×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
29. jūnijs, 2015
Drukāt

“Noass” uzņem košākos Grieķijas naivās mākslas darbus

nikolau_kate1

Peldošajā mākslas centrā “Noass” no 3. līdz 21.jūlijam Rīgas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja iepazīties un iedvesmoties no spilgtākajiem grieķu naivās mākslas darbiem, kas ir daļa no Kristosa un Pollijas Kolliali veidotās privātkolekcijas, portālu la.lv pastāstīja centrā.

Šī kolekcija ir viena no visaptverošākajām Grieķijā – to veido vairāk nekā 80 nozīmīgu Vidusjūras reģiona naivās mākslas pārstāvju darbi. Ieskats kolekcijas izlasē ļaus ne tikai gūt priekšstatu par grieķu naivās mākslas īpatnībām, bet arī aizceļot uz pašu Grieķiju, caur mākslas darbiem iepazīstoties ar grieķu tradīcijām, dzīvesveidu un košajām dabas ainavām.

Uz Rīgu atvestajā izstādē būs skatāmi darbi, kurus veidojuši gan mākslas skolās izglītoti meistari gan jaunāki un vecāki mākslinieki. Interesanti, ka daļa no autoriem ir vēlējušies palikt anonīmi, citi slēpušies aiz pseidonīma, bet atsevišķu darbu autori nav zināmi.

Darbos ir atainotas grieķu ikdienas dzīves un lauku ainas, kā arī dažādas tradīcijas – kāzas, svētku ceremonijas, folkloras festivāli. Tas ļaus skatītājiem justies kā lieciniekiem Grieķijas ikdienas un svinību ainām, kas apvieno mitoloģijas tēlus ar ikdienišķo un lepnumu ar vieglu ironiju par grieķu kultūras pagātni un tās ietekmi uz mūsdienu dzīves un ekonomiskās situācijas uztveri. Skatītājiem pavērsies skati ar vēsturiskiem rituāliem un nostalģiskām pilsētas atmiņām, kurās jaucas ceļojošo tirgotāju balsis, grieķu folkloras tēli, cauri laikam neizdzēšamas, idilliskas ainavas vai pilsētas vide – Atēnu, Plakas un Akropoles, Tesālijas, Lesbas salas, Kipras, kā arī Smirnas un Konstantinopoles pulsējošās panorāmas ar līdzīgu vēsturisko, folkloras un estētisko vērtību.
 
Izstāde tapusi ar Kristosa un Pollijas Kolliali kolekcijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+