×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. februāris, 2014
Drukāt

Vladimirs Gromovs: “Neticiet Krievijas medijiem!” (12)

Foto no V. Gromova personiskā arhīvaFoto no V. Gromova personiskā arhīva

Pēdējās nedēļās no Ukrainas galvaspilsētas Kijevas pienākošās ziņas brīžiem atgādina vēstījumus no frontes kaujas sektora. Par to, kā šie notikumi izskatās Kijevas iedzīvotāju acīs, nolēmu izjautāt savu labu paziņu – Kijevas Nacionālās Teātra, kino un televīzijas universitātes lektoru Vladimiru Gromovu. Starp citu, viņš savulaik ar vieslekcijām ir uzstājies Latvijas Kultūras akadēmijā. Vladimirs ir dzimis maskavietis, taču jau septīto gadu dzīvo Kijevā, ir precējies, divu bērnu tēvs, un notiekošais Kijevā tieši skar viņa ģimenes ikdienas dzīvi. Vladimiram ir savs skatījums uz Ukrainā notiekošo. Mūsu saruna ar sociālo tīklu starpniecību notika naktī uz piektdienu, līdz ar to situācija jau būtiski mainījusies.

– Kā tu raugies uz notiekošo Ukrainā?


– Tā kā esmu krievs un dzimis maskavietis, tad it īpaši pēdējās dienās mani Maskavas draugi un paziņas man uzdod daudz neatbilstošu jautājumu. Varu apgalvot, ka Krievijā neviens īsti nesaprot, kas notiek Ukrainā. Notiekošais Ukrainā nav konflikts starp valsti un radikāļiem. Šeit nav nekādu divu konfliktējošo pušu, bet ir, lūk, kas. Četrus gadus mēs dzīvojam ar Janukoviču. Vēlēšanās viņš uzvarēja ar nelielu pārsvaru, falsificējot rezultātus Ukrainas austrumu apgabalos. Četru gadu laikā Ukraina kļuva nabaga. Janukovičs iesēdināja savu politisko oponentu cietumā, inkriminējot izdomātus noziegumus. Šajā valstī nevar taisīt biznesu, nevar maksāt nodokļus, nevar nodarboties ar normālu radošu darbību. Pats Janukovičs domā tikai par savu un savas ģimenes labklājību. No līguma ar Eiropas Savienību, kurš, kā viņš visu laiku nenoguris skaidroja, atrisinās visas Ukrainas problēmas, prezidents atteicās dienu pirms tā parakstīšanas, pat nepaskaidrojot, kādēļ. Visas vēlākās tautas neapmierinātības izpausmes mēģināja apspiest ar spēku.

– Jā, to jau pasaule redzēja…


– Pastāvošā vara izmantoja un izmanto gan milicijas specvienības: bēdīgi slaveno “Berkut”, gan apbruņotus, valdošās varas algotus bandītus, kurus šeit sauc par “tituškām”. Sākumā viņi savus oponentus sita, dūra, grieza tiem rokas, nolaupīja cilvēkus. Tagad, kad ir sacēlusies lielākā daļa valsts un sākušās īstas kaujas, berkutiem un tituškām ir parādījušies kaujas šaujamieroči. Starp citu – nekādas šķelšanās Ukrainā nav. Pret Janukoviču ir sacēlusies visa Ukraina, izņemot Krimu un Doņecku. Te nav nekāda dalījuma. Janukovičs ir slepkava un tirāns, par to nevar būt divu domu. Tas, ko producē Krievijas plašsaziņas līdzekļi: par opozīcijas ambīcijām, par to, ka pilsētas centrālajā laukumā pulcējusies opozīcija jeb tā sauktais Maidans ir jāapspiež ar tankiem, dzen abas valstis uz tādu savstarpējo nesaprašanos, kādas mūsu kopējā vēsturē vēl nav bijis. Neticiet Krievijas plašsaziņas līdzekļiem, pat liberālajiem ne! Nav nekādas pretstāves. Ir tikai neadekvāts, slims cilvēks ar kriminālu pagātni, kurš grib noslīcināt valsti asinīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. mana ukraiņu draudzene stāstīja apmēram tāpat

 2. Ticēt var tikai Latvijas masu dezinformācijas līdzekļiem:)))

 3. -krievu apkaunojošo aklo pakļaušanos kremlim,kas tos apkauno ar savu totālo melošanu,provokācijām un agresiju pret savējo savādāku viedokli un necieņu pret citām tautām un valstīm tāpēc nerada nekādu citu attieksmi,ka vispērēju necieņu un izvairīšanos no kontaktiem ar šādiem barbariem un to pārstāvjiem, kā arī visur tos pavadošais izsmiekls aiz to mugurām ir pelnīts par to prasto uzvedību,zaglīgumu, žūpību un melošanu!

