×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. septembris, 2016
Drukāt

Otto Ozols: Kā Ušakovs riebj Paula un Barišņikova skolām (86)

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Rīgas domes priekšsēdētāja padomniece juridiskajos jautājumos Iveta Strautiņa-Ušakova piedalās Zinību dienas svinībās Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā.Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Rīgas domes priekšsēdētāja padomniece juridiskajos jautājumos Iveta Strautiņa-Ušakova piedalās Zinību dienas svinībās Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā.

Foto - LETA

Jaunā mācību gada sākumā portāls LA.lv saviem lasītājiem piedāvā rakstu sēriju par gatavošanos skolas gaitām .

Vakar svinējām 1. septembri – pirmo skolas dienu. Rīgā šis gads skolām kārtējo reizi būs normālām, civilizētām valstīm savāds – skolēni un pedagogi tiek iedalīti divās šķirās. Augstākā šķira: tādi, kuriem tiek vairāk atbalsta – atlaides, brīvpusdienas ir Rīgas domes un Nila Ušakova aizgādniecībā. Ja skolēni un pedagogi ir no Izglītības vai Kultūras ministriju pakļautībā esošajām skolām, tad bērni un viņu skolotāji ir otrā šķira – viņiem šie labumi nepienākas.

Uz mirkli iedomāsimies šādu skatu – kādā pasākumā ierodas saldi smaidošs Nils Ušakovs ar savu tuvo draugu Andri Ameriku. Viņi sāk dalīt bērniem desmaizes.

Te pēkšņi Ušakovs ieskatās kādā mazākā bērnā un jautā – vai tu esi no Kultūras ministrijas skolas?
Bērns atbild – jā!

Ušakovs sarauc uzacis: “Tev nepienākas, mazais, ej prasi Raivim Dzintaram un Dacei Melbārdei no Nacionālās apvienības!” Un atņem desmaizi.

Protams, izklausās necilvēcīgi, bet tā tas šobrīd ir visā Rīgā. Ar šā gada septembri Rīgas dome ir nodrošinājusi ar brīvpusdienām skolas bērnus no 5. līdz 9. klasei. Nenoliedzami labs darbs, solis Igaunijas un Somijas virzienā.

Tomēr atkal turpinās ierastā prakse – bērni tiek sadalīti “savējos” un “svešajos”. Brīvpusdienas pienākas tikai Rīgas domes pakļautībā esošajām skolām. Rīgā ir tikai 13 skolas, kuras ir Izglītības un Kultūras ministriju pārziņā. No šīm skolām tikai burtiski dažās ir pamatskolas klases, uz kurām attiektos šīs brīvpusdienas. Tātad Ušakova vadītai iestādei tie nebūtu pārmērīgi papildu izdevumi. Tomēr Rīgas dome, kuru vada augstāk minētie kungi, un Kultūras ministrija nav pat papūlējušās, lai novērstu šo patiešām necilvēcīgo situāciju. Te nav runa tikai par brīvpusdienām, te ir runa par attieksmi pret bērniem kopumā. Politika ir politika, bet sariebt bērniem – tas ir viszemākais un pretīgākais politiskā cinisma līmenis. Diemžēl tieši tur atrodas Ušakovs ar Ameriku.

Simboliski, ka starp tām dažām skolām, kuru bērni tiks apdalīti, ir arī Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola un Rīgas Horeogrāfijas vidusskola. Abas ir devušas Latvijai un pasaulei ārkārtīgi talantīgus māksliniekus. Starp viņiem arī Raimonds Pauls un Mihails Barišņikovs. Būtībā šobrīd Ušakovs un Ameriks ir ieriebuši šo abu mākslinieku skolasbiedriem, viņu sekotājiem. Protams, ka viņi un daudzi citi izcili šo skolu absolventi visdrīzāk nicīgi pavīpsnās par ušakoviešu sīkajām un zemiskajām intrigām. Tomēr nākamreiz, kad šie kungi vai viņu silē nobarotie izrādīs savas “gučīšmučī” spalvas šo mākslinieku koncertos, tad atcerieties – viņi ir noskauduši brīvpusdienas nākamajiem komponistiem, gleznotājiem un baleta ģēnijiem. Vai tiešām Ušakovs nespēj piedot Barišņikova drauga Alvja Hermaņa kritiku pirms iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām?

Diemžēl šī problēma ar šķirošanu “savējos” un “svešos” nav jauna. Iepriekš par ciniskas politikas ķīlniekiem tika padarīti šo skolu skolotāji. Pazemošana turpinās arī šobrīd. Rīgas domes pakļautībā esošo skolu pedagogi saņem ievērojamas atlaides sabiedriskajā transportā. Piemēram, mēnešbiļete visām dienām un visiem transporta veidiem, kas parasti maksā 50 eiro, Rīgas domes izglītības iestāžu pedagogiem ir tikai 16 eiro. Tiesa,” Rīgas satiksmes” mājas lapā šī cena ir norādīta vienkārši skolotājiem. (1) Tur nav norādīts, ka Rīgā ir “savējie” un “svešie” skolotāji.

