×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. jūnijs, 2014
Drukāt

No mīlnieku slēdzeņu svara Parīzē sabrukusi daļa tilta (2)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa04248117 Thousands of Love padlocks are locked to the railings on the Pont des Arts in Paris, France, 10 June 2014. Sections of Pont des Arts bridge on 09 June 2014 have collapsed under the weight of love padlocks, so-called love locks. EPA/YOAN VALAT

No mīlnieku atstāto slēdzeņu svara Parīzē sabrukusi daļa gājēju tilta margu, liekot amatpersonām evakuēt cilvēkus un slēgt tiltu.

Tūkstošiem mīlētāju no visas pasaules ik gadu apmeklē Mākslas tiltu Parīzē, lai savu jūtu mūžīgumu apliecinātu, pieslēdzot pie tilta margām piekaramo atslēgu, bet atslēgu iemetot Sēnā.

Iepriekš Parīzes pašvaldība stingri cīnījusies pret mīlnieku pieslēgtajām piekaramajām atslēgām ar mērķi aizsargāt vēsturisko mantojumu, taču 2012.gadā mērija pieņēma lēmumu vairs necīnīties pret mīlnieku pieslēgtajām slēdzenēm.

Tomēr šis lēmums varētu mainīties pēc nedēļas nogalē notikušā incidenta, kad no slēdzeņu svara sabruka Mākslas tilta margas 2,4 metru garumā.

Tilts pēc tam evakuēts, bet pirmdien atvērts no jauna, sabrukušās margas aizstājot ar koka norobežojumu.

Nav skaidrs, no kurienes radies mīlnieku paradums pieslēgt piekaramās atslēgas pie tiltu margām, žogiem vai citām sabiedriskām struktūrām, tādā veidā zvērot mūžīgu mīlestību. Tradīcija savas jūtas apliecināt ar “mīlas atslēgām” izplatījusies visā pasaulē.

Atslēgas uz Mākslas tilta sāka parādīties 2008.gadā, bet tagad 150 metrus garā gājēju tilta margas pilnībā noklāj mīlnieku slēdzenes.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tā notiek, ja pārāk daudz mīlējās! Būtu mums tādas “problēmas”!

  2. zinu daudzus kuri pie kādas upes uz tilta saslēdz slēdzeni,to patur sev par piemiņu,bet atslēgu ielidina upes dzelmē,tad nu kuirš no abiem vēlās atlēgt un būt brīvs,lai brien dziļumā,meklē to atslegu,bet šādi,kā ir tagd pasaksts pie margām,tas vnk ir murgs,kam tas vispār vajadzīgs!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+