eiropu – viņi strādā vietējā nacionālajā līmenī ar atbilstošu dienaskārtību. Tāpēc man ir svarīgi, ka “Vienotība” nesagāžas, ka mēs attīstāmies un esam valdībā. Man ne visai patīk jēdziens “valdošā partija”, kas skan diezgan augstprātīgi, bet jāskatās iespējamās kombinācijas, kādas nosaka vēlēšanu rezultāti, un “Vienotībai” jāieņem vieta koalīcijā, jāslēdz līgumi un uz to bāzes jāstrādā.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Briinumaina vienpraatiiba komentos, bet es arii parakstos zem katra komentaara……un, vispaar, jo aatraak Vienotiiba aizies pa ,,skuju taku”, jo labaak Latvijai.

 2. Ekspromtā radās ideja-Latvija kļūst par Ķīnas provinci eiropā!
  Kālab tieši Ķīna?
  1.Ļoti senas kultūras valsts,nav agresīva,augstu godā tur vispārcilvēciskas vērtības.
  2.Ķīnai ir varena armija, būsim pasargāti no Putlera režīma. Varētu Ventsplī un Liepājā izvietot Ķīnas floti,Lelvārdē aviācijas bāzi. Ķīna bus priecīga sabombardēt Maskavu vai Berlīni īsā laika posmā.
  3.Ķīnā ir augstvērtīga bezmaksas medicīna, mūsu vecie cilvēk pārstās mirt tik strauji.
  4.Ķīnā ir bezmaksas izglītība, tad Latvijā tā daudziem kļūs pieejama.
  5. Ķīna ir 2.lielākā ekonomika pasaulē, te plūdīs miljardi,cels rūpnīcas,bērnudārzus, dzelzsceļus.
  6. Ķīna dos mums autonomiju, savas lietas lemsim paši, varēsim kopt savu kultūru, celt koncertzāles,izdot grāmatas,latvieši atgrieztos Dzimtenē, jo šeit būtu darbs un labklājība. Nebūtu bomžu.
  7.Ķīna nepieļautu melno islāmistu ekspansiju Latvijā,
  Pie šitās globalizācijas, ja gribam kā nācija ar savu kultūru izdzīvot, jāpeslienas patiesam Latvijas draugam,Ķīnai.
  Zaglīgie un korumpētie elementi nebūs mierā, jo Ķīnā par tādām lietām publiski nošauj!

 3. davai – balsojam par piebalgu, šis jau nebūs sliktāks par Kurbadu vai Sprīditi – labākais , kas latviešiem ir

 4. Visa runāšana par nodarbinātību, darba vietu radīšanu, minimālo algu – kā pie sociālistiem vai precīzāk kā pie pa skuju taku ejošas partijas, kas ķeras pie visiem iespējamiem populismiem. Atradušies darba vietu radītāji, cik jau valsts garantijās ar šiem saukļiem naudu nobēdzinājuši. Minimālā alga – kā tad, Vienotības sirdsmīļais valūtas fonds aizvakar paziņoja, ka Igaunijas valdība ir nekompetenta un populistiska, jo plāno celt minimālo algu neadekvātos augstumos, izraisot vēl lielākus eksporta kritumus, nekā tie jau tagad Igaunijā novērojami. Būs jautri, ja to pašu Vienotībai pateiks par Latviju ES un vēl no Dombrovska mutes.

 5. Pārējais ir nianses Atbildēt

  No Vienotības aizvien vairāk skādes nekā labuma. Jāpārgrupējas …

 6. Cik skumīgi, ka mums nav gladiatoru. Varbūt tāpēc mēs nesenā pagātnē pakļāvāmies austrumiem un tagad cenšamies to pašu darīt arī uz rietumiem.

