×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
16. maijs, 2018
Drukāt

Deputāti nevēlas atbrīvot pensijas no nodokļiem (91)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija vakar kārtējo reizi vērtēja kolektīvo iesniegumu. “Pensija bez nodokļa”. Kaut arī šī iniciatīva portālā “manabalss.lv” savākusi vairāk nekā 12 000 parakstu, tā bez īpašas virzības klīst Saeimas gaiteņos jau pusotru gadu. Un kā izskatās – tāpat klīdīs vēl vismaz pāris gadu.

Kolektīvajā iesniegumā deputāti tiek aicināti veikt grozījumus likumos un pensijām nepiemērot iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), bet iniciatīvas autors – uzņēmējs Arnis Vērzemnieks jau iepriekš paudis, ka ir gatavs kompromisa variantam. “Es saprotu, ka pilnā apmērā iniciatīvu nav iespējams īstenot, tādēļ vajadzētu skatīties uz neapliekamā minimuma palielināšanu. Vēlamais līmenis būtu vismaz līdz 500 eiro, jo tad lielajam vairumam pensionāru šis nodoklis nebūtu jāmaksā. Bet tie, kuriem ir lielās pensijas, var samaksāt,” teica Vērzemnieks. Viņš arī uzsvēra, ka šī norma būtu jāievieš uz terminētu periodu – 20 gadiem, cerībā, ka līdz nākamai pensionāru paaudzei būs sasniegts tāds labklājības līmenis, lai viņi varētu nomaksāt IIN.

Vairāki opozīcijas deputāti, piemēram, Andrejs Klementjevs (“Saskaņa”) un Mārtiņš Šics (LRA) komisijas sēdē pauda pārliecību, ka pensijas neapliekamais minimums būtu jāpiesaista minimālās algas līmenim (šobrīd – 430 eiro). “Tas būtu objektīvs un loģisks cipars, kuru neietekmēs pēkšņi politiski lēmumi vai koalīcijas sastāva izmaiņas,” pamatoja Klementjevs. Šādu ierosinājumu atbalsta arī valdošajā koalīcijā ietilpstošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāts Andris Siliņš, kurš vienlaikus ir arī Latvijas Pensionāru federācijas vadītājs.

Tomēr koalīcijas deputātu vairākums, kā arī atbildīgo ministriju ierēdņi iebilda pret tik straujām izmaiņām, atgādinot, ka nodokļu reformas ietvaros jau apstiprināta vienošanās līdz 2020. gadam pakāpeniski palielināt pensiju neapliekamo minimumu līdz 300 eiro.

Tāpat viņi atgādināja, ka ar šo gadu Latvijā ieviests progresīvais IIN, tādēļ mazo pensiju saņēmējiem ir samazināta likme līdz 20% agrāko 25% vietā. Kā arguments tika minēts, ka pašvaldības neatbalstīšot šādas izmaiņas, jo to budžetos lielu daļu veido tieši ieņēmumi no IIN (klātesošie pašvaldību pārstāvji gan nešķita īpaši sašutuši, jo turīgāki pensionāri nozīmētu mazāk sociālās palīdzības lūdzēju).

Komisijas sēdē nekādi lēmumi par kolektīvās iniciatīvas tālāku virzīšanu netika pieņemti. “Mēs turpināsim darbu, lai varētu nākamajai Saeimai atstāt savu redzējumu par to, kā varētu virzīties ar šiem jautājumiem. Tostarp – kā rīkoties ar pensiju neapliekamo minimumu pēc 2020. gada, kad tas būs sasniedzis 300 eiro līmeni. Līdz 2020. gadam jāturas pie jau nobalsotā plāna par pakāpenisku neapliekamā minimuma palielināšanu – šogad 250, nākamgad 270 un aiznākamgad – 300 eiro. Es būtu ļoti piesardzīga pret aicinājumiem to palielināt straujākā tempā, jo vidējā termiņa budžets jau ir parlamentā nobalsots un ar to saistītas daudz lietas,” teica komisijas vadītāja Aija Barča (ZZS). Viņa arī atgādināja, ka tiem, kas pensionējās līdz 1995. gada beigām, neapliekamais minimums noteikts viņu pensijas apmērā (pat ja tā pārsniedz 250 eiro).

