×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Nodibināta Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai veicinātu mākslinieku interesi glezniecībā atveidot Latvijas dabu un izceltu Latvijas ainavu glezniecības nozīmi Latvijas mūsdienu mākslā, nodibināta Jāzepa Pīgožņa balvu Latvijas ainavu glezniecībā, LA.lv informēja kultūrvēstures pētniece Ieva Pīgozne.

Viņa norādīja, ka balvas dibinātāji aicina māksliniekus iesniegt darbus konkursam, lai piedalītos ceļojošā izstādē un cīnītos par Pīgožņa balvu, saņemot Zelta medaļu un naudas balvu, kuru nodrošinās Preiļu novada pašvaldība.

Gleznas konkursam varēs iesniegt 23. februārī Pēterbaznīcā; tās izvērtēs žūrija, un 19. martā tiks atklāta Jāzepa Pīgožņa balvas izstāde, pastāstīja Una Jansone, direktora vietniece Rīgas Sv. Pētera baznīcas attīstības jautājumos.

Izstāde Rīgā būs atvērta līdz 16. aprīlim, pēc tam labākie žūrētie darbi ceļos uz izstādi Preiļos, kur 19. septembrī notiks Galvenās balvas pasniegšana.

Balvas dibinātāji ir Rīgas dome un Preiļu novada dome sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Mākslas akadēmiju un LBJMFA Jāņa Anmaņa Jauno talantu atbalsta fondu.

Pīgoznis, kurš aizgāja mūžībā 2014. gadā, tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem Latvijas ainavu gleznotājiem. Viņa darbi atspoguļo Latvijas dabas ziemeļniecisko krāšņumu un daudzveidību visos gadalaikos un visdažādākajās Latvijas vietās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+