×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2018
Drukāt

Egils Līcītis: No vardes par princesi jeb kā veiksmīgām apprecēties (6)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Iestājies nemierīgu laiku periods, kad partijniekiem vairāk darba nekā Ludzas prokuroram. Par ko kūtrie guļavas lauza galvu un kāpēc kļuvuši aktīvāki par dzīvsudrabu? Āre, iztramdīti no miega un noraizējušies – kur lai es eimu, lai 2018. gada Saeimas vēlēšanās neizgāztos kā veca sēta un nepaliktu zem 5% barjeras. Politiskie līderi ir atbildīgi biedru priekšā nodrošināt viņus ar sēdvietām parlamentā, jo caurkrišana nepiedodamā kārtā nozīmē milzu apgrūtinājumu organizācijas tālākai veģetēšanai. Tāpēc ir laikposms, kad neviens nejūtas uz garantiju drošs un kad visi runājot ar visiem. Saeimā pārstāvētās partijas ar nepārstāvētām, progresīvie ar ultrakonservatīviem, kreisie ar labējiem – politiskā pārliecība Latvijā ir viegli maināms ģērbs. Kas zina, varbūt pēc konsultācijām izdodas konstruēt brīnumainu jaun-uzņēmumu kā apvienība “Zelta rītausma”, “Klusais centrs” vai nacionālsociālistu savienība, kura ar rāvienu iekaros vēlētāju simpātiju.

Kā jau pie pārošanās notiek, pēc knakstīšanās, brūtēšanās un seksa seko bildinājums, saderināšanās, uzsaukšana – līdz precībām ir zināma publicitāte un atskaņas presē. Praktiski izdevīga lieta ir arī sapakot kopīgo mantību, lasi, apvienot sponsoru palīdzības maksājumus, kas ir noderīgi priekšvēlēšanu kopdzīvē. Salaulātajiem jāpaziņo, ka savienība dibināta uz abpusēji (trīspusēji, četrpusēji) patiesām un dziļām attiecībām, puslīdz godīgi jāsadala sarakstu pirmie numuri un jāatklāj mērķauditorijai, ka apvienotā liste būs par izaugsmi un stabilitāti.

Līdz ar to vestās starppartiju sarunas ir normāls process. Bet ir problēma, vai partiju plāni sakrīt ar tautas plāniem, un vēl grūtāk, nekā laimēt acītes spēlē ir uzminēt un trāpīt ar partnerību, lai iegūtu balsstiesīgo siržu patikšanu un no vardēm pārtaptu par princesēm. Tiem, kas tiecas pēc saradošanās un jaunu savienību noformēšanas, uzreiz jāņem vērā, cik toksiski daži iespējamie kompanjoni izskatās vēlētāju publikas acīs. Tad labāk mēģināt meklēt konsensus un apvienoties ar gripu vai kādu mēra paveidu nekā ar tādiem “dzīvesbiedriem”. Saprātīgi domājoši partiju vadītāji nakts vidū pamostas slapjos sviedros, nosapņojuši, ka piedāvājas Inguna Sudraba – ved mani un manu “No sirds Latvijai” konstrukciju uz zagsu! Posts un bēdas tam, kas ļausies vilinājumam pietauvot Gulbenes pojenes lepno tvaikoni pie savas piestātnes!

Ekspertiem ir dažādas domas par “Vienotības” nākotni. Vai no agrākiem augstumiem nolaistai varas partijai malks spirdzinoša limpenieša un pieskāriens dzimtajai zemei ļaus atgūt zaudētos spēkus un atdzimt ar savu firmas zīmi, vai “Vienotība” tiešām ir tik veca un slima, kā izskatās (kad līderi aizgājuši, kad reģionu draugi attālinās), un tad bez kruķiem līdz 13. Saeimai neaizlēkt? Acīmredzot pašiem biedriem jāparāda, kādā kondīcijā ir “Vienotība”, vai tas ir toponīms vārdiem “tur iemājo godīgums un eiropeiskums”.