 7. “… – Man pirmais ir, ka “Vienotība” nav mirusi. Tas jau ir pozitīvs fakts. Otrs, ka “Vienotībā” ir potenciāls, lai tā būtu pievilcīga noteiktai vēlētāju daļai. Trešais – manā skatījumā “Vienotības” esamība Latvijas politikā dod labu valstij “- ???
  Andri, VIENOTĪBA jau ir sagrauta, sakompromitēta, tā sagrāva, padzina savus spējīgākos kadrus, padzina visus citus, kuri Latvijai deva labumu, gribēja dot labumu, uzsāka, bet VIENOTĪBA grāva katru ideju. Padzina Rībenu, Circeni, Štokenbergu, padzina Kristovski un no citām partijām – Ķīli. Bordānu, arī Kārli Ulmani 2 – Valdi Zatleru. Un ne tikai minētos.
  Vienotības “veiksmes stāsts”- dzīvot uz tautas rēķina, smacēt tautu, pensionārus, atņemot pensiju un pieliekot 2-3 eiro. Vienotība turpina to pašu agresīvo pret tautu politiku, ko izdarīja Godmanis, Šķēle, Šlesers, tās paspārnē turpinās valsts izzagšana, tautas nabadzības palielināšana.
  Andri, pareizi ieminējies par ierēdņiem, bet ļoti neprecīzi – nevis ierēdņi, bet nomenklatūra pārvalda valsti, taisa likumus pret tautu, lai uzturētu savas iegūtās pozīcijas – īpašumus un turpinātu iedzīvoties no tautas, lai tā turpina apmaksāt un uzturēt, vairot tā mantrausību nomenklatūrai un biezajam galam. Un VIENOTĪBA visu to akceptē. Tu saki – vajag labot likumus, par ko sūdzas iedzīvotāji. Viss notiek otrādi un iedzīvotājus VIENOTĪBA nedzird, klapes uz acīm. Tā ne tikai nelabo likumus, bet taisa jaunus grozījumus kroplo likumu nostiprināšanai, papildināšanai.
  Andri, šo haosu likumos, ko sataisījusi VIENOTĪBA un CO tev neizdosies labot ņemot vērā tavu raksturu un attieksmi, nenoteiktību.

  Andri, tu būsi, atvaino, Vienotības kapracis, kaut netiešs. Patiesi, kā tevi raksturo, tu esi vājš, no vienas puses it kā visu labi zini par Latviju, bet kā pajautā – tukšums. Tik vāja intervija, kas rada milzīgas bažas par tavām spējām. A N D R I – nelien VIENOTĪBĀ, tu neesi tas, ko tai vajadzētu, tā mirst dabīgā nāvē.
  V I E N O T Ī B A nav mirusi, bet turas mata galā un tu gribi ķerties aiz šī „mata” un noturēt?

 8. tehnokrāts? – a kur atkati no miljardiem Āfrikai – tehnokrātijā?

 9. Žēl cilkvēka – viņš sevi neapzinās … tā ir liela nelaime ģimenei un apkārtējiem!

 10. Nekad neesmu bijis gladiators>
  Neesi gan. Tu vispaar NEKAD NEKAS NEESI BIJIS, Piebalg, saakot no saviem nozheelojamiem komjauniesha aktiivista gadiem Valmieras Viestura 3. vidusskolaa, pat toreizeejaa direktore Kupches kdze par tevi smiineeja. Jau toreiz. Bet jaaatziimee, ka meerkjim sagraut ‘Vienotiibu’ kaa politisko speeku Piebalgs ir piemeerotaa kandidatuura. Jo Piebalgs liidz shim ir sagraavis VISU, ar ko vinjsh ir nodarbojies, saakot ar Latvijas izgliitiibas sisteemu un beidzot ar Aafrikas probleemaam. Un kaada probleema? – nu nav tachu gladiators, nu nav, biksees miizeejs kursh tikai cer uz saviem Juudasa grashiem! Taa kaa ‘Vienotiibu’ var norakstiit, ja Piebaldzeens kljuus par ‘liiideri’.

 11. … ” Nesaku, ka ZZS un NA nav eiropeiskas, tacu vinu nisas ir reize ari loti nacionalas … ‘

  … Kas vairak ir vajadzigs, lai katrs inteligents latvietis izprastu si kom. laika fizikas fakultate zombeta, ‘eiropeiska tehnokrata’ vietu ( ar galdina urbeja zinasanas un domasanas limeni un metodem socialaja sfera ) nacionalas valsts iznicinasanas procesa … uz globalismam vajadzigo moderno vergturibas modeli, kas tiek sodien atri attistits, un tik atklati, ar liberala kapitalisma visspecigako elementu, ieroci – migrantu darbaspeku infuziju ka dzinejfaktoru uz kulturalo un sabiedrisko haossu visas nacionalas valstis Eiropa … !

