×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. janvāris, 2015
Drukāt

No rīta braukšana apgrūtināta Vidzemē un Latgalē

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Svētdienas, 4.janvāra, rītā braukšana pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta Vidzemē un Latgalē, kur ceļus pārklājis ledus un sniegs, liecina uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” informācija.

Ceļu uzturēšanas darbos kopš nakts izskaņas iesaistītas 45 “Latvijas autoceļu uzturētāja” ziemas dienesta tehnikas vienības, kas veic ceļu kaisīšanu un attīrīšanu no sniega.

Sniegputenī ir pasliktināta redzamība. Nokrišņu zona no Vidzemes tuvojas Rīgai un Zemgalei, un dienā daudzviet valstī sniegputeņa dēļ būs apgrūtināta braukšana, prognozē sinoptiķi.

Pirmdienas rītā braukšanas apstākļi valsts lielākajā daļā gaidāmi slikti.

“Latvijas Valsts ceļi” norāda, ka ceļu uzturētāju darbība nevar novērst ceļu apledošanu, tā vērsta uz bīstamo braukšanas apstākļu uzlabošanu, un jārēķinās, ka faktiskā situācija uz ceļiem ziemā var mainīties ļoti strauji.

“Latvijas Valsts ceļi” aicina autovadītājus būt piesardzīgiem, izvēlēties laikapstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī ievērot lielāku distanci starp braucošiem transportlīdzekļiem.

Autovadītājiem jāatceras, ka autoceļi sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs un tiek tīrīti prioritārā secībā, proti, vispirms tiek tīrīti un apstrādāti valsts galvenie un pēc tam reģionālie un vietējie autoceļi atbilstoši to uzturēšanas klasei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+