×
Mobilā versija
-5.3°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Otrdiena, 20. februāris, 2018
1. septembris, 2015
Drukāt

Kā jaunieši pavadījuši šo vasaru?

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Elīza Zemitāne, mācās Iļģuciema vidusskolā: “Spilgtākais šīsvasaras piedzīvojums bija nakts pelde +12 grādu ūdenī. Tajā aukstumā sapratu, cik liela nozīme tajā brīdī ir tam, kādā kompānijā atrodies, jo, ja tā nebūtu laba, es nemaz nebūtu tajā ledainajā ūdenī ielīdusi. Šovasar arī nedaudz pastrādāju pie vecmammas. Jaunā mācību gada sākšanās manī nekādas īpašas emocijas neraisa, jo mani taču sagaida tas pats, kas katru gadu. Par skolas sākumu neesmu sajūsmā, taču arī nedusmojos par to.”

 

Ulla Imaka, mācās Ulbrokas vidusskolā: “Vasaru pavadīju ļoti jauki, kaut arī īsti to vasaras karsto laiku neizbaudīju. Spilgtākie šīsvasaras notikumi noteikti ir Holi krāsu festivāls un Dziesmu svētki. Vasarā strādāju Lielvārdē kafejnīcā “Kante”. Darbs ļoti patika un prieks, ka izdevās arī pietiekami nopelnīt. Neesmu no tiem, kas vasaras beigās sūrojas par to, ka skola atkal ir klāt.”

 

Līga Stafecka, mācās Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā: “Vasaru pavadīju atpūšoties. Lai arī laika ap­stākļi vasaras vidū īpaši nelutināja, bija dienas, kad tomēr tos saules starus izdevās noķert. Šovasar apmeklēju arī pilsētas svētkus, kur bija iespējams iepazīt gan citu zemju kultūru, gan apgūt šo to no rokdarbiem. Šovasar nestrādāju, jo vados pēc principa, ka visu dzīvi varēs strādāt, tagad ir jāatpūšas. Jauno mācību gadu gaidu ļoti, jo man tas būs pēdējais kurss tehnikumā. Gribas atkal satikt draudzenes un kursabiedrus, kā arī atgriezties Rīgā, jo mazliet sāk pietrūkt pilsētas burzmas.”

 

Elīna Loseva, studē Latvijas Kultūras akadēmijā: “Vasaru pavadīju diezgan lielā rutīnā, jo tā vietā, lai laukos gulētu pļavā un skaitītu sienāžus, es izvēlējos strādāt par viesmīli Vecrīgā. Darbs noteikti nebija no vieglākajiem, bet cilvēki, kurus iepazinu un sastapu, viennozīmīgi atsvēra garās darba stundas. Sanāk, ka jūras vietā es peldējos savu kolēģu jautrajos jokos, bet karstos saules starus man aizvietoja elektriskās spuldzītes. Dīvainā kārtā jauno mācību gadu sagaidu ar nelielām bailēm. It kā nekas briesmīgs jau nav gaidāms un viss ir zināms. Es pati to skaidroju ar nostalģiju, jo viss virzās tik ātri uz priekšu, ka nevar paspēt aptvert pat savas sajūtas.”

 

Marta Paura, studē Latvijas Universitātē: “Vasaru pavadīju, atpūšoties mājās, jo studējot nesanāk daudz laika, la pabūtu kopā ar ģimeni. Izbaudīju iespēju gulēt līdz pusdienlaikam. Vasarā izvēlējos nestrādāt. Par jauno mācību semestri man ir dalītas izjūtas. Pozitīvi ir tas, ka būs jauns studiju modulis, un interesē, ko jaunu apgūsim, tāpat atgriešanās un dzīve Rīgā sola interesantākas brīvā laika pavadīšanas iespējas nekā laukos. Taču, no otras puses, atkal būs jāuztraucas par mācībām, budžeta vietas saglabāšanu un tamlīdzīgām lietām, kas saistās ar studiju atsākšanos.”

 

Ērika Beča, studē Banku augstskolā: “Pirmo vasaras mēnesi pavadīju Rīgā, strādājot bērnudārzā. Pārējos vasaras mēnešus dzīvoju mājās Rēzeknē, auklējot divus mazus krustbērnus. Nekur daudz atpūsties nesanāca, bet laiks, ko pavadīju kopā ar bērniem, pārspēja visu. Īsi sakot, bērni ir manas spilgtākās un sirsnīgākās atmiņas no vasaras. Studiju atsākšanās Banku augstskolā nāk arī ar stresu, jo viss sākas no jauna un sistēma arī būs savādāka. Tomēr, lai arī ir uztraukumi un neziņa, 1. septembri ļoti gaidu. Jūtu, ka sāksies ļoti jauks un interesants posms manā dzīvē.”

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Zoodārza vadības atlases konkursa komisija

Uz Rīgas Zooloģiskā dārza valdes locekļa amatu pieteikušies 14 pretendenti. Konkursa komisija sākotnēji veiks pieteikumu pirmreizējo izskatīšanu, lai atlasītu tos, kurus aicināt uz pārrunām. Viens no pretendentiem konkursā ir arī Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka, kurš teicis, ka konkursa rezultāti izšķirs, vai viņš piedalīsies nākamajās parlamenta vēlēšanās. Pērn novembrī pēc 22 gadus ilgas karjeras Zooloģiskā dārza vadību atstāja tā valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš. Pašlaik zoodārzu vadīt turpina valdes locekļi Edgars Vītols un Uldis Želubovskis.

Vai uzticaties Latvijas bankām un finanšu sektoram?
Draugiem Facebook Twitter Google+