Un tad ir vēl viens projekts, kas likās kā balto gulbju atlidošana un ar tik izkalkulētu programmu, ka viņus ievēlētu pat Knesetā, – kustība “Par”. Jauki cilvēki uzstādīja priekšsēdētāju Pav-ļutu kā vietējo Makronu, Zviedrijas premjeram līdzīgu personu vai galdnieka dēlam no Jeruzalemes analogu. Bija pārliecināti, ka tūliņ pēc dibināšanas kongresa salasīs pasakainu atbalstītāju klientūru – še tev, brālīt, vasarsvētki! Knapi 1% reitingos liecina, ka nemuitotas totalitāri liberālas ideoloģijas piedāvājums latviešiem vēl īsti nav pieņemams. Viens procents ir maz, ļoti maz. Un tagad iedomājieties, ka esat tādas partijas ģenerālsekretārs, kas vāc 3 – 4% Kaktiņa kunga respondentu atbalstu. Jūs spriežat – oi, nebūtu nemaz par nāvīti kooperēties ar “Par” uz vienas ass, pievienot vēl kādu procentiņu balsu, un tad jau mūs neatstātu aiz Saeimas nama durvīm. Atvainojiet, ar šādiem papildspēkiem iedarbojas cits matemātiķa Ginzburga ne pārāk sarežģīts vienādojums. Kolīdz vēlētāji padzirdēs par iegribām pāroties ar debeszilo partiju, juks, bruks un putēs vēl esošais četru procentu krājums, būs nevis plus viens, bet mīnus divi un jāatmet pēdējās cerības par sekmīgu ie-startēšanu Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Super! Paldies E.Līcītim par asprātīgo rakstu! Lai JUMS VESELĪBA un ideju kā no pārpilnības raga!

 2. Paldies EgilamLīcītim par rakstu! Gaidīšu Jūsu nākošos rakstus !

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =====

  Ir sacīts: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.”