 4. Tas jau ir,,Fool,,,kas tic krievijai-nevienam vārdam neticu un nekad neesmu ticējusi….

 5. tas janukovics svolocs ,divas reizes sedejis cietuma ,un vins vada valsti???

 6. In passing - precizēju Atbildēt

  …Situāciju glāba ziņa , ka laukumā ieved Timošenko. Un tālāk jau Jūlijas zvērests vairs nevienam neļaut pazemot mīļo Ukrainas tautu un mužīga slava varoņiem ! Sūdu Ukrainā ir vairāk kā trīs bļodiņas, un vis tikai sāksies. Bet ar vienu ir nepaveicies valstīm, kurām nelaimīgā kārtā ģeogrāfiski agresīvā un mūžam badā esošā Krievija ir kaimiņos, lai ko salaistu grīstē, lai kas kur notiktu slikts, vainīgie vienmēr izrādās ir Krievijas nelaime-trani,diktatori vai asinskāri idioti tās vadībā un akla , neredzīga tauta,kas truli pakļaujas tirānu un zagļu nekaunīgai tās izmantošanai ticot globālajiem šo viņu amorālo vadoņu meliem.

 7. Janukoviču protams bija jāgāž, un divvalodību bija jāatmet!BET
  S.Kalniete, notiekošo Ukrainā ir salīdzinājusi ar situāciju Latvijā – 1991.gadā. Tas tā varētu pat būt, ja vien cilvēki Baltijā nebūtu darījuši pretējo tam ko dara Ukrainas protestētāji, jo tieši nevardarbīgā pretošanās Baltijā bija tā, ar kuras palīdzību, bez lieliem upuriem Latvija atbrīvojās no PSRS žņaugiem!

  Tālākais ceļš gan vismaz Latvijai nebija rozēm kaisīts, un šodien mēs esam tur, kur esam – pie sasistas siles, ar nodevīgiem un gļēviem valsts vadītājiem!

  Bet ne jau Latvijas vienkāršie ļaudis pie tā ir vainīgi – mēs Atmodas laikā izdarījām visu pēc labākās sirdsapziņas un mums nav ko nožēlot, taču visu sabojāja pie varas nākušo politiķu alkatība, nemākulība un nodevība!
  Runājot par ES, uz kurieni Ukrainas protestētāji tā tiecas, nāk prātā salīdzinājums – PSRS Latviju izvaroja rupji un varmācīgi, bet ES to paveica maigi, ar smērīti…. tā, lai mēs to nemanītu!
  Tik maigi, ka cilvēki bariem bēg no valsts!?
  Ukraiņiem un arī latviešiem būtu jāapzinās, ka ne jau ES vai Krievija nesīs pārticību un laimi, bet pašu darbs un mīlestība pret savu valsti, protams, pie nosacījuma, ka pie valsts stūres ir cilvēki, kuriem galvenais ir tauta un valsts labklājība!

 8. Vakardienas vakaru visu veltīju Ukrainas TV kanāla Inter + tiešraidei. Redzēju un dzirdēju bez ” atgremošanas ” kā Verhovnaja Rada triecientempā ievēlēja spīkeru, kurš pie viena būs prezidenta aizvietotājs, galveno prokuroru un t.t. Visi balsoja par. Viens deputāts gribēja tikt prom , to atpazina un no laukuma ar varu aizveda atpakaļ. Televīzijas studijā, kamēr gaidīja Timošenko no lidostas uz Galveno cīņu arēnu, runāja deputāti. Mani ”iepriecināja” pēdējais no viesiem, viņš paziņoja, ka nekas nav beidzies,Janukovičs un visi viņa atbalstītāji tiks publiski pakārti . Diskusijas vadītāja visu laiku mēģināja novirzīt sarunu uz tiesiskumu, bet stop krāns bija norauts. Situāciju glāba ziņa , ka laukumā ieved Timošenko. Un tālāk jau Jūlijas zvērests vairs nevienam neļaut pazemot mīļo Ukrainas tautu un mužīga slava varoņiem ! Sūdu Ukrainā ir vairāk kā trīs bļodiņas, un vis tikai sāksies. Bet ar vienu ir paveicies valstīm, kurām ģeogrāfiski Krievija ir kaimiņos, lai ko salaistu grīstē, vainu vienmēr var novelt uz Krieviju .

  • krieviem nevar ticet -to tik kladzina!paskatijos ko musu mediji izversusi dezinformacijas kampanu!te visi mediji atspogulo,ka vienigo pareizo briseles nostaju!

Draugiem Facebook Twitter Google+