×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Norvēģu terorists Bērings-Breivīks studēs politikas zinātni (2)

Foto - AFPFoto - AFP

Norvēģu terorists Anderss Bērings-Breivīks, kas 2011.gadā noslepkavoja 77 cilvēkus, no rudens Oslo universitātē studēs politikas zinātni, vēsta ziņu aģentūra NTB.

Bērings-Breivīks studēs no savas cietuma kameras un viņam nebūs ļauts kontaktēties ar fakultāti vai citiem studentiem.

2011.gada 22.jūlijā Bērings-Breivīks sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā, nogalinot astoņus cilvēkus, bet tad devās uz Ūteijas salu, kur Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnē nošāva 69 cilvēkus – pārsvarā pusaudžus, no kuriem jaunākā nule kā bija nosvinējusi 14.dzimšanas dienu.

2012.gada 24.augustā Oslo tiesa atzina Bēringu-Breivīku par vainīgu 77 cilvēku slepkavībā, piespriežot viņam maksimāli iespējamo 21 gadu cietumā ar iespēju soda termiņu pagarināt, ja pēc tā izciešanas viņš tiks atzīts par joprojām bīstamu sabiedrībai.

Tiesas pieci tiesneši vienbalsīgi Bēringu-Breivīku atzina par pieskaitāmu, uz ko bija uzstājis arī viņš pats, lai gan prokuratūra lūdza atzīt viņu par psihiski slimu un nozīmēt piespiedu ārstēšanu slēgta tipa iestādē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. katram ir tiesibas uz augstako izglitibu,pat ja vins sez cietuma.

  2. Nakamajam Norvegijas premjerministram jabut ar labu izglitibu. Pieminiet manus vardus !!!!! Nepaies ne 20 gadi kad Eiropa saksies pilsonu kari ar miljoniem lielajam musulmanu kopienam dazadas Eiropas valstis kur islamisti agresivi centisies parnemt varu. Tad tauta Breiviku nesis ara no cietuma uz rokam ka varoni ka karogu. Acerietie nepaies ne 20 gadu…

Draugiem Facebook Twitter Google+