Pēc Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) datiem, IIN maksā mazāk nekā puse jeb 44% no visiem pensijas saņēmējiem. Pērn kopumā no pensionāriem ienākuma nodoklī valsts iekasējusi aptuveni 103 miljonus eiro. Šogad saistībā ar neapliekamā minimuma paaugstināšanu šai sadaļā prognozēts mazāks ienākums – aptuveni 95 miljoni eiro. Ja kolektīvā iniciatīva tiktu atbalstīta, šī summa nenokļūtu vis valsts budžetā, bet paliktu pensionāriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (91)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =========

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Nu, nu, hūtes cenzoriņi, nepatīk vai nedrīkstat?

  Pensionāriem tagad vajadzētu NEBALSOT ne par vienu no varas partijām. NEVIENAM PENSIONĀRAM NE PAR VIENU NO VARAS PARTIJĀM! Visām Lemberga bučotājām beidzot saņemt dūšu un nospļauties vismaz ZZS virzienā.

 3. Pensionāriem tagad vajadzētu NEBALSOT ne par vienu no varas partijām. NEVIENAM PENSIONĀRAM NE PAR VIENU NO VARAS PARTIJĀM! Visām Lemberga bučotājām beidzot saņemt dūšu un nospļauties vismaz ZZS virzienā.

 4. Pensionāre Velta Atbildēt

  “Pērn kopumā no pensionāriem ienākuma nodoklī valsts iekasējusi aptuveni 103 miljonus eiro. Šogad saistībā ar neapliekamā minimuma paaugstināšanu šai sadaļā prognozēts mazāks ienākums – aptuveni 95 miljoni eiro. Ja kolektīvā iniciatīva tiktu atbalstīta, šī summa nenokļūtu vis valsts budžetā, bet paliktu pensionāriem”.
  Vai Aijai Barčai nav kauns par šādiem spriedumiem? Ir jau viegli lemt, cik atstāt pensionāram, ja pats saņemi lielu pensiju + deputāta alga ar visiem labumiem.

  • Barču sen vajag izmest mēslainē.Cik ilgi var uz pensionāru muguras braukt! Rudeni par šitiem deputātiem nebalsot.

 5. Velta, pensionāre Atbildēt

  ” Pērn kopumā no pensionāriem ienākuma nodoklī valsts iekasējusi aptuveni 103 miljonus eiro. Šogad saistībā ar neapliekamā minimuma paaugstināšanu šai sadaļā prognozēts mazāks ienākums – aptuveni 95 miljoni eiro. Ja kolektīvā iniciatīva tiktu atbalstīta, šī summa nenokļūtu vis valsts budžetā, bet paliktu pensionāriem”.
  Vai Aijai Barčai nav kauns par šādiem vārdiem? Ir jau viegli spriest, saņemot lielu pensiju un arī deputāta algu un piemaksas, acīmredzot, mūsu deputāti ir aizgājuši stipri tālu no tautas.

 6. Kad beidzot pārskatīs sashēmotās pensijas tā ir nekaunība no deputātu puses ,jo mēs tie muļķie nemācējām tā sevi nodrošināt kur palika bundzinieka kungs kurš no pensionāriem palienēja un aizlaidās lapās Man par 38 gadiem kuros maksāju nodokli tagad ir 234 eiro kauns man ,jo esmu salīdzināta ar sliņķiem dzērājiem

 7. es ka stradajoss pensionars maksaju loti lielu nodokli. gan no algas pirma eiro,gan no pensijas.Lai viniem tiek,suri ,gruti domajot,ka apzagt mus vel vairak.Krizes gatos mes palidzejam notureties,bet vai atdeva paradu atpakal..Atmeta nieka grasus un nomierinaties.

 8. PAVISAM NEVALSTISKS TĀDS IEROSINĀJUMS- NO PENSIONĀRIEM VIENMĒR KĀDU GRASI VARĒS NODOKĻOS NOPLĒST- PĀRĒJIE VIENKĀRŠI NO *VEIKSMES ZEMES* AIZMŪK. Kas tad baros uzpūsto ierēdņu armiju?!

 9. bet pensionāri grib atbrīvoties no depu†ā†iem, kuri nevēlas atbrīvot pensijas no nodokļiem!

