×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. maijs, 2013
Drukāt

Ordeņa kavalierus satrauc nabadzība valstī


Foto - Juris GriķisFoto - Juris Griķis

Latvijas ordeņu brālība 18. maijā pulcējās uz savu piecpadsmito salidojumu Dobelē.

 

“Pirmo reizi pavasarī, iepriekšējie salidojumi bija vairāk rudens pusē. Katrā salidojuma vietā mēs bijām gaidīti, bet dobelnieki ar savu uzmanību un attieksmi, liekas, pārspēja visu iepriekš piedzīvoto! Salidojuma dalībnieku vārdā gribu vēlreiz izteikt visdziļāko pateicību Dobeles novada pašvaldībai, tās iestāžu darbiniekiem, kuri bija kopā ar mums, un salidojuma dalībnieku vārdā paldies arī Latvijas Ordeņu brālības organizatoriskās grupas dalībniekiem, kas mums sniedza iespēja izbaudīt šo neaizmirstamo dienu,” raksta mūsu lasītāja Mārīte Magone.

“Vaigu vaigā redzējām un klausījāmies Dobeles violeto ceriņu kori ar enerģisko Ievu Sutugovu un burvīgās māsas Legzdiņas. Daudzi salidojuma dalībnieki bija pirmo reizi Dobelē un ar lielu interesi noklausījās prezentāciju par novadu. Pēc tam sekoja brauciens uz Ķestermeža estrādi, kur tapa tradicionālā kopbilde, un tad sekoja ekskursija pa pilsētu un brauciens uz K. Ulmaņa dzimtajām mājām “Pikšām”, kur mūs atkal sagaidīja laipni ļaudis un dziesminieks Uldis Kākulis. Emocionālā pusstunda pie K. Ulmaņa pieminekļa un ekspozīciju apskate ne vienā vien sirdī un acīs ieriesa asaras. Vienkāršās un bezgala garšīgās pusdienas brīvā dabā turpinājās līdz brīdim, kad debesīs savilkās melnie mākoņi un lietus bija klāt. Izpalīdzīgie un iejūtīgie autobusu šoferi mūs, glābjot no lietus, gandrīz ieveda kultūras namā,” stāsta M. Magone. Salidojuma noslēgumā, kā ierasts, bijis brīvais mikrofons. Runātāji galvenokārt aicinājuši iestāties par latviešu valodas, identitātes un kultūras vērtību saglabāšanu, kā arī pauduši bažas par nabadzības problēmu Latvijā, “tajā skaitā daudzi ordeņa kavalieri ir uz šī sliekšņa.

Pastāv bažas, ka Latvijā ir divas šķiras – bagātie un nabagie – un nav vidusšķiras. Šīs ir mūžīgi ilgstošās tēmas, par kurām runājam ik gadu, esam rakstījuši rezolūcijas, aicinājumus, bet acīmredzot tas viss jādara skaļāk un pamanāmāk,” secina M. Magone.

Arī mūsu lasītāja Regīna Gribuste apmeklēja salidojumu un vēlas izteikt pateicību Dobeles pašvaldībai par pasākuma organizēšanu. “Salidojuma laikā izjutām viesmīlību, sirsnību. Ekskursijas bija lielisku gidu vadībā. Vēlreiz un vēlreiz rodas vēlme redzēto un dzirdēto atminēties, ieskatoties fotoalbumā “Dobeles novada desmitnieks”, teic R. Gribuste.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+