Dabā
Laika ziņas

Nokrišņu daudzums Latgalē jau pārsniedzis visa gada normu 0

Foto Itar-Tass/Scanpix/LETA

Jau šobrīd, kad līdz gada beigām vēl atlikušas simts dienas, nokrišņu daudzums Latgalē pārsniedzis visa gada normu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Šā gada līdzšinējā nokrišņu summa visa gada normu ir pārsniegusi gan Daugavpilī un Rēzeknē, gan Lubānā un Līvānu novada Rožupē, savukārt Alūksnē un Zosēnos līdz tai pietrūkst vairs tikai dažu procentu.

Par normu sauc 1981.-2010.gada vidējo rādītāju.

Septembra otrajā dekādē Latvijā lija četrreiz vairāk nekā ierasts – nokrišņu daudzums valstī vidēji sasniedza 80 milimetru. Visvairāk nokrišņu bija Zosēnos – 117 milimetru. Vismazāk lija Bauskā, kur nokrišņu daudzums sasniedza 51 milimetru.

Kopš mēneša sākuma visā Latvijā ir lijis vairāk nekā parasti septembrī kopumā. Šomēnes visvairāk lijis Liepājā, kur nokrišņu summa sasniegusi 181 milimetru jeb 249 procentus no visa mēneša normas.

No 1. līdz 20.septembrim valstī vidēji bija 121,5 milimetri nokrišņu, tādējādi šis mēnesis jau patlaban kļuvis par ceturto lietaināko septembri novērojumu vēsturē – kopš 1924.gada.

Vidējā gaisa temperatūra mēneša otrajā dekādē bija +13,1 grāds, kas ir 1,7 grādus virs normas. Augstākā gaisa temperatūra bija +23 grādi 12.septembrī Daugavpilī, savukārt zemākā temperatūra bija +3,1 grāds 17.septembra rītā Mērsragā.

Stiprākās vēja brāzmas bija 27 metri sekundē 14.septembrī Liepājas ostā. Liepājas pilsētā un Salacgrīvas ostā vēja brāzmu spēks todien sasniedza 23 metrus sekundē.

Kā ziņots, šīs nedēļas nogalē un nākamnedēļ laikapstākļus noteiks liels anticiklons, tādēļ būs pārsvarā sauss un saulains laiks.

LA.lv