 10. JUMS VAJAG, LAI ARI PENSIONARI AIZBRAUC?

 11. Deputāti??? Tad labi, ka tik izsmeļošs raksts, visus uzvārdus jāpiefiksē un vēlēšanās skaisti jāizsvītro, tad redzēs, kā šie – tā saucamie “deputāti” sāks domāt. Tiešām nav saprotams, kāpēc Latvijas valdība tā ņirgājas par saviem iedzīvotājiem. Vispār pensiju sistēma Latvijā ir drausmīga. Ja tu kārtīgi strādā un saņem kaut cik normālu pensiju, tevi izsvītro ārā no visiem labumiem un pēc kāda laika- tam slinķim, kurš nav gribējis normāli mācīties un strādāt – ir tāda pat pensija kā Tev. Absolūts vājprāts.

 12. lai nevēlās.Sestajā oktobrī viņi paši tiks atbrīvoti no darba Saeimā. Kā likums, vajadzētu būt,līdz 500,Euro
  pensijuneaplikt ar nodokli.

  • Nu ja tagad pensionāri balsos par valdošās koalīcijas partijām un viņu deputātu kandidātiem,nu tad arī dzīvojiet kā redziet ! Kaut kas tomēr ir arī jādomā ko dara!

 13. Vajadzētu ierosināt deputātu algas samazināt, kā Polijā. Mūsu valdības darbs nav kvalitatīvs, bet drīzāk
  jau ar mazu lietderības virzienu uz tautas labklājību. Laiks būtu pamainīt arī sastāvu, jo līdzšinējais sastāvs ir morāli novecojis.

  • Cienījamā seniore,kā jūs domājat kam tas jādara! Gan jau atkal par – ka tik kaut ko nevēlēs un viss pa vecam- asaras atkal līdz nākošajām vēlēšanām!

 14. 6.oktobrī jāatbrīvo šos deputātus!

  • Tad kad pensionāri domās par ko balso,nevis- ko tad mēs! Tikai ne par pie varas esošo partiju deputātu kandidātiem!

 15. No šīs valsts jāmūk neatskatīdamies!Šie vēl taisās dabūt atpakaļ aizbraukušos!Pašiem smiekli nenāk?Visu valsti notrallinājuši,uzdzīvodami!

 16. B/p vēlētājs>antikomunists Atbildēt

  No kā tad maksās treknās gada prēmijas un lielos sociālos pabalstus daudzo ministriju ierēdņiem,pēc darba koplīgumiem ar nozaru arodbiedrībām?

  • Es jau sen aizmuku un netaisos atpakaļ, lai visi šie ZZS, TB/LNNK un citi, nevarētu dzīvot no manas pensijas IIN. Šeit, kur tagad dzīvoju un strādāju, man no pensijas neatvilks ne graša. Un sociālais nodrošinājums nesalīdzināms ! Lai viņus visus pats Nelabais parauj ! Par visu , ko viņi sastrādājuši pa šiem 27 neatkarības gadiem. Balsot gan aizbraukšu uz vēstniecību vai kur citur, jo obligāti jānobalso pret viņiem !

   • Protams Trīnīt,vieglāk jau ir aizbraukt,pamest savas mājas un tēvu zemi,dzīvot kā nierei pa taukiem kaut kur – tā sakot ,es tikai aizbraukšu ciemos,lai tie kas palikuši tur sitās kā muļķīši,lai uztur ceļus,ja paši tā grib pa viņiem braukt, tas jau nekas, ka jūsu aizbraukšanas dēļ jālikvidē skolas un bērnudārzi , tas nekas ,ka Latvijas sabiedrība noveco un nespēj maksāt nodokļos tik daudz ,lai uzturētu jūsu pamesto tēvzemi pie dzīvības, un ar laiku jums arī vairs nebūs kur atbraukt ciemos! Varēsiet pēc gadiem šeit atvest savus mazbērnus un parādīt,šeit kādreiz bija mana tēvuzeme, kur dzīvoja viena saujiņa ļaužu,kuri negribēja braukt sev pasaulē laimi meklēt,bet mēs bijām gudrāki ,mēs laikus pamukām! Es tikai nesaprotu priekš kam jūs ejat vēlēt- lai būtu kur atbraukt ciemos?

 17. Šādu ierosinājumu atbalsta arī valdošajā koalīcijā ietilpstošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāts Andris Siliņš, kurš vienlaikus ir arī Latvijas Pensionāru federācijas vadītājs.
  Tad lūk kur tas suns aprakts – kāpēc vecie, neko daudz no mafijpolitikas nesaprotošie penši masveidā nobalso par ZZS ! Vai tad viņš aģitē savādāk ? Lūk Latvijas arodbiedrību un interešu klubiņu ( partiju ) sadarbošanās. Bet vispār – eh , ko tur cepties – vienalga vecie komunisti pratīs apčakarēt to mazizglītoto tauteli ! To taču viņiem mācīja Viļņas KPSS partijas augstskolā. Uz priekšu ļumpeni ! Nu nepielec šiem, ka viņu niecīgās pensijas ir visu šos neatkarības gadus pie varas esošo partiju, t.sk. ZZS nopelns. Uz priekšu ļumpeni ! Varbūt biedri Brigmanis un hūte jums palielinās pensijas par kādiem 20 latiņiem. Paši viņi pa šiem neatkarības gadiem ir kļuvuši par bagātiem ļaudīm, nemaz nerunājot par “vislabāko pilsētas saimnieku”. Kaut kur dzirdēju, ka viņa bagātības varētu vilkt uz miljardiera titulu.

 18. Kas te nesaprotams? Savu partiju patrioti! Viņus taču izvirzīja partijas.nevis vēlētāji! Lai tiktu atkārtoti izvirzīti,pēc īkšķa norādes arī balso!

 19. Šo es nekad nesapratīšu! Kāpēc jāatvelk nodoklis no algas/pensijas, kas tiek maksāta no nodokļiem? Varētu nopietnu naudiņu ietaupīt uz nodokļu administrēšanu!

 20. ZZS īstā seja.

 21. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 22. KUR Vējoņa , Kučinska un Reiznieces komentārs šai sakarā ????????
  KO saka tiesībsargs ???
  kā viena Barča var ignorēt cilvēku tūkstošu pieprasījumu ???

 23. Pērn kopumā no pensionāriem ienākuma nodoklī valsts iekasējusi aptuveni 103 miljonus eiro.
  =====================
  Tātad var uzskatīt, ka šāda summa ir nozagta tiem, kuri savu mūžu ir godīgi strādājuši un maksājuši nodokļus. Laba gan valsts

 24. Deputātiem patīk lietot alkoholu un smēķēt, tāpēc nepalielina nodokļus uz tiem! Tāpēc no nomaksātajiem nodokļiem – pensijas kapitāla otreiz ,,kasa,,nodokļus no pensijām. Divkāršā nodokļu aplikšana! Kas ES nav pieļaujama!

 25. Ja jau deputāti palielinās neapliekamo minimumu pensionāriem,tad jau vislielākiem 100 trūkumcietējiem un ierēdņiem nāksies šķirties no lielajām algām,jo nebūs kur ņemt naudu.Tā kā to viņi noteikti negrib darīt.

 26. Vienkārši šis “augša s,” ir jāsamazina vismaz par 50%,jo tik mazā valstī, kādā dzīvojam patreiz un kāda tiek kultivēta politika,tik daudz deputātu,ministru, palīgu u.t.t. uzturēt nav lietderīgi.Vini dzīvo uz mūsu rēķina,un es tam nepiekrītu! Īpaši,tie,kuri tiek vēlēti. Turklāt vēl izdod likumus,kuri strādā pret tautu! Vēlēšanās svītrot ārā!!!!????

 27. Nu ko jūs! Kurš gan atteiksies no tik viegli iegūstamiem miljoniem!Visvienkāršākais veids-vienkārši neiedot!

 28. Balsosim par tiem ,kas ir par tautas labklājību. Esiet modri un izvērtējiet .

 29. Ar to ieguvēji būtu tikai lielo pensiju saņēmēji un nevar tādus atbalstīt,bet jadomā kā palielināt pensijas pusei pensionāru,kuriem nav pat 300 EUR

  • Ruta, Tu uzskati, ka 250 eiro ir liela pensija, vai Tev vispār nav prātiņa, ja tas tā ir, tad nekomentē.

  • Nevar ta vienkàrši visiem 300 eiro. Es stràdàju vairàk kà 30 g.un bùs vienàda pensija ar tiem kuri pastradàja dažus gadus? Tas nav godìgi.Katram pec nopelnità. Runa jau bija par nodokĺiem.

 30. Pareizi deputātiem jau lielas algas. Kā lai pensionārs,kuram ir darba stāžs ap 50 gadiem saņem

  pensiju,kura pietiek vien,lai apmaksātu komunālos pakalpojumus un iegādāties dārgas zāles.Lai esksistētu āri paliek 2 eiro dienā.

 31. Nekur pasaulē tā nav, tad vismaz, lai atceļ pensionāriem oik maksājumus

 32. Kā pensijai vispār varbūt nodoklis? Tas ir prāta neaptverams kaut kas. Kad būs nodoklis par gaisu, ko elpojam?

 33. Lai atgūst tos OIK līdzekļus tad sanāks pensionāriem. Tikai lūdzu A.Vērzemniekam lai nemaina savu “mugurlaulu” un Dieva dēļ NEiestājas kādā partijā, jo kad tiec vilku barā visa dzīve sabojāta, un tāpat tiekot deputātos neko nevar padarīt no tā solītā.

 34. es jus sautu bez partraukuma un to kropli piedzivosiet driz

 35. KAPEC ?ES SAVU PENSIJU ESMU NOPELNIJUSI STRADAJOT UN VEL AUDZINOT 6 BERNUS KADS MAN NODOKLIS JAMAKSA APSURDS ,VAJPRATAA MUSU KUNGI KRIT VAI VEL PAR MAZ JUMS TIEK ATTOPIETIES VIENREIZ

 36. Aijas Barčas 2017.g. VID amatpersonu deklarācija-ienākumi gadā 60 200 Euro….tāpēc viņai pie pakaļas parasto trūcīgo pensionāru dzīve

 37. Jau 27 gadus, bērnu nauda 11 €

 38. Rosinājums labs. Deputāti nereaģē? – tik liels vēlētāju slānis var viegli nomainīt šādus deputātus nākamajās vēlēšanās….

 39. Nevar pensijas neaplikt ar nodokli,jo tad Barčai un visiem tiem ZZS pensionāriem nepaliks naudas pielikt viņu algām! Kuras katru gadu kļūst arvien lielākas,toties pensionāri arvien nabagāki!!! Nesaprotu tos pensionārus kuri balsos par ZZS ??? Viņi mūs pataisīs visus par pēdējiem nabagiem! Medicīnas aprūpe pie speciālista ir 40 eiro un arī pēc pus gada tikai var tikt!!!

 40. 103 miljoni eiro.Bet kas par prēmijam mūsu 100 gudrajiem!

 41. es vispar nesaprotu kapec mums vajadzigi tik daudz to parazitu ja raksta kad katru gadu no Latvijas aizbrauc tads daudzums cilveku kas atbilst vienai Latvijas pilsetai . Bet tie 100 mudzi ka sez ta sez nemaz mazak nepaliek es zinu ka ir tadas valstis kur ir tikai 10 deputati un valstij ir ideala labklajiba

 42. Visaugstākā mērā bezkaunība! Atraduši gan no kā novilkt nodokli!!! Tas ir NOZIEGUMS1! iNTERESANTI ZINĀT cik LIELUS NODOKĻUS MAKSĀ TIE, KURIEM IR TĀS PASAKAINI LIELĀS ALGAS TŪKSTOŠOS??

 43. Man tikai 200 eiro, nodoklis vēl nav uzlikts….

 44. Tā ir visas nodokļu sistēmas diskreditācija.

 45. Ņemt nodokli no PENSIJAS!!!!! Nevaru iedomāties lielāku noziegumu!!!!!

 46. Nodoklis uz nodokli! Vai nu sāk dirsas degt!? Vai nu parāda savu atbilstību amatiem!?

 47. Ko daris gudras galvas ,ja nevarēs aplaupīt nabaga pensionārus . Paši sev like algas ,dzīvo kā nieres taukos ,par tautu nedomā ,eks darboņi visos laikos bijuši vareni ,tauta kaut kā eksistē ,bet vienreiz ari tautai izsīks pacietība .Lai jau papriecājas tie ,kas jūtas vareni ,driz nāks atmaksas stunda .

 48. Tā notiek, kad pie valdīšanas un teikšanas joprojām vecie padomju laika pensionāri, kuriem nav ne mūsdienīgas domāšanas, ne mūsdienīgas izglītības, bet gan palikusi velme piebāzt atlikušo laiku savu maku.

 49. protams…nebus tad naudas premijam……!

 50. prioritate – 100krēsliem – neaizmirst palielināt savas kabatas un visas iegribas sezot krēslos ,,tas ir ļõõti būtiski ,,,nu a mēs pensionari ,gan jau kaut kā …mums jau vairs neko daudz nevajag ,nieka zālītēm ,vai ne ?NE PAR VIENU PARTIJU NEBALSOŠU VAIRS ,PIETIEK !!!

 51. Tas ir pilnīgi nesaprotami, visu darba mūžu maksā nodokļus un beidzot no niecīgās pensijas vēl atvelk nodokli. Tie, kam alga tūkstošos, laikam to nekādi nesaprot un domā, ka viņi nekad nenonāks tādā līmenī, kā vairums Latvijas pensionāru ! Bet dzīve mainās un ko tad, paši kodīs pirkstos par saviem lēmumiem. Beidzot taču vajadzētu sākt domāt par tautu, kas vēl palikusi Latvijā un maksā nodokļus, lai deputāti varētu lepni dzīvot… Skumji !

 52. parak daudz mums to deputatu diemzel un deretu vinus uzsedinat uz latvijas pensijas minimumu.vienkarsi bezkaunibas kalngals ka pat pelnita atputa cilveki nevar baudit dzivi bet joprojab jabaro deputati.

 53. Man liekas, ka pa šiem gadiem esam tik daudz samaksājusi ,ka būtu jāatbrīvo no tā sloga,Jums bagātiem, kur viss tiek slēgts, to nesaprast. Mums kaut vai, katru mēnesi paliktu20.eiro ,būtu labi.Jums nebūs no kā sev algas pacelt ,tāpēc Jums negribas virzīt mums par labu. Tas tāpat, ka var tik stulbi pirmām bērnam nepienākas, bet pārējiem piemaksa, pirmais nav bērns.Man ka vecākam, ļoti apvainojumi.

 54. KAUNS,KAUNS, arī nacionālai apvienībai ka nevar palīdzēt atbalstīt šo Vērzemnieka iesniegto “PAVĒLI”Barča notur PUSOTRU gadu(labi ka tuvojas vēlēšanas un pensionāre tīra savas atvilknes. Kad deputātiem algas pielikumu vajag tad tas nekas ka pat budžetā nav iekļauts.

 55. Galvenais ir akurāti palielināt algas un piemaksas sev …

 56. ” Ienakuma” nodoklis no pensijas ! Atraitnem kuras savu muzu ir veltijusas savu bernu ( nakosos ienakuma nodokla maksatajus ) audzinasana,pec vira naves nozog vira pensiju.Kadi brinumi vel sagaidami “zalo” & sarkano cekistu valsti ?

 57. Žēl ka Barčas kundze neatbalsta A.Vērzemnieka ļoti labo priekšlikumu kuru ierosinājuši 12000(vēl 12000 vismaz kas nelieto internetu lai nobalsotu) trūcīgie pensionāri. Kā vispār nav kauna turēt atvilknē un nekur nevirzīt PUSOTRU gadu, nogaida lai nomirst. Bet kad pašiem algas jāpaaugstina, tad nekas netraucē, ne jau sastādītais budžets, ne arī netrūkst naudas. BEZKAUNĪBA. Lūgums LABAJAM Arnim Vērzemniekam tomēr pacietīgi juridiski pareizi šo priekšlikumu turēt “uz pulss

 58. Biznesa interešu grupu jeb partiju izvirzītie deputāti vēlas vienīgi,lai 6.oktobrī par viņiem atkal balsotu,bet trīspadsmit ministriju ierēdņu tūkstoši-arī turpmāk saņemt pasakainas prēmijas,piemaksas un sociālos pabalstus,pēc darba koplīgumiem ar nozaru arodbiedrībām.Pat uz pensionāru rēķina!

 59. Strādājošā pensionāre Atbildēt

  Kāpēc man jāmaksā nodokļi arī no pensijas, ja es esmu godīgi nostrādājusi darba 46 gadus un vienmēr maksājusi nodokļus, paldies dievam, vēl arvien strādāju un turpinu maksāt nodokļus gan no pensijas gan algas! Varbūt deputāti varētu kaut ko jēdzīgu izlemt un atvieglot “biezajiem” dzīvi! pensionāriem

 60. Kāpēc mans komentārs netika publicēts?

 61. No nodokļa pensiju nevajag atbrīvot. Pilnīgi pietiek, ja nosaka neapliekamo daļu, kaut vai 500 eiro, tad visas šīs likumīgi zagtās pensijas kādas valstī ir pietiekami daudz, varētu aplikt kaut ar paaugstinātu nodokli. Es uzskatu, ka to daļu, kas pārsniedz 2000 eiro, drīkst aplikt ar nodokli 50-70%.

  • Piekrītu Dāvim! Šādu mahinatoru ir gana daudz, kas, it īpaši pirmajā desmitgadē pēc šī pensionēšanās likuma pieņemšanas, iemaksāja milzu summas sociālajā nodoklī, lai no tādas ,,it kā” algas arī tiktu aprēķinātas pensijas, un nu saņem tūkstošus uz citu rēķina un dzīvo cepuri kuldami. Un neviena atbildīgā institūcija,pat ne VID, necenšas viņus atmaskot un nesalīdzina, vai arī IIN ir maksāts no tādas algas. Protams, ka nav, un ātri atrastu blēžus, ja vien gribētu, bet, acīm redzot, tas nav viņu interesēs.

   • Jā, Ita! VID par to nedrīkst interesēties, jo tur atrastos tādi krūmiņi un bērziņi, ka čekas maisi vairs nebūtu aktuāli.

 62. Kāpēc mans komentārs netika ielikts?

 63. Ees esmu nomaksājis NODOKĻUS!!! Jau vairāk kā 45 gadus!Tas ir MANS īpašums!Tas nozīmē, ka valsts ierēdņi iedomājušies manām apakšbiksēm nogriezt gabalu sporta pēc!Ar kādām tiesībām????LOai apliek ar 5 nodokļiem tos, kuri saņem tūkstošus!Un cik tai pašai barčai ,,uzauga”nakts laikā pašai pensija?Lai pasaka publiski!Cik ilgi mēs,ubagi, klusēsim?Nekauņas!

 64. Aplaupijuši savas tautas pensionārus par 105 milioniem…baigie tautas kalpi…
  Kad runa iet par valsti, vienmēr atceros ko man mācija piektā klasē…valsts ir represīvs aparāts, ko izveidojusi valdošā šķira, lai turētu pakļautībā tautu…

 65. Cūcisks populisms Atbildēt

  Latvijas problēma nav ar IIN apliekamās pensijas, bet gan tās pensijas, kuras līdz nodoklim neizvelk, jo vienkārši ir mazākas par esošo neapliekamo minimumu 250 euro. Minimālā pensija Latvijā ir no 70 līdz 83 euro. Turklāt, lielā daļā gadījumu tās ir tik mazas negodīgās aprēķina sistēmas dēļ. Tādēļ, ja kāds patiešām domā par trūcīgāko pensionāru daļu, ir jāmeklē risinājumi mazajām pensijām.

 66. var nebalsot?! Rīgu pensionāri pārdeva par tramvaja biļeti, Vidzemi -klausoties Dzintara un Kola vārdos, neskatoties uz darbiem, Latgali- bailēs, ka nevarēs mātes vārdu locīt ierastajā veidā, Kurzemi- pateicībā siekalojoties par kaulu no Puzes ķeizara galda. Ko tad brīnaties, verga dvēseles?

 67. Citādi taču deputātiem nepietiks priekš algām…Tiešām kauns!!!

 68. Nu pareizi,tie deputāti kas skaitās ka vēl strādā un viņus no turienes iznesīs tikai ar kājām pa priekšu,jo darbs pasēdēt siltā krēslā kaulus nelauž,šiem jau nav problēmu saņemt algu un pensiju (lai jau ko atvelk). Bet tiem kas tik iztiek no mazās nabaga pensijas,kā ar tiem?!

 69. Nu bet, bļin, pašiem pietrūks, tie 100 “idiotiem” TAUTA ir pie pakaļas, ka tik savas kabatas pilnas! Nekas, gan jau nāks 5 gads, agri vai vēlu bet nāks….nu cik var dirst TAUTAI uz galvas!

 70. Viņi nevar…nevar un viss!

 71. Nu pensīši….balsojiet vien par zemnieku komunstiem….jās tā partija izģērbs un atkal gaudosiet ,ka slikti….
  jābalo par jaunajiem….pietiek vecajiem zagt….varbūt jaunie nezags…ir cerības,bet erību nav uz vecajiem komunistiem..tie zags un gremdēs jūsu pensionāru,jūsu bērnu un mazbērnu dzīvi….

 72. Tieši tāpat pensionāri negribēs balsot par deputātiem.

 73. Kas ir deputāti?Kam kalpo deputāti? Kas ir valsts? Kādam nolūkam ir radīta valsts,kam viņa kalpo?

Draugiem Facebook Twitter Google+