Mobilā versija
+4.0°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
10. decembris, 2015
Drukāt

NEPLP uzliek “Krievu hītu radio” 650 eiro sodu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Viens no SIA "Krievijas Hitu radio" līdzīpašniekiem Uģis Polis.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu sodīt “Krievu hītu radio” par apraides atļaujas darbības pamatnosacījumos noteiktā latviešu valodas apjoma pārkāpumiem, piespriežot administratīvo sodu 650 eiro apmērā, aģentūra BNS uzzināja NEPLP.

Padome norāda, ka “Krievu hītu radio“ ir saistoša 2011.gada 5.decembrī izsniegtā apraides atļauja, kuras pamatnosacījumos noteikta programmas valoda – 50% latviešu valodā, 50% krievu valodā.

Pārbaudot “Krievu hītu radio“ iesniegtās radio programmas ierakstus par šā gada 17.jūliju, NEPLP konstatējusi, ka latviešu valodas daļa veido tikai 3,8% no programmas tekstuālās daļas.

Kritēriji, pēc kuriem NEPLP nosaka valodas proporciju ir noteikti NEPLP 2013.gada 5.decembrī apstiprinātajā “Instrukcijā par valodas kvotas uzskaites veikšanu elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kuri veido un izplata radio programmas,” kas izriet no Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tas nav nekāds sods bet lēta license latviešu valodas nelietošanai!

  2. hare kri’shna! varb’ut jums jas’lud’in’a dieva v’ardu?varb’ut ‘sis radio nav dievam pa pr’atu,?

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (16)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (6)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+