  Un, arī: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  =======

  Medija ziņa (2010. gads): “Lai arī (…) rudenī ieplānotajās kārētjās “saeimas vēlēšanās” / ap Jāņiem ieplānotajās “pašvaldību (jeb tā dēvētajās “komunālajās”) vēlēšanās” šīs valsts iedzīvotāju aktivitāte varētu būt nepieredzēti zema, tomēr pat ļoti zemas vēlētāju aktivitātes gadījumā pašreizējā vēlēšanu sistēma nodrošinās to, ka šīs valsts parlamentā iekļūs politiķi, kurus lielākā daļa iedzīvotāju nevēlas redzēt sēžam “tautas kalpu” ērtajos krēslos”, esot “norādījis” sociālantropologs K. Sedlenieks. “Tādēļ faktiski šīs valsts iedzīvotāji pašlaik ir bezizejas stāvoklī, jo vienmēr var gadīties, ka būs tādi “vēlētāji”, kas uzskatīs, ka viņiem ir pilnīgi vienalga, kas sēž parlamentā (jo viņi polittehnologiem ir ļāvuši sev iestāstīt, ka “galvenais ir izpildīt pilsonisko pienākumu” un “nobalsot par mazāko ļaunumu”)”, esot “skaidrojis situāciju” Sedlenieks…
  —–
  Medija ziņa (2006. gads): “Latvijas vēlētājam pašreizējā varas ekspluatēšanas SISTĒMĀ ir ticis atvēlēts nožēlojams liktenis un uzspiests “pilsoniski patriotisks pienākums” būt par muļķi visās iespējamās kombinācijās. Nobalso par “tiem pašiem vecajiem” – muļķis: ko tad cerēji mainīt, ja balso par tiem pašiem “lielkretīniem”, kuri jau iepriekš pie varas un “siles” bija. Par “jaunajiem” (t.i. – “pārgrupētiem” vecajiem) politbiznesa projektiem – muļķis, jo riskē tikt pie vēl “lielākiem kretīniem”. Par sīkpartijām, kuras nekad nav tikušas un netiks saeimas vai pašvaldību “tautas kalpos” – muļķis: iemeti savu balsi miskastē. Neej balsot vispār, BOIKOTĒJOT gan šo SILES “valsti” un pseido “de(R)mokrātijas” SISTĒMU, gan tajā valdošo “politbiznesmeņu” saorganizēto kārtējo “vēlēšanu” farsu ar tam sekojošu “pareizo” rezultātu “saskaitīšanu” – savu “muļķu pienākumu” izpildījušie “apzinīgie pozitīvisti” un tamlīdzīgi “savas valsts patrEJoti” tik pat “apzinīgi” centīsies tevi nodēvēt par “muļķi”: palaidi garām savu iespēju būt par muļķi “aktīvajā variantā” – kā “pozitīvisma” un tamlīdzīgu priekšvēlēšanu kampaņu apstulbinātam zombijam nobalsojot par “mazāko ļaunumu”…” (pamatcit.aut.: “dw”, komentārs L. Čigānes publikācijai “Kas laimes lācim vēderā?”, l/r “diena”, 30.09.2006.)
  —–
  .
  MZ vēlētājs = muļķis (bez variantiem)?…
  ( MZ = Muļķu Zeme, bez komentāriem )
  ( Iz “Ontūna M.© arChīva” )
  .
  ‘Briest’ ATKAL “spēle vienos vārtos”,
  Kad mandātus sev ‘biedri kārtos’,
  Pēc Muļķu Zemes “likumpantiem” ~
  Bez (?…) izvēles un variantiem:
  .
  “Par vecie blēžiem balsot = dumji!
  Uz jauniem ‘rīmām’ cerēt = skumji!!
  BET – “mazāks ļaunums” jāizvēlas!!!
  (No tiem, kas “valstī” ‘kruķī ģēlas’…)
  .
  Ar “plusiem / mīnusiem” = ‘nav iekšā’ ~
  Tos, “balsis skaitot”, ‘paņems priekšā’:
  NAV svarīgi, kā kurš “prot” (?…) ‘spēlēt’,
  Bet – tas, CIK “lumpeņu” skries “vēlēt”.
  .
  Jo – “urnu FARSS” ‘pa foršo rullē’,
  Ja “elektorāts” NAV ‘pa nullēm’:
  Pie urnām neiet vispār = trakums ~
  Var “kvorums” nesanākt, bet – vakuums!!!…”

  ( pilna versija = “O.M.© blogā”: [cenzēts] )

  Var ‘mētāt muļķi’, prātā vāju,
  Un ATKAL pildīt “SILESmāju”,
  Ar kretīniem, kas “balsis” gaida,
  Un – nicīgi par muļķiem smaida.
  .
  Vai arī – “DOMĀT līdz!!!”, KO darīt,
  Lai tā, kā vakar, nav vairs parīt:
  Šī = MUĻĶU “spēle vienos vārtos” ~
  Priekš ‘biedriem, kas (SEV) SILI kārtos’.

  =====

  ‘ANNO’ ~ 09. 2006. / (…) 05. 2017. (neilgi pirms kārtējā “vēlēšanu” FARSA)

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.
  .
  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 5. Gailis, Bikše, Gulbis un Vienotībniece,kas pretendē uz Āboltiņas vietu, apņēmīgi iejūdzās vienotības ratos un nesa spožu un daudzsološu sabiedrības apvienošanas ideju TV 24 Preses klubā, aicinot mīlēt un cienīt to daudziem svēto dātumu 9. maiju un to svēto vietu ar pieminekli fašistu kārējiem. Ja tas neatņems balsis Ždanokai par labu Vienotībai, tad vēl jau paliek krievu skolu saglabāšana. Tā ka – cāļus skaita pēc vēlēšnām.

 6. Cien.Līcītis kā vienmēr ar savu humoristisko ironiju trāpa desmitniekā ,diemžēl mūsu bālēliņiem ar to sapratni ir kā ir ,lai gan ir pagājuši vairāk kā divdesmit gadi ,lielai daļai acis joprojām ir aizmiglotas.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+