Ilustrācija – nozagts.com

Šaubīgs Izraēlas pilsonis, krievu skolu štābists, izbijis žurnālists – “troļļu” patiesās sejas 38

Latvija maina bērnus pret ieročiem, valsts varai nevar uzticēties, Saeima jāatlaiž – šādi kliedzoši virsraksti, papildināti ar kariķētām nepopulārāko politiķu bildēm, pārplūdinājuši interneta sociālos tīklus. Kā autori norādīti dažādi anonīmi interneta resursi, kas vismaz vizuāli cenšas līdzināties nopietniem medijiem un interneta portāliem. Šīs aktivitātes nonākušas arī Drošības policijas uzmanības lokā, bet, kad pagājušonedēļ lūdzu komentāru, atbilde bija ierasti vispārīga. “DP savas kompetences ietvaros rūpīgi seko politiskajiem procesiem valstī, tostarp informatīvajā telpā, un informē valsts augstākās amatpersonas par riskiem, ja tādi tiek konstatēti. Jāatzīst, ka internets arvien vairāk tiek piepildīts ar nepārbaudītu informāciju un pseidoziņu vietnēm, un tā ir problēma, ar ko saskaras valstis visā pasaulē. Tas, kā šādu vietņu saturs ietekmē sabiedrisko domu, ir atkarīgs no sabiedrības izglītotības un spējas kritiski vērtēt informāciju,” teikts dienesta atbildē.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 399
Veselam
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17
Lasīt citas ziņas

Daļa interneta lietotāju aizrautīgi dalījušies ar valsts varu noniecinošajiem attēliem (un viņus var saprast, jo pēdējos mēnešos Latvijas politiķi diemžēl devuši ne mazums iemeslu skarbai kritikai). Tikmēr citi veikuši savu izmeklēšanu par aizdomīgās informācijas plūdiem.

Viscītīgāk šim jautājumam pievērsies arī sociālo mediju eksperts Jānis Polis. Viņš pētījis vienu no populārākajām pseidoziņu lapām “nozagts.com” un tās krievu versiju “ukradeno.com”, kā arī “Facebook” resursu “Nozagts Latvijā” un “NozagtsCOM”, kuru sekotāju skaits mērāms vairākos desmitos tūkstošu cilvēku. Izpētē viņš konstatējis, ka iepriekšminētos interneta resursus apsaimnieko kāds Ivans Staļnojs, bet ar tehnisko izstrādi un uzturēšanu nodarbojas kāds Aleksejs Mehonošins. Pie līdzīgiem secinājumiem iepriekš bija nonācis arī Saeimas deputāts Jānis Dombrava (NA), un tos apstiprināja arī “LA” pieaicināts tehnoloģiju eksperts.