×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. marts, 2014
Drukāt

Norāda uz tatāru diskrimināciju (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) jaunākajā ziņojumā par nacionālo minoritāšu situāciju Ukrainā norādīts uz plašo diskrimināciju un vardarbību, ko tatāri piedzīvo Krimas teritorijā.

EDSO ziņojumā analizēti Krimā dzīvojošo nacionālo minoritāšu apstākļi un sniegti ierosinājumi starpetniskā saspīlējuma mazināšanai un Krimas sabiedrības integrācijas veicināšanai. 1944. gadā Staļina deportācijās uz Vidusāziju tika izsūtīti teju visi Krimas tatāri, kuru skaits jau Krievijas impērijas laikā represiju dēļ bija sarucis no pieciem miljoniem līdz 300 000. Kopš 1989. gada 266 000 Krimas tatāru ir atgriezušies Krimā, taču savā vēsturiskajā dzimtenē viņi saskaras ar virkni grūtību un plašu diskrimināciju. Lielākās problēmas saistītas ar valodas un kultūras tiesībām. Krimas tatāri regulāri saskaras ar reliģisko vietu vandalismu, vardarbīgām sadur­smēm un naidu uzkurinošām runām, teikts ziņojumā. Pēc pēdējās tautas skaitīšanas datiem, 58% no Krimas populācijas veido krievi, kas savukārt Ukrainā kopumā ir mazākumtautība. Ukraiņi veido 24% no Krimas iedzīvotājiem, bet tatāri – 12%.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kapēc krievi var ievest savu karaspēku krimas pusalā pēc divu krievu lūguma ,bet ēropa nekar pēs likumīga parlamenta lūguma ievest miera uzturētājus ukraina laikam bail .

  2. Turkiem jāņem palags un jāvelkas uz kapiem tiem neviens nepalīdzēs ,jo krievu ķēdes suņi neļaus.

  3. Krimas tatāriem jāpieprasa Turcijas pilsonība un tad jālūdz ievest Turcijas karaspēku, jo viņi ir apdraudēti kārtējo reizi no Krievijas puses.

Draugiem Facebook Twitter Google+