Latvijā

Noderīgi padomi tavas dzīves labākā ceļojuma plānošanai0

Ceļojumu plānošana ne tikai aizņem laiku, bet arī mēdz būt nogurdinoša un satraucoša, it īpaši tad, ja plāno doties uz vietu, kur nekad agrāk neesi bijis. Ja arī tu drīzumā domā doties ceļojumā, šis raksts ir domāts tieši tev.

Solis 1 – izvēlies galamērķi

Kur tu vēlies doties? Pats pirmais un saprātīgākais solis, ir vietas izvēle. Tai jāsaskan gan ar tavām interesēm, gan arī atvēlēto budžetu.

Vai tu plāno apskatīt kādu tālu, eksotisku zemi, vai arī vēlies apskatīt, kas notiek tepat kaimiņvalstīs? Jebkurā gadījumā, tavam mērķim ir jābūt vienam – lielisku atmiņu un pieredzes gūšanai, atpūtai un izpriecām, kā arī protams, jāpadomā par to, lai nebūtu visu laiku jāsatraucas par naudu. Tieši tāpēc saprātīga izvēle ir ceļojuma apdrošināšana, kas pasargās no neplānotām izmaksām ceļojuma laikā. Jo dzīve taču ir tik neparedzama…

Cik daudz laika tev ir? Ja tev, tāpat kā daudziem citiem, gadā ir tikai pāris nedēļas, kuras pavadīt atvaļinājumā un šoreiz tev ir viena vai divas nedēļas, kuras atvēlēt atpūtai, centies netērēt pārāk daudz laika, lai nokļūtu uz un no sava galapunkta. Savukārt, ja tev ir vairāk nekā divas nedēļas laika, tu vari plānot tālāku ceļojumu.

Ar ko kopā tu ceļo? Kā zināms, galamērķa izvēli un ceļojumu kopumā ietekmē cilvēki, ar kuriem tu kopā dosies piedzīvojumiem. Varbūt tu ceļosi vienatnē, ar savu otro pusīti vai ģimeni?

Jebkurā gadījumā, ja ceļo kopā ar kādu, apsēdieties un padomājiet par idejām un interesēm. Labākās atmiņas rodas tad, ja tiek darīts kas tāds, kas patīk. Tieši tādēļ neļauj visus lēmumus pieņemt citiem, kā arī centies nedarīt to pats.

Kādu pieredzi tu vēlies gūt? Ceļojumu mērķi var būt dažādi – piedzīvojumi un atpūta, gulšņāšana pludmalē, kalnu apmeklēšana, pilsētu vai lauku vides izbaudīšana, festivāli un kultūras pasākumi, iepirkšanās un vietējās virtuves izbaudīšana utt.

Kad doties ceļojumā?

Laika apstākļiem un videi ir nopietna loma ceļojuma plānošanā. Vai, meklējot galamērķi, tu zini, kad tajā ir aktīvākā tūristu sezona? Der noskaidrot.

Solis 2 – rezervē biļetes

Kad kārotais galamērķis izvēlēts, nākamais solis ir biļešu rezervēšana un iegāde. Tu vari izmantot gan aviokompāniju mājas lapas, gan arī servisus, kuri piedāvā atrast lētākos lidojumus no dažādām aviokompānijām. Iespējams, tev paveicas izmantot kādu atlaižu akciju!

Ja tev šis ceļojums ir bijis liels sapnis un tu tādos nedodies bieži, ir vērts piemaksāt mazliet vairāk un izvēlēties labāko aviokompāniju un tās piedāvājumu, proti, tieši lidojumu.

Lidojumu meklēšana. Mūsdienās internetā ir pieejamas dažādas mājas lapas, kuras piedāvā lētāko lidojumu meklēšanu, tādēļ ir vērts ielūkoties, ko tās piedāvā.

Dodies uzreiz uz aviokompāniju mājas lapu. Ja esi izmēģinājis iepriekš minētos portālus, aplūko arī interesējošo kompāniju vietnes. Iespējams, tev izdosies atrast lētāku lidojumu nekā citur.

Solis 3 – rezervē naktsmītni

Tas, kur tu apmetīsies, veido otras lielākās ceļojumu izmaksas pēc biļešu iegādes, tādēļ ir vērts pievērst uzmanību tam, lai naktsmītnes rezervēšana būtu laicīga.

Tiem, kuri ceļo kopā ar bērniem, šis uzdevums nav viegls, jo cenas ģimenes apartamentiem parasti ir augstākas, taču arī to kvalitāte ir atbilstošā līmenī.

Atkarībā no tā, cik ilgi tu plāno ceļot, izvēlies tādu viesnīcu, hoteli, moteli vai citu vietu, kas piemērota tavam dzīvesveidam, plānotajām aktivitātēm un budžetam.

Lai atrastu apmešanās vietu, vari izmantot populāro portālu “Booking.com”. Tur varēsi atlasīt un atrast sev interesējošos apmešanās vietu veidus, cenas utt.

Solis 4 – pārvietošanās

Vēl viena lieta, par ko ir jāpadomā, dodoties ceļojumā – pārvietošanās. Meklē un izpēti, kādas transporta iespējas ir pieejamas tavā galamērķī. Vai tur ir kvalitatīvs sabiedriskais transports? Varbūt ērtāk ir noīrēt mašīnu? Iespējams, visur var aiziet kājām?

Solis 5 – ko redzēt un ko darīt?

Plānojot ceļojumu, tu noteikti vēlēsies apmeklēt vismaz kādu no tūrisma objektiem savā galamērķī, tādēļ, pirms došanās ceļā ir nepieciešams veikt izpēti par to, ko šajā vietā var redzēt un kādas aktivitātes tā piedāvā.

Padomā, vai tu vēlies baudīt maltīti restorānā, doties uz muzejiem, koncertiem, bāriem, naktsklubiem utt. Tas, ko ir vērts izpētīt – lietas, ko iespējams darīt bez maksas. Piemēram, parku apmeklēšana, skaistākie skati un ielas. Varbūt tevi interesē iepirkšanās centri?

Solis 6 – pārbaudi savu pasi

Ja tu plāno doties uz ārzemēm, noteikti pārbaudi savas pases derīguma termiņu. Ja tas ir īsāks par 2-3 mēnešiem, ieteicams to nomainīt. Pretējā gadījumā vari sastapties ar problēmām, ja nāksies ceļojumā aizkavēties ilgāk. Noteikti neaizmirsti izveidot svarīgāko dokumentu kopijas.

Solis 7 – pārbaudi vīzas nosacījumus

Lai arī ceļošana Eiropas Savienībā Latvijas iedzīvotājiem ir salīdzinoši vienkārša, dodoties uz citām zemēm, noteikti jāpievērš uzmanība tam, vai tev ir nepieciešama vīza. Tāpat noskaidro tās iegūšanas nosacījumus un saņemšanas ilgumu.

Solis 8 – vakcinējies

Ja tu domā doties uz kādu eksotisku zemi, pastāv risks, ka šajā vietā iespējams saslimt ar dažādām bīstamām slimībām, kā arī sastapt indīgus kukaiņus un dzīvniekus. Pirms došanās ceļojumā noteikti izpēti informāciju par nepieciešamajām vakcīnām, kā arī to, no kā ir jāuzmanās un vai valstī, kur atradīsies, nav augsts terorisma draudu risks.

Compensa.lv novēl tev patīkamu un drošu ceļojumu!

LA.lv