×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. marts, 2014
Drukāt

Norda filmai vēl viena balva

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jāņa Norda spēlfilma “Mammu, es tevi mīlu” ieguvusi galveno balvu “Grand Prix” Malmes starptautiskajā jauniešu un bērnu filmu festivālā “Buff 2014”, vēsta studijas “Tanka” pārstāve Alise Ģelze.

Spēlfilma “Mammu, es tevi mīlu” turpina apceļot starptautiski nozīmīgus kino festivālus un šobrīd ir ieguvusi jau 12 kino balvas Eiropā – Vācijā, Šveicē, Beļģijā, Zviedrijā, Dānijā, Čehijā un Baltkrievijā, kā arī ASV, Kanādā, Izraēlā un Indijā. Marta sākumā filma ieguva arī īpašu žūrijas balvu Kanādas starptautiskā bērnu kino festivālā “FIFEM” Monreālā.

Studijas pārstāve norāda – filmas starptautiskie panākumi ir nenoliedzams apstiprinājums tam, ka vienkārši, mūsdienīgi un meistarīgi izstāstīts stāsts uz kino ekrāna spēj aizkustināt ikvienu skatītāju neatkarīgi no nacionālās piederības.

Starptautiski gūtā atzinība ir sekmējusi filmas atpazīstamību pasaulē, un jau šobrīd filma ir izrādīta vairāk nekā 70 starptautiskos kino festivālos visos pasaules kontinentos – Eiropā, Austrālijā, Āzijā, Dienvidamerikā, Ziemeļamerikā un Austrālijā.

Ģelze pavēstīja, ka par filmu recenzijas rakstījuši tādi kino izdevumi un digitālie mediji kā “Screen”, “Indiewire”, “Variety”, “Hollywood Report” u.c. Filmas izplatīšanas tiesības esot iegādājusies Dienvidkoreja un Islande.

Pirmos panākumus kinolente piedzīvoja pagājušā gada 11. februārī, kad tās pasaules pirmizrāde notika starptautiski nozīmīgā kino festivāla “Berlinale” sadaļā “Generation Kpluss” un ieguva starptautiskās žūrijas balvu “Grand Prix” kā labākā spēlfilma.

Latvijas kinoteātros filmu ir noskatījušies vairāk nekā 40 000 skatītāju. Jau pirmās izrādīšanas sešas nedēļas filma stabili noturējās piecu skatītāko filmu topā lielākajos Rīgas kinoteātros – “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Splendid Palace” un “Multi kino”.

Pērn ekspertu komisija no Latvijas Norda filmu “Mammu, es tevi mīlu” izvirzīja ASV Kinoakadēmijas “Oskara” balvas nominācijai par labāko ārzemju filmu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+