Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Noguruši, bet gandarīti! No ekspedīcijas Antarktikā mājās atgriezusies latviešu ģeologu komanda0


Latvijas ģeologi atgriežas mājās no ekspedīcijas Antarktikā, 18.04.2018.
Latvijas ģeologi atgriežas mājās no ekspedīcijas Antarktikā, 18.04.2018.
Publicitātes foto.

Papildināts ar video.

Šopēcpusdien, 18.aprīlī, ar reisu no Santjago pēc veiksmīgi aizvadītas ekspedīcijas Antarktikā, Latvijā atgriezās Latviešu ģeologu komanda, tā portālu “La.lv” informēja projekta kuratore Marta Zīverte.

Latvijas Universitātes pētnieki Kristaps Lamsters, Māris Krievāns un Jānis Karušs pēc garā ceļa mājup jūtas noguruši, toties gandarīti par paveikto.

Komanda Antarktikas ekspedīcijā pavadīja vairāk nekā divus mēnešus, ievācot vērtīgus nogulumu, augsnes un ledus paraugus, kā arī iegūstot datus par Argentīnas arhipelāga salu ledus kupolu biezumu, struktūru, ledus virsmas un zemledāja reljefu.

Saistītie raksti

Kopumā tika paveikts vairāk nekā iecerēts un iegūta vērtīga pētījumu pieredze Antarktikā. Ievākto datu un paraugu analīzes prasīs vismaz gadu. Antarktikā atgriezties pētnieki plāno pēc diviem gadiem. Latvijas Universitātes zinātnieki uzsver, ka, lai turpinātu ilglaicīgus pētījumus Antarktikā, Latvijai būtu jāpievienojas Antarktikas Līgumam un jāizstrādā Antarktikas pētījumu programma.

Ekspedīciju atbalsta Latvijas Universitātes fonds (SIA «Mikrotīkls» ziedojuma finansējums), SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”, SIA “Spectre Latvia”, veikals ” Ceļotājs”, Radošo risinājumu aģentūra SIA “Tribe” un SIA “Master Foto”.

Projkets līdzfinansēts “Atbalsts pēcdoktorantūras pētniecības īstenošanai”.

 

LA.lv