Tomēr Izglītības un Kultūras ministriju skolu pedagogiem ir jāmaksā pilna cena un tas ir patiešām sāpīgs sitiens šo skolotāju budžetā. Ušakovs ar Ameriku noteikti sen vairs nesaprot, cik nozīmīga summa var būt skolotājam 34 eiro mēnesī.

Par šīm cūcībām ir daudz runāts un rakstīts jau iepriekš. Burtiski gadiem šo skolu vadības lūgušas un rakstījušas neskaitāmas vēstules gan Rīgas domei, gan Kultūras ministrijai. Atbildes vietā pretī dabūjuši birokrātisku atrakstīšanos. Te gan jāsaka, ka problēmu nav gribējusi risināt ne tikai Rīgas dome, bet arī Izglītības un Kultūras ministrijas. Faktiski vienīgais politiķis, kurš ilgstoši un aktīvi ir aizstāvējis skolotājus un bērnus, ir mūziķis, Rīgas domes opozīcijas deputāts Jurģis Klotiņš no Nacionālās apvienības. (2) Viņš norādījis arī, ka šī šķirošanas attiecas arī uz skolēniem no mazturīgajām ģimenēm, kas, protams, ir politiskā zemiskuma jauns līmenis. Diemžēl viņš no savas partijas biedriem un domes deputātiem nav saņēmis pienācīgu atbalstu.

Klotiņš bija aprēķinājis, ka, nodrošinot tādas pašas sabiedriskā transporta atlaides visu Rīgas skolu skolotājiem, Rīgas domei gadā izmaksātu apmēram 40 000 eiro. Pat ja šī summa faktiski izrādās lielāka, tā tomēr paliek salīdzinoši nenozīmīga tik lielai pilsētai kā Rīga. Tas ir apmēram tikpat daudz, cik gadā saņem katrs Rīgas Brīvostas valdes loceklis. No darba brīvajā laikā par tādiem piepelnās arī Ušakovs un Ameriks. (3)

Visā šajā ārprātā nedrīkst arī nepieminēt Kultūras ministrijas vienaldzīgo un nespējīgo attieksmi. Visi pieminētie fakti ir kliedzoša netaisnība, saucot lietas īstajos vārdos – vienkārši cūciska attieksme. Politika ir politika, bet šoreiz ir runa par cilvēcību. Ja NA politiķiem nav bijusi dūša nolikt pie vietas Ušakovu un Ameriku, tad vismaz ministre Melbārde varēja abus paņemt aiz šlipses. Jo šīs problēmas patiešām ir tikai un vienīgi cilvēcības un politiskās gribas jautājums.

Ieriebt politiskajiem konkurentiem, izmantojot bērnus un skolotājus, tā ir politiskajā cinismā sapuvušu personu diagnozes pēdējā stadija. Ja kāds uzdos Ušakovam, Amerikam vai Melbārdei tiešu jautājumu, kāpēc izveidojusies šādā situācija, tā būs tikai un vienīgi aiz birokrātiskās nevēlēšanās noslēpta atruna.

Un visbeidzot – tai personai, kura zvanīja “Rīgas satiksmes” vārdā uz kādu no šīm skolām un brīdināja viņu skolotājus nemēģināt tikt pie biļetēm ar atlaidēm, lai jums priecīgs un veiksmīgs nākamais mācību gads! Varbūt Ušakovs un Ameriks jums piešķirs prēmiju vai goda rakstu zelta rāmītī.

Avoti:
1.“Rīgas satiksme”. Sabiedriskā transporta biļešu veidi un cenas.

2. Jurģis Klotiņš: Rīgas domei ir nevienlīdzīga attieksme pret pilsētas skolēniem un pedagogiem.

3. Loginovs no tēva zvejnieka mantojis “Maybach”; amatā turas, jo «visiem patīkot». … Brīvostas valdē ir četri pārstāvji no Rīgas domes. Atalgojums no Rīgas brīvostas pārvaldes 2015. gadā

Pievienot komentāru

Komentāri (86)

 1. Kas tās par muļķībām no naida viedokļa sarakstītas? Nevar tā objektīvi, bez personāliju apliešanas ar žulti un ar loģiski iestādītām smadzenēm?
  Ja es varu atļauties kanēļmaizīti kafenīcā nopirkt, bet Tu nevari, tad es esmu vainīga, ka Tu nevari???

