Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
24. novembris, 2014
Drukāt

OECD eksperti vērtēs Latvijas izglītības sistēmu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijā kārtējā vizītē pirmdien ieradušies Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Izglītības politikas komitejas eksperti un OECD pieaicinātie starptautiskie eksperti, kas vērtēs Latvijas izglītības sistēmu, pavēstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļa.

IZM norādīja, ka ekspertu vizīte saistīta ar Latvijas pievienošanās sarunām OECD.

Laikposmā līdz 3.decembrim eksperti tiksies ar IZM darbiniekiem, kā arī citu izglītības politikas veidošanā iesaistīto valsts iestāžu, nevalstisko organizāciju un uzņēmumu pārstāvjiem, ar sociālajiem partneriem un izglītības pētniekiem, lai pārrunātu Latvijas izglītības sistēmas organizāciju no pirmsskolas līdz augstākajai izglītībai.

OECD eksperti apmeklēs bērnudārzus un skolas, tostarp trīs profesionālās izglītības iestādes, tiksies ar izglītības iestāžu vadību, pedagogiem, audzēkņiem un audzēkņu vecākiem, kā arī ar pilsētu un novadu pašvaldību pārstāvjiem Rīgā, Gulbenē un Gulbenes novadā, Daugavpilī, Rēzeknē, Jēkabpilī un Aizkrauklē. Eksperti arī iepazīsies ar divu augstskolu – Latvijas Universitātes un Daugavpils Universitātes – darbu.

Balstoties uz vizītes laikā iegūto informāciju, OECD sagatavos pārskatu par Latvijas izglītības sistēmu, kas būs par pamatu OECD Izglītības politikas komitejas lēmumam par Latvijas gatavību uzņemšanai šajā komitejā.

Latvija ir izteikusi vēlēšanos pievienoties OECD – starptautiskai organizācijai, kurā ietilpst 34 dalībvalstis. OECD dalībvalstu valdības sadarbojas, daloties pieredzē un meklējot risinājumus kopējām problēmām, tostarp izglītības jomā. Uzņemšanas procesa ietvaros Latvijas valdība ir aicinājusi OECD veikt arī Latvijas izglītības sistēmas padziļinātu pārbaudi, lai novērtētu, kā valsts izglītības politika un sistēmas spēj attīstīt izglītojamo prasmes, kas nepieciešamas valsts ekonomikas izaugsmei.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+