Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Piektdiena, 2. decembris, 2016
23. maijs, 2014
Drukāt

Notiks maršs pret centieniem izplatīt ģenētiski modificētas šķirnes

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Rīt, 24.maijā, notiks ikgadējā vispasaules akcija “Latvijas Zaļais maršs”, kuras mērķis ir protestēt pret centieniem monopolizēt pārtikas un sēklu tirgu, kā arī izplatīt ģenētiski modificētas šķirnes.

Vides aizsardzības kluba viceprezidente Elita Kalniņa informēja, ka akcija būs arī kā protests pret mēģinājumiem ierobežot zemnieku tiesības audzēt tradicionālās šķirnes un ierobežot patērētāju tiesības izvēlēties veselīgu pārtiku.

Akcijas organizatori uzsver, ka Latvijā ģenētiski modificēti organismi nav īpaši izplatīti, taču gadījumā, ja sabiedrība klusēs, situācija var krasi mainīties. Organizatori kritiku velta brīvās tirdzniecības līgumam ar ASV, kas var situāciju mainīt uz slikto pusi.

Gājiena galvenais mērķis būs pievērst sabiedrības un politiķu uzmanību draudiem, ko rada ģenētiski modificēti organismi, konvenciālās ķimizētās lauksaimniecības radītajām problēmām, dabai un cilvēkiem draudzīgu saimniekošanu traucējošai birokrātijai. Tāpat, pēc organizatoru domām, Latvijā tiek nesekmīgi īstenota lauksaimniecības, mežu un reģionālā politika un valstī ir daudz problēmu vides aizsardzības jomā.

Pasākuma laikā pie Ministru kabineta, Saeimas un Zemkopības ministrijas tiks nolikti piemiņas vainagi un svecītes, kas būs kā 20 gadu darba vērtējums. Piemiņas vainagi un svecītes būs veltīti valsts iestāžu īstenotās lauksaimniecības, mežsaimniecības un reģionālās politikas upuriem – 20 neatkarības gados izzudušajiem 530 ciemiem un neskaitāmajām viensētām, iznīcinātajām dabas un kultūrvēstures vērtībām. Vainags tiks nolikts arī pie Rīgas domes saistībā ar pēdējos 20 gados iznīcinātajiem mazdārziņiem, dabas un kultūrvēstures vērtībām.

Gājiens sāksies plkst.8.45 no Lucavsalas dārziņu galvenās ieejas, tā starpposms būs pie Latvijas Zinātņu akadēmijas, bet noslēgums – plkst.11 uz Vanšu tilta. Pēc tam pasākuma dalībnieki dosies uz Miera ielas svētkiem, kur organizēs pašaudzēto sēklu apmaiņu un turpinās sarunas par tālāko sadarbību.

Pasaulē jau trešo gadu tiek rīkota akcija “Maršs pret monsanto” – šajā dienā miljoniem cilvēku visā pasaulē iziet ielās, lai protestētu pret starptautiskās agrotehnoloģiju kompānijas Monsanto centieniem monopolizēt pārtikas un sēklu tirgu un izplatīt ģenētiski modificētas šķirnes.

 

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepesSIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (5)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+