×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. septembris, 2013
Drukāt

Oļas Vasiļjevas pirmā personālizstāde Rīgā


Ola_Vasiljeva_5

Laikmetīgās mākslas centrā “kim?” līdz 29. septembrim skatāma Oļas Vasiļjevas personālizstāde “Cinq à Sept”. Izstāde veltīta idejai par metafizisko, kas paslēpts valodā, sinestēzi un dimensijām.


 

O. Vasiļjevas jaunā projekta pamatā ir izdomāts teksts, kuru māksliniece rakstījusi pārpasaulīgā traktāta formā. Teksts ierosina dzejas vadlīnijas un formulas, lai attīstītu cilvēka uztveri par telpu, mūziku, mākslas, modes un dizaina priekšmetiem. Personālizstādes ideju un teksta materiālu papildina vizuāli elementi.

Māksliniece ir no Ventspils, dzīvo un stādā Amsterdamā, kur tikusi izvirzīta 2013. gada prestižajai Romas balvas (“Prix de Rome”) nominācijai. Pēc iekļūšanas finālā māksliniece O. Vasiļeva rakstīja: “”Prix de Rome” jeb Romas balvas vēsture ir tiešām sena ar aizsākumu 1807. gadā, kad Holande vēl atradās Francijas okupācijā, un balvas iedibinātājs ir Luijs Napoleons – Napoleona Bonaparta mantinieks. Mūsdienās “Prix de Rome” māksliniekiem vecumā līdz 40 gadiem pasniedz ik pārgadu, bet arhitektiem – reizi četros gados. Kopš 1951. gada konkursa organizētāji bija Amsterdamas “Rijksakademie”, bet līdz ar Kultūras ministrijas rīkojumu kopš 2013. gada pienākumi uzticēti Mondriāna fondam. Interesanti, ka arī Pīts Mondriāns – viens no pazīstamākajiem holandiešu 20. gadsimta gleznotājiem un de Stilj kustības spilgts pārstāvis – ir startējis “Prix de Rome” konkursā, turklāt divkārt (1898. un 1901. gadā), bet abas reizes izkritis.” 2013. gada “Prix de Rome” pretendentu vidū, kā norāda Mondriāna fonds, bijusi izteikta performanču mākslas dominante, tomēr finālā ir iekļuvuši instalāciju un videomākslas pārstāvji. O. Vasiļjevai un vēl trīs finālistiem līdz rudenim ir jāīsteno iecerētais projekts, pēc kura vadoties žūrija pieņems gala lēmumu un 5. novembrī paziņos laureāta vārdu.

O. Vasiļjeva strādā ar video, tēlniecību, mūziku un tekstiem, viņas darbos vērojamas plašas atsauces uz daiļamatniecību, mūziku, subkultūrām un literatūru.

Māksliniece ir mākslas kolektīva “The Oceans Academy of Arts” dibinātāja un “OAOA” žurnāla izdevēja. Amsterdamā mākslinieci pārstāv “Galerie van Gelder” un viņas nesenāko projektu vidū minama dalība izstādēs “Lisson” galerijā Londonā, “Witte de With” Roterdamā, Ņujorkas “Museum of Moving Image” un citviet. Jāsaka, ka “Cinq à Sept” ir pirmā O. Vasiļjevas personālizstāde, kas apskatāma Rīgā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+