×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Notiks baltu senajai dzīvesziņai veltīta konference

Foto: LETAFoto: LETA

Nedēļas nogalē, 17. un 18. maijā, Ādažu kultūras centrā risināsies 5. konference ciklā “Baltu sakrālais mantojums”, kas pulcē cilvēkus, kam rūp savas personības izaugsme caur nacionālās pašapziņas stabilizēšanu un tradicionālās dzīvesziņas pielietošanu ikdienā, portālu LA.lv informēja konferences rīkotāji.

Patriotisms sākas ar zināšanām. Lai latviešu tauta arī nākotnē būtu vienota un stipra tauta, tagad svarīgi iepazīt, izprast savas tautas vēsturi, stiprināt savas saknes. Skaidri jāpauž un jāaizstāv latviešu tautas mantojums, kas cauri gadu simtiem ir vienojis mūs domās un darbos. Konferences “Baltu sakrālais mantojums” tēma ir “Tēvu tēvu laipas mestas, bērnu bērni laipotāji” ar mērķi apzināties laika pārbaudi izturējušu zināšanu un ieražu pārmantojamības nozīmību ģimenē, iedzīvināt un vairot tikumības izpratni, kas devusi iespēju cilvēku kā dabas daļas pastāvēšanai šodienas Latvijas teritorijā.

Konferencē zināšanās un pieredzē dalīsies folklorists Dāvis Stalts, Latvijas institūta direktore Karina Petersone, mākslas zinātņu maģistrs, semiotiķis Valdis Celms, kultūrvēsturniece Ieva Pīgozne, folkloras pētnieki Aīda Rancāne un Andris Kapusts, zintnieks Voldis Prancāns, psihoterapeite Gunta Andžāne, Dr.paed., docente Gunta Siliņa-Jasjukeviča, Dr.hab.philol. Janīna Kursīte. Konferences neatņemama tradīcija līdzās priekšlasījumiem ir sadziedāšanās, uz ko abu dienu garumā aicinās Jānis Vītols ar ģimeni.

Sestdienas vakarā konferences dalībnieki varēs piedzīvot Ūsiņa daudzināšanas rituālu ar folkloras kopām “Grodi” un “Garataka”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+