Mobilā versija
+3.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
23. maijs, 2014
Drukāt

Notiks maršs pret centieniem izplatīt ģenētiski modificētas šķirnes

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Rīt, 24.maijā, notiks ikgadējā vispasaules akcija “Latvijas Zaļais maršs”, kuras mērķis ir protestēt pret centieniem monopolizēt pārtikas un sēklu tirgu, kā arī izplatīt ģenētiski modificētas šķirnes.

Vides aizsardzības kluba viceprezidente Elita Kalniņa informēja, ka akcija būs arī kā protests pret mēģinājumiem ierobežot zemnieku tiesības audzēt tradicionālās šķirnes un ierobežot patērētāju tiesības izvēlēties veselīgu pārtiku.

Akcijas organizatori uzsver, ka Latvijā ģenētiski modificēti organismi nav īpaši izplatīti, taču gadījumā, ja sabiedrība klusēs, situācija var krasi mainīties. Organizatori kritiku velta brīvās tirdzniecības līgumam ar ASV, kas var situāciju mainīt uz slikto pusi.

Gājiena galvenais mērķis būs pievērst sabiedrības un politiķu uzmanību draudiem, ko rada ģenētiski modificēti organismi, konvenciālās ķimizētās lauksaimniecības radītajām problēmām, dabai un cilvēkiem draudzīgu saimniekošanu traucējošai birokrātijai. Tāpat, pēc organizatoru domām, Latvijā tiek nesekmīgi īstenota lauksaimniecības, mežu un reģionālā politika un valstī ir daudz problēmu vides aizsardzības jomā.

Pasākuma laikā pie Ministru kabineta, Saeimas un Zemkopības ministrijas tiks nolikti piemiņas vainagi un svecītes, kas būs kā 20 gadu darba vērtējums. Piemiņas vainagi un svecītes būs veltīti valsts iestāžu īstenotās lauksaimniecības, mežsaimniecības un reģionālās politikas upuriem – 20 neatkarības gados izzudušajiem 530 ciemiem un neskaitāmajām viensētām, iznīcinātajām dabas un kultūrvēstures vērtībām. Vainags tiks nolikts arī pie Rīgas domes saistībā ar pēdējos 20 gados iznīcinātajiem mazdārziņiem, dabas un kultūrvēstures vērtībām.

Gājiens sāksies plkst.8.45 no Lucavsalas dārziņu galvenās ieejas, tā starpposms būs pie Latvijas Zinātņu akadēmijas, bet noslēgums – plkst.11 uz Vanšu tilta. Pēc tam pasākuma dalībnieki dosies uz Miera ielas svētkiem, kur organizēs pašaudzēto sēklu apmaiņu un turpinās sarunas par tālāko sadarbību.

Pasaulē jau trešo gadu tiek rīkota akcija “Maršs pret monsanto” – šajā dienā miljoniem cilvēku visā pasaulē iziet ielās, lai protestētu pret starptautiskās agrotehnoloģiju kompānijas Monsanto centieniem monopolizēt pārtikas un sēklu tirgu un izplatīt ģenētiski modificētas šķirnes.

 

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+