fibaeurope.com

Neprecizitātes kompensēja ar raksturu 0

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā izcīnījusi ceturto uzvaru pēc kārtas, Kaminjā ar 52:45 pārspējot Portugāli.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Četras uzvaras četrās spēlēs Latvijas valstsvienībai garantējušas vismaz otro vietu C grupā un teorētiski iespējams, ka ar izcīnīto jau pietiek biļetei uz finālturnīru. Tam kvalificēsies arī piecas no sešām otro vietu ieguvējām. Lai jebkāda rēķināšana būtu lieka, Latvijas izlasei atlikušajās divās spēlēs vajadzīga vēl viena uzvara. Lieliska iespēja to izcīnīt būs svētdienas vakarā Rīgā pret Igauniju.

Trešdienas vēlā vakara stundā tālajā Kaminjas pilsētā Portugālē latvietes laukumā pierādīja, ka var uzvarēt arī sev nelabvēlīgās spēlēs. Portugāles izlase piedāvāja asu aizsardzību, turklāt laukuma saimniecēm ar ļoti augstu precizitāti krita tālmetieni (18/8, statistika tika pabojāta pašā spēles izskaņā). Pirmajās pārbaudes spēlēs tālmetieni bija arī Latvijas izlases varens ierocis, tie allaž krita ar 50 un vairāk procentu precizitāti, taču tagad no tās ne vēsts. Kaminjā tikai trīs no 23, nekrita arī soda metieni (16/7) un kopā tika sakrāta 21 kļūda. Likumsakarīgi, ka ar šādiem rādītājiem spēle ievirzījās nelabvēlīgā gultnē un kopumā 18 minūtes vadībā bija Portugāle. Lai uzvarētu, lietā bija jāliek raksturs un. Auguma un fizisko parametru pārsvaru Latvijas izlase lika cīņā zem groziem, kur izcīnīja par 15 bumbām vairāk (44 pret 29) un ieguva 18 atkārtotas iespējas uzbrukumam. Tieši šo rādītāju Portugāles treneris Rikardo Vaskonseloss atzina par izšķirošu. Mūsējo vadonim Ainaram Zvirgzdiņam joprojām neizdevās sagaidīt iecerēto spēli basketbolā, taču ceturto reizi šajā kvalifikācijas ciklā līmenī bija aizsardzība. Ar to, ar visas komandas pūlēm trešajā ceturtdaļā mājinieces tika noķertas un apsteigtas.

“Lai arī spēles gaitā bija sarežģīti brīži, komanda ar raksturu un cīņassparu spēja panākt lūzumu, izcīnot vērtīgu uzvaru. Akcents tika likts uz spiediena radīšanu pretinieču soda laukumā, šī spēles plāna daļa darbojās labāk par citām. Soda laukumos saimniekojām mēs, centra spēlētājas bija agresīvas, mazās viņas labi apgādāja ar bumbām. Tāpat radās iespējas ātrajiem uzbrukumiem. Tā radās iespēja līdzsvarot punktus, ko portugālietes sameta no tālienes. Otrajā puslaikā ar labu aizsardzību izdevās atspēlēt septiņu punktu deficītu, lai arī spriedzīte saglabājās līdz spēles beigām,” spēli komentēja Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš.

“Portugāle izrādījās ļoti sarežģīts pretinieks. Ar agresīvu aizsardzību viņas piespieda mūs kļūdīties. Otrais puslaiks bija labāks, mums izdevās samest savus metienus no groza apakšas un svarīgākajos brīžos trāpījām arī soda metienus. Beigās varbūt bija neliela panika, tomēr uzvara ir mūsu,” piebilda Anete Šteinberga.

Otrā C grupas spēlē Itālijas izlase aizveda uzvaru no Tallinas, iekārtojās tabulas otrajā vietā un teorētiski var cerēt pat uz pirmo. Latvijas izlase gan tādu situāciju negrasās pieļaut un ir apņēmības pilna svētdien uzvarēt Igauniju un Līgo svētkus sagaidīt kā 2015. gada Eiropas čempionāta finālturnīra dalībniece.

EIROPAS ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRS

C grupa

Portugāle – Latvija 55:62 (19:18, 31:27, 43:44). Koreija 14, S. Da Silva, Oliveira pa 9; B. Eglīte 13, Šteinberga 10, Babkina 9, Putniņa 8+13AB, Kūlīte 8, Z. Eglīte 5, Priede 4, Krastiņa 3, Meļņika 2, Krēsliņa, Veinberga.

Igaunija – Itālija 45:52 (24:20).

Tabulā: 1. Latvija 4-0 (277:231), 2. Itālija 2-2 (229:227), 3. Portugāle 1-3 (230:252), 4. Igaunija 1-3 (226:252).