×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
24. septembris, 2014
Drukāt

Noraida priekšlikumu stingrāk izvērtēt Rīgas mēra komandējumus

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes (RD) deputāti noraidīja grozījumus pašvaldības nolikumā, ar kuriem RD priekšsēdētājam tiktu uzlikts par pienākumu iesniegt izskatīšanai domē atskaites par komandējumiem ārpus NATO un Eiropas Savienības (ES) valstīm.

Grozījumus domes ārkārtas sēdē trešdien atbalstīja 17 RD deputāti, bet pret balsoja 22 deputāti. Iepazīstinot ar grozījumiem, RD deputāte Sarmīte Ēlerte (V) norādīja, ka telekanāla “Dožģ” intervijā RD priekšsēdētājs Nils Ušakovs izteicās, ka no Latvijas interešu viedokļa šobrīd pats labākais, kas var būt, ir prezidents Vladimirs Putins.

“Putins ir pārkāpis pēckara pasaules starptautisko kārtību un drošību. Krimas aneksija un Krievijas karš pret Ukrainu ir tiešs apdraudējums Latvijai, Baltijai, Eiropai,” sacīja Ēlerte. Viņa arī uzsvēra, ka RD aicināta mainīt komandējuma piešķiršanas kārtību, lai turpmāk pasargātu Rīgas mēru no nejēdzīgiem izteikumiem un RD no pazemojuma.

Jau vēstīts, ka ārkārtas sēdē tika izskatīti jautājumi, kas saistīti ar nekustamo īpašumu piespiedu sakārtošanu un grozījumus RD saistošajos noteikumos “Rīgas pilsētas pašvaldības nolikums”. 20 RD deputātu iesniegtie grozījumi paredzēja noteikt RD priekšsēdētājam iesniegt apstiprināšanai domes sēdē komandējuma pieteikumus un komandējumu atskaites komandējumiem ārpus ES un NATO dalībvalstīm.

Tāpat vēstīts, ka septembra sākumā Ušakovs devās uz Maskavu, kur tikās ar Krievijas vicepremjeru Arkādiju Dvorkoviču un Maskavas mēru Sergeju Sobjaņinu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+