 2. UN KAS TAD IR PĀRĒJIE LATVIJAS SKOLĒNI? VAI TIKAI RĪGAS SKOLĒNIEM VAJAG BRĪVPUSDIENAS? VAI PĀRĒJIE SKOLĒNI VAINĪGI PIE TĀ, KA DZĪVO LAUKOS UN NE TIK BAGĀTĀS PAŠVALDĪBĀS KĀ RĪGA? MANUPRĀT, LATVIJAS VALDĪBAI IR JĀSPĒJ PABAROT VISUS LATVIJAS BĒRNUS VIENU REIZI DIENĀ BEZ MAKSAS – ITIN VISĀS SKOLĀS. VIENALGA, VAI TAJĀS MĀCĪJIES PAULS, BĒRZIŅŠ VAI MIĶELIS. RAKSTA AUTORS NU GAN RUNĀ SMIEKLĪGI – PĀRĀK APROBEŽOTS SKATĪJUMS. DRĪZĀK JAU VISAS PĀRĒJĀS LATVIJAS SKOLAS IR OTRĀS ŠĶIRAS. PIRMĀS ŠĶIRAS IR RĪGAS SKOLAS UN SKOLOTĀJI. BET PĀRĒJĀS LATVIJAS SKOLAS – KĀ TĀDI CIBIŅI, KURUS NESPĒJ PABAROT LATVIJAS VALSTS. KAUNS!

 3. nevajadzēja Rīgu nodzert…………….
  pēc laimdotas un koļegovas jums arī Latvija var izkrist no rokām

  • LV nespēj (negrib) pabarot vienreiz dienā visus skolas bērnus Latvijā bez maksas, jo pašiem visu laiku algu paaugstināšanai vajag. galvenais, ka pašu bērni paēduši.

 4. Šīs resoriskās un birokrātiskās barjeras pastāv jau sen pirms Ušakova valdīšanas. Starp tagadējo Rīgas vadību un valsts valdību notiek regulāra savstarpējā riebšana.Ēlerte, kultūras ministre būdama, nedeva Rīgai pieeju eirofondiem Ziemeļblāzmas kultūras centra remontam.

 5. Kā tad sanāk, Ušakovs izdeva milzīgas summas, lai piespiestu ne rīdziniekus tapt par rīdziniekiem, lai maksā nodokļus Rīgai, bet tagad tiek cilvēki sadalīti izredzētajos rīdziniekos un atstumtajos, kur tad ir atbidība par šādu rīcību? Ja kāds ir vajadzīgs budžeta papildināšanai tad derīgs, bet kad jāsaņem atbalsts, tad tiek salikti pa plauktiņiem???

 6. Kad pie RDKS nepareizi novietoju auto, neievērojot z;imi, sodu uzliek pašvaldības policija. Kas pēc tam saņem nomaksāto sodu? vai skola? Jo tomēr esmu skolas teritorijā…. Ā, pašvaldība? Kāpēc? Skola taču un Kultūras ministrijas pakļautībā, kāda ko pašvaldība peras pa vidu?

 7. Šķērma dūša no šitā Ottiņa!

 8. Viss ir vienkārši- vara un bizness Atbildēt

  Raksta autors bur politiskā pasūtijuma drāmu. Jau gadu gadiem valdības koalīcijas partijas , kas nav Rīgas domē pie varas , nenogurstoši gan pamatoti, gan nepamatoti ķengā Rīgas domes pozīcijas partijas, politiķus , to darbību . Tā bija gan LSDSP u.c. dominējot Rīgas pārvaldē. , tā ir tagad.
  Ir arī par ko cīnīties . Tūlīt , tūlīt dalis , iespējams, pēdējos ES projektu piešķīrumus .
  Vēļēšanas tuvojas . Izblamējušies politiķi Saeimā cer uz vietām pašvaldībās. Kurš tad pēc labas dzīves grib palikt uz ielas ? Un tad no pašvaldībām varēs uz Saimu aizmigrēt .

 9. Vai tad Pauls un Barišņikovs Rīgā būtu privatizējuši skolas ? Tad jau jo vairāk- kāda tur vispār var būt pašvaldības iejaukšanās !

 10. Tada sajuta pēc raksta, ka Ušakovam no Rīgas budžeta jafinanse visu republiku., bet ne savas padotas iestadies un departamentus. Izdevumi uz ļoti c.R.Paulsa un Barišnikova skolām ir budžeta Kulturas Ministrijā.

  • Skolniekam nav jāzin kas maksā par sviestmaizēm. Lieta ir tā, ka šitās te nesaskaņas jau ir kļuvušas par Ušakova paijām. Viņš pat necenšās slēpt, cik ir laimīgs, kad izdodās iegriezt kaut ko šiem stulbajiem latviešiem. Bet principi ir pavisam vienkārši, pat mežoņiem saprotāmi, proti, bērnam nav jāzina par vecāku kašķiem un visi bērni, kas iet Rīgs skolās ir vienādi. Jā mērs to nesaprot, vai nevar nodrošināt, tad viņš nav nekāds mērs. Viņš taču labāk par visiem zina, kas notiek Rīgā un viņa pienākums risināt jautājumus ar izglītības un citām ministrijām.

   • Конечно, школьник и не должен знать, кто платит за его бутерброд. Но вот вы и автор статьи, вы же не школьники недоумки, вы то должны же иметь хоть элементарные понятия о финансовой дисциплине и правилах расходования бюджетных средств! Вот не надо прикидываться дурачками и якобы заботиться о детях.

    • Ну до чего ты туп, или прикидываешься. Тебе ясно сказано – это мэра обязаность решать такие задачи. А он умышленно из них делает политику. “Какой дядя хороший а тётя дура”! Детей использовать в политических баталиях низко.

     • Вот только не надо с больной головы на здоровую перекладывать! Лучше занимайтесь оценкой своих собственных умственных способностей. Обязанности мэра распространяются только на муниципальные школы. А за этими рамками начинается уже нарушение бюджета и финансовой дисциплины, то есть нарушение закона. И использовать детей в политических баталиях начал вовсе не мэр, г.Озолс. А тётенька то действительно оказалась дурой, что есть – то есть.

    • Sevišķi smags, klīnisks gadījums. Tev neviens nelīdzēs. Tā, kā tajā dziesmā “živi urodom”

     • Вы себя описываете совершенно правильно. Мои аргументы и аргументы других комментаторов на вас никак не действуют.

 11. Un ja vēl ņem vērā, ka labākās balerīnas ģenētiski ir krievvalodīgās, vienmēr atceros kā L.Beiris stāstīja, ka krievu meitenēm ir kāpostu dibeni, bet latvietēm- putras dibeni.

  Laikam jau Ušakovs nevēlas, ka balerīnām veidotos tie putras dibeni, diēta jau no bērnības

 12. Kas ir Ušakovs un Ameriks – visiem (t.sk. Ozola K-GAM ) sen zināms. Šīs raksts bija jāsāk ar tekstu, kāpēc kārtējo reizi tā saucamie mūsu nacionālie spēki ir tādi nīkuļi. Vai tiešām viss ko viņi ir spējīgi reizi gadā nozīmēties 16.martā un pārējo laiku tik shēmot maksātnespējas un citu Tieslietu ministrijā pakļautās sfērās. Vienkārši pretīgi. Ja Ušakovs un misters 20% ir iedevuši labumus un atlaides “saviem” skolotājiem un skolēniem tad Kultūras ministrijai bija jādod “savējiem” divtik lielāki labumi (ja reiz tāda cīņa notiek!!). Ja godīgi tad jau kārtējo reizi Nils un Mr.20% politiski apspēlē mūsu bāleliņus.

 13. nekadu cuucibu nebuutu,ja valdiba nepieljautu.Kamer musu sarkanie deputatinji laizis kremlja agentam pazoles,nekas labaks nebuus.Ushastiks grib notureties amataa,lidz ar to Riga jau pieder moskaljiem.Ej kur gribi,visur dzirdi vienu un to pashu “maates” valodu,paretam anglju,franchu,vaacu-ta paliek patiikamaak.

  • Ну, кроме вашего свинства, другого свинства тут не наблюдается. Можете лизать задницу кому угодно, но Рига то вам не принадлежит, увы.

   • Tu esi pilnīgā kiomā!KURAM tad tā MŪSU !!!Rīga pieder? Jebšu tu apliecini atkal slāvu okupāciju?Domā ar augšejo ķermeņa DAĻU,NEVIS ZEMĀK PAR JOSTAS VIETU.rĪGA piederēja UN piederēs PAMATNĀCIJAI,BET KRIEVS TE IR KĀ MELNĀ DARBA DARĪTĀJS !!! pAMĒĢINI PUBLISKI nomurgot to ko te esi samuldējis.
    Ar daKŠĀM TEVI AIZNESĪS UZ zILUPI VAI pSKOVU,pitalovu .Atradies sranais Rīgas saimnieks! Iemācies uzvesties kā rīdzinieks un eiropietis !!VAŅKA !!!

    • Да уж, с таким хамским мурлом, вам будет очень трудно строить из себя хозяина. Про таких как вы, в старину говорили: «из грязи в князи». Холопство то так и осталось у вас внутри. Бремя «белого человека» вам явно не по плечу.

     • Es taču runāju tavā,tavā,tavā !!!!!!valodā !!!Ha..JAU ESI TU ,JEBŠU trollis kas ir viens un