×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
10. jūlijs, 2018
Drukāt

Nosaka medību iecirkņus Lietuvas un Igaunijas pierobežā, no kuriem drīkstēs transportēt medījumus uz Latviju

Foto no LA arhīvaFoto no LA arhīva

Nosaka konkrētus medību iecirkņus Lietuvas un Igaunijas pierobežā, no kuriem drīkstēs transportēt medījumus uz Latviju, paredz valdības otrdien apstiprinātie grozījumi noteikumos par veterinārajām prasībām, kontroli un uzraudzību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

Zemkopības ministrija (ZM) norāda, ka ES spēkā esošie normatīvie akti nenosaka kritērijus attālumam, kādā drīkst transportēt medījumus no medību apvidus vienā dalībvalstī uz medījumu apstrādes vietu citā dalībvalstī. Tas rada neskaidrības uzņēmumiem, kuri pieņem medījumu apstrādes vietās medījumus no citām dalībvalstīm. Nosakot konkrētus medību iecirkņus Lietuvas un Igaunijas pierobežā, no kuriem drīkstēs transportēt medījumus uz Latviju, tiks sniegta palīdzība Latvijas uzņēmumiem, kuri pieņem medījumu no Lietuvas un Igaunijas.

Tāpat turpmāk Lietuvas un Igaunijas mednieki, kuru medību apvidus atrodas tuvu Latvijai, transportējot nomedītos dzīvniekus uz Latvijas savvaļas dzīvnieku gaļas apstrādes uzņēmumu, varēs tiem nepievienot valsts pilnvarota veterinārārsta izdotu veterināro sertifikātu, bet gan apmācītās personas apliecinājumu.

Noteikumos papildināts ziņojamo dzīvnieku infekciju slimību saraksts, par kurām Pārtikas un veterinārajam dienestam jāinformē citas dalībvalstis un Eiropas Komisija, izmantojot dzīvnieku slimību notifikācijas sistēmu (ADNS).

Grozījumi MK noteikumos par veterinārajām prasībām un kontroles un uzraudzības kārtību dzīvnieku izcelsmes produktu tirdzniecībai ar ES dalībvalstīm stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +27.7
Alūksne +26.0
Daugavpils +26.4
Saldus +26.6
Liepāja +27.5
Jelgava +26.2
Ventspils +19.0
Limbaži +27
Madona +26.7
Rēzekne +25.1
Draugiem Facebook Twitter Google+