 12. Pat brīnos, ka tik VĀJU Izglītības ministru, kurš IZNĪCINĀJA Izglītībnas sistēmas VIRSBŪVI, kāds rosināja no Latvijas virzīt uz Briseli par Eirokomisāru. Vai Kalniete tā pacentās?
  Vienotībai gan viņš ļoti LABI noderēs, lai nākamajās vēlēšanās mēs zinātu par ko nebalsot!

 13. Var tikai pasvītrot komentētāju vienprātību vērtējumos un tiem piekrist. Šajā virzienā Latvijai nekādu cerību.

 14. komunis†s arī ne?

 15. Viņš taču NEIEKLAUSĀS, KO VIŅAM SAKA!?! VIŅŠ NAV SPĒJĪGS SEVI ANALIZĒT, JO TAS IR ĻOTI GRŪTI!!! VAI TAD ĀBOLTIŅA ANALIZĒ SAVAS DARBĪBAS REZULTĀTUS UN PĀRDOMĀ SAVU RĪCĪBU??? NĒ UN VĒLREIZ NĒ!!! VAI “VIENOTĪBA” ANALIZĒ SAVU POLITIKU, LAI VALSTĪ UZLABOTOS REĀLĀ SITUĀCIJA??? NĒ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! “VIENOTĪBA” ,TĀPAT KĀ VISU LAIKU RIETUMOS MĪTOŠAIS PIEBALGS, LATVIJU KĀ VALSTI KOPUMĀ NEMAZ NEREDZ…….VIŅI PAT RĪGU ZAUDĒJUŠI!!! LATVIJAS LAUKUS VISIEM SPĒKIEM IZTUKŠO UZ NEBĒDU!!! KĀ APTRAKUŠI VELK IEKŠĀ IMIGRANTUS UN NOLĪDZINA CEĻU ZEM VIŅU KĀJĀM… VAI IR VĒL KAS DRAUSMĪGĀKS PAR TĀDU ATTIEKSMI PRET SAVU TAUTU????????????????????????????????????

 16. Labāk būtu palicis Briselē jo Latvijai Tu esi atnesis tikai neveiksmes. Tikai tikpat aprobežoti ļautiņi no V var cerēt Tevi saskatīt prezidenta krāslā

 17. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Parakstos zem katra komentāra!

 18. Tukša muca, kura grib tālu skanēt- Tev nestāvēt blakus Ulmanim Latvijas brīvības cīņās un pat uz TF barikādēm 1991. gadā, jo savā prāta par glumu. Arī ar ”pateicību” tevi atceras tavu ministrēšanu IM un ķīseļa taisīšanu skolu politikā…Tev bija iespēja latvijā skolās ieviest apmācību latviešu valodā – parunāji un viss- darbi izkrāsnē – Vienkāršoti – PELĒCĪBA UN ĶĪSELIS.
  JĀ UN PILSONIS TO NEKAD NAV TEICIS PAR ŠĶĒLI UN LEMBERGU. Tie vīri varētu, bet sava kabata tuvāka un pieminekli viņiem necels…

 19. Vāji, Andri! Nevienas kaut cik pievilcīgas idejas, nekā jauna, iedvesmojoša. Kopumā tikai laipošana. Gluma, bailīga cilvēka iespaids. Un tad vēl bērni…Visi ārzemēs. Vai Latvijai vajadzīgs tāds politiskais līderis? Vai tāds domās par Latviju? Vai tāds rūpēsies, lai latvieši atgriežas savā zemē? Ja reiz savus bērnus ir audzinājis kā citu valstu turības vairotājus. Nē, Andri. Nelien politikā. Tu nevari te neko mainīt. Tu esi sapuvis zars pie Lastvijas koka. Morāliski sapuvis. Latvijai vajadzīgs gladiators, nevis paglums laipotājs.

 20. Tur jau tā nelaime, ja neesi gladiators, nav ko līst politikā, jo bez principiālas cīņas valsti no purva izvilkt nevar!

Draugiem Facebook Twitter Google+