Sports
Citi sporta veidi

Ostapenko: jūtos kā mazliet kosmonaute1


Aļona Ostapenko šonedēļ būs Latvijas izlases līdere Federāciju kausa mačā pret Vāciju.
Aļona Ostapenko šonedēļ būs Latvijas izlases līdere Federāciju kausa mačā pret Vāciju.
Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas dāmu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko piektdien un sestdien būs mūsu komandas līdere Federāciju kausa izcīņas mačā pret Vācijas izlasi.

Vēl pagājušajā nedēļā Ostapenko piedalījās Bogotas WTA sērijas turnīrā, kur pirmajā kārtā neizmantoja divas mačbumbas un trīs setos zaudēja ranga otrā simta beigās esošajai amerikānietei Kristinai Ānai. Tagad rīdziniece atzīst, ka vēl dažas dienas būs nepieciešamas aklimatizācijai.

“Pirmo reizi biju kalnos, Bogota atrodas 2600 metrus virs jūras līmeņa. Man nebija tāda pieredze un vēl tagad jūtos kā mazliet kosmonaute. Spēlēt bija ļoti, ļoti grūti. Tā būs vērtīga pieredze. Visi saka, ka pēc augstkalnes sajutīšos daudz labāk, tas būs noderīgi fiziskās formas uzlabošanai, bet pagaidām vēl nepieciešamas pāris dienas aklimatizācijai,” uzskata Ostapenko.

Biežās laika joslu maiņas sagādājušas lielāk grūtības. Ostapenko šosezon jau spēlējusi Āzijā, Austrālijā, Eiropā, Ziemeļamerikā un visbeidzot arī Dienvidamerikā. “Reizēm ir tā, ka labs miegs ir noderīgāks par kādu treniņu,” uzskata sportiste. Tiesa, līdzīgs sacensību grafiks ir lielākajai daļai WTA tūres dalībnieču.

“LA” jau informēja, ka muguras savainojuma dēļ Latvijas izlasei šonedēļ cīņā pret Vāciju nevarēs palīdzēt Anastasija Sevastova. Pēc šādu sliktu ziņu saņemšanas ir skaidrs, ka vācietes ar divām elites tenisistēm Angeliku Kerberi un Jūliju Gērgesu sastāvā būs favorītes. Ostapenko nāksies cīnīties par sevi un pārējām, lai gan viņas tenisu sezonas pirmajos mēnešos var raksturot ar vienu vārdu – nestabilitāte.

“Mums nav daudz iespēju spēlēt mājās un par katru šādu reizi ir liels prieks.

Iepriekšējā kārtā pret slovākietēm kopš 12 gadu vecuma pirmo reizi spēlēju Latvijā. Tas bija papildus spiediens, ar ko tikām galā. Tagad būs citādi. Vācija ir liela tenisa valsts un būs favorīte. Uzskatu, ka sasniegums ir arī mūsu iekļūšana starp 16 labākajām komandām. Pēc solītās turnīra reorganizācijas tas dos iespēju palikt elites grupā. Tomēr gribas arī uzvarēt. Mums nav ko zaudēt, vienkārši mēģināšu parādīt savu labāko tenisu,” sola Aļona.

Saistītie raksti

Ostapenko nav liela pieredze pret Vācijas zvaigznēm un tādi savstarpēji rēķini, kādi būtu Sevastovai un Gērgesai. Viņas savā starpā tikušās deviņas reizes, četrās spēlēs uzvarot liepājniecei. Ostapenko pret Gērgesu vēl nav spēlējusi, bet ar Kerberi pērn tikās Vimbldonas pusfinālā un zaudēja ar 3:6, 3:6. “Šoreiz būs pavisam citi apstākļi. Daudz ātrāks laukums, savi skatītāji,” Aļona ir apņēmības pilna cīnīties par uzvaru.

Pasaules ranga piektajā vietā esošā Kerbere pašlaik ir lieliskā formā – pēdējā mēneša laikā sasniegti fināls Maiami un pusfināls Monterejā, bet sezonas kopējā bilance ir 20 uzvaras 27 spēlēs. Salīdzinoši Ostapenko ir tikai sešas uzvaras un desmit zaudējumi.

LA.lv