×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. maijs, 2012
Drukāt

NVA direktores amatam virza Inesi Kalvāni

vinkele_ilze42

Labklājības ministre Ilze Viņķele par Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktori apstiprināšanai valdībā virzīs Inesi Kalvāni, kura pašlaik ir NVA Pakalpojumu departamenta direktore, aģentūrai BNS pavēstīja Labklājības ministrijā (LM).

Viņķele izplatītajā paziņojumā informē, ka Kalvāne ir piekritusi uzņemties vadīt NVA. “Aģentūru saredzu kā būtisku atslēgas iestādi visas valsts attīstības kontekstā pēckrīzes periodā. Nevienam nav noslēpums, ka demogrāfisko rādītāju un nodarbinātības politikas kontekstā mums priekšā stāv daudzi izaicinājumi, to skaitā kvalitatīva darbaspēka nodrošināšana iepretim joprojām augstajam bezdarba rādītājam. Esmu pārliecinājusies, ka Kalvānei ir gan stratēģiskais redzējums par aģentūras attīstību, gan amatam nepieciešamā pieredze LM un NVA, kā arī atbilstoša izglītība un personīgās īpašības,” sacīja ministre.

Saskaņā ar LM sniegto informāciju Kalvānei ir maģistra grāds sabiedrības vadībā. Pirms darba NVA Kalvāne ir bijusi LM Eiropas Savienības Struktūrfondu departamenta direktores vietniece un Strukturālās politikas nodaļas vadītāja. Viņa pildījusi arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras ģenerāldirektores vietnieces pienākumus.

Stājoties pretī jaunajiem nodarbinātības izaicinājumiem, Kalvāne norāda vairākus NVA veicamos uzdevumus, tostarp nodarbinātības veicināšanu, piedāvājot darba devējam mūsdienu prasībām atbilstošu darbaspēku. Viņa uzskata, ka būtiskākais ir bezdarbniekiem sniegt saprotamu un mērķtiecīgu pakalpojumu. Savukārt karjeras konsultantam jākļūst par labāko darba meklētāju pavadoni karjeras izvēlē un mainīgajā darba dzīvē.

Vienlaikus Kalvāne plāno paplašināt sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, aicinot biedrības un nodibinājumus sadarboties, lai īstenotu to biedru intereses, kā arī turpināt veiksmīgo sadarbību ar pašvaldībām, pavēstīja LM.

Skaidrojot NVA sarežģīto situāciju, Kalvāne kā prioritāri veicamo darbu norāda darba organizācijas pārkārtošanu, aģentūras cilvēkresursus pamatā novirzot darbam ar klientiem, lai iespējami īsākā periodā sasniegtu rezultātu – darbā iekārtots bezdarbnieks.

Par Kalvānes apstiprināšanu NVA direktores amatā vēl lems valdība.

Iepriekšējo NVA direktori Baibu Paševicu valdība no amata atbrīvoja 13.martā, piemērojot viņai disciplinārsodu par pārkāpumiem saistībā ar iestādes budžeta plānošanu, proti, 2012.gadā NVA atalgojuma fonds tika saplānots, pārsniedzot šā gada valsts budžetā maksimāli pieļaujamo atlīdzības apmēru. Paševica atbrīvošanu no amata ir pārsūdzējusi tiesā.

NVA ir labklājības ministra pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku bezdarba samazināšanas un bezdarbnieku, darba meklētāju un bezdarba riskam pakļauto jomā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+