×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. augusts, 2015
Drukāt

No Jekaterinburgas bibliotēkām pavēlēts izņemt grāmatas par padomju kareivju zvērībām

Bivors_Kigens

Sverdlovskas apgabala izglītības ministrija izdevusi rīkojumu izņemto no apgabala bibliotēkām britu vēsturnieku Entonija Bīvora un Džona Kīgena grāmatas, ziņo portāls “Ekaterinburg Online“.

Reģionālās ministrijas pārstāvji uzskata, ka grāmatās tiek atainoti “propagandas stereotipi, kas radās Trešā reiha laikā”, tādēļ norīkots pārbaudīt, vai bibliotēkās šīs grāmatas iepirktas un “padarīt tās nepieejamas pedagoģijas darbiniekiem un apmācāmajiem”.

Rīkojuma esamību portālam reģionālā ministrija apstiprinājusi: “Katru gadu pirms jaunā mācību gada sākuma vispārizglītojošajās iestādēs notiek fondu plānveida pārbaude. Lielās uzvaras 70. gadadienā lielu uzmanību pievēršam literatūrai, ka saistīta ar Tēvijas karu. Daudzi zinātnieki – gan krievu, gan ārvalstu vēsturnieki – uzskata, ka tādu autoru kā Džons Kīgans un Entonijs Bīvors grāmatas, kļūdaini traktē informāciju par Lielo Tēvijas karu, ir pretrunā ar vēsturiskiem dokumentiem un atsaucas uz nacisma propagandas stereoripiem.”

Galvenie ministrijas iebildumi vērsti pret Bīvora grāmatās aprakstītajām ainām, kurās padomju karavīri cietsirdīgi izrēķinās ar okupētās Vācijas sievietēm un bērniem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+