×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. novembris, 2015
Drukāt

Ogrē Lāčplēša dienas ietvaros tiek atklāts pirmais monumentālais Latvijas karogmasts valstī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ogrē, Brīvības ielā virs pilsētas 20 metru augstumā Lāčplēša dienā uzvijās 50 kvadrātmetru liels Latvijas monumentālais karogs. Tas tika pacelts īpašā atklāšanas ceremonijā, kurā piedalījās ļoti daudz iedzīvotāju, informē pašvaldībā.
 
Karogs tika iznests, skanot grupas “Auļi” ritmiskajai un tautiskajai mūzikai, bet pacelts, svinīgi skanot Latvijas Republikas himnai “Dievs, svētī Latviju”.
 
Ar šo īpašo notikumu visus ogrēniešus sveica arī Latvijas prezidents Raimonds Vējonis. Latvijas karoga atklāšanas brīdī Valsts prezidents sacīja: “Ogrēnieši ir sarūpējuši savai valstij brīnišķīgu dāvanu, apliecinot cieņu Latvijas valsts svētumam – karogam, mūsu valsts vēsturiskajām un morālajām vērtībām, lepnumu par savu tautu, kas, spītējot politisko līkloču skarbajiem vējiem un svešu varu pāridarījumiem, ir spējusi celties un doties uz priekšu. Esmu lepns, ka Ogre – pilsēta, kurā es dzīvoju, – ir pirmā pilsēta Latvijā, kur majestātiski plīvos šāds karogs.” Prezidents īpaši pateicās domes priekšsēdētāja vietniekam Egilam Helmanim un domes deputātam Egīlam Dzelzītim par ieceri novada centrā uzstādīt monumentālo Latvijas karogu un par šīs ieceres īstenošanu, kā arī domes priekšsēdētājam Artūram Mangulim par atbalstu ieceres realizācijā.
 
Ogre ir pirmā pilsēta Latvijā, kas īstenojusi šādu patriotisku projektu, gatavojoties Latvijas Republikas 100.gadadienai 2018. gadā. Uzrunu teica “Latvijas karogs” biedrības priekšsēdētājs Rihards Kols: “Jūsu pašiniciatīva, pašaizliedzība un vēlme ar lepnumu savā ikdienā iekļaut šo augstāko Latvijas valsts simbolu ir paraugs un iedvesma visām Latvijas pilsētām. Biedrības “Latvijas karogs” vārdā es jums no visas sirds pateicos un vēlos izteikt milzīgu atzinību un cieņu par jūsu nerimstošo pārliecību un patriotismu par mūsu valsti un tās simboliem. Šajā pārliecībā arī ir un būs mūsu nācijas spēks un tā liks šim karogam plīvot arī mūsu valsts 200 gadu jubilejā.”


 
Ogres novada pašvaldības priekšsēdētājs Artūrs Mangulis sveica ogrēniešus un pilsētas ciemiņus valstij nozīmīgajos svētkos – Lāčplēša dienā: “Esmu gandarīts un priecīgs redzēt visus, kas par svētu tur ik mirkli, kas cīņā atdots, lai  sarkanbaltsarkanais karogs virs mūsu galvām plīvotu brīvi. Mums ir brīva, skaista valsts, mums ir burvīgs liels novads un pilsēta. Lai šis lielais un cēlais karogs, ko šodien vilksim mastā, ir kā apliecinājums tam, ka mūsu pilsētā un novadā dzīvo gudri un stipri cilvēki, kas lepojas ar savu valsti, pilsētu un novadu, kurā dzīvo, un katram lielajā plašajā pasaulē ir gatavi teikt, tieši manā pilsētā plīvo visskaistākais un cēlākais sarkanbaltsarkanais karogs.”
 
Ogres pilsētas iedzīvotājus un viesus ar karoga pacelšanu sveica arī idejas iniciatori Ogres novada priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis un Ogres novada domes deputāts Egīls Dzelzītis. 
 
Karogu iesvētīja Ogres evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Modris Īvāns.
 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+