×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

NEPLP pieprasa informāciju par PBK, NTV-Mir un “Rossija RTR” ziņu sižetiem (5)

LETALETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pagājušajā nedēļā lūgusi televīzijas un radio regulatoriem Zviedrijā un Lielbritānijā sniegt informāciju par abu minēto valstu jurisdikcijā esošo TV kanālu Rossija RTR un NTV-Mir ziņu raidījumiem, kas tiek retranslēti Latvijā. NEPLP arī pieprasījusi Latvijā reģistrētajai SIA “Pirmais Baltijas” kanāls ziņu ierakstus šā gada janvārī un februārī.

Kā portālam “LA.lv” pastāstīja NEPPL, zviedru regulatoram lūgta informācija par Zviedrijā reģistrētā kanāla Rossija RTR ziņu pārraižu šā gada janvārī un februārī atbilstību likumam. Savukārt britu regulatoram lūgta informācija par “NTV-Mir” ziņu pārraižu šā gada janvārī un februārī atbilstību likumam.

Visi trīs iesniegumi ir saistīti ar krievu valodā raidošo telekanālu veidoto un Latvijā retranslēto ziņu sižetu par nesenajiem notikumiem Ukrainā atbilstību Eiropas Savienības un attiecīgo valstu likumiem. Latvijas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums aizliedz elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem maldināt, veikt naida kurināšanu, aicinājumus uz karu vai militāra konflikta izraisīšanu.

Eiropas Padomes Audiovizuālo Mediju pakalpojumu direktīva nosaka – “ja dalībvalsts novērtē, ka raidorganizācija citas dalībvalsts jurisdikcijā veic televīzijas apraidi, kas pilnībā vai galvenokārt vērsta uz tās teritoriju, tā var sazināties ar dalībvalsti, kuras jurisdikcijā ir attiecīgā raidorganizācija, lai panāktu abpusēji pieņemamu risinājumu problēmā, kas radušās. Saņemot pamatotu lūgumu no pirmās minētās dalībvalsts, jurisdikcijas dalībvalsts lūdz raidorganizāciju ievērot attiecīgos noteikumus vispārējo sabiedrības interešu jomā. Jurisdikcijas dalībvalsts divos mēnešos informē pirmo dalībvalsti par rezultātiem, kas panākti saistībā ar minēto lūgumu.”

Kā jau ziņots, NEPLP ir izteikusi lūgumu Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai izstrādāt grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK), kas noteiktu administratīvo atbildību par televīzijas programmu retranslācijas pārkāpumiem. NEPLP arī lūdz Saeimu noteikt precīzas Padomes pilnvaras elektronisko plašsaziņas līdzekļu retranslāciju pārkāpumu gadījumos, jo pašlaik spēkā esošie likumi (Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums, APK) faktiski to nenosaka.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Klapējiet taču šos Aģitpropa kantorus ciet ! Es labprāt skatītos programmas angļu valodā.

  2. Labprāt paskatos arī krievu kanālus, jo uzskatu, ka patiesība ir kaut kur pa vidum… Esmu pret krievu kanālu slēgšanu, jo latviešu kanālos taču nav ko redzēt

    • Patiesība neatrodas „Kaut kur pa vidam” starp pliku politpropu un brīvu informācijas plūsmu.

  3. Man tā Kremļā propaganda apriebusies,kad Jūs aiztaisīsiet muti viņiem TV?!

  4. nu skaidrs, kas tie par kanaaliem, netiirumus izslauka ar slotu parasti pa durviim laukaa !

Draugiem Facebook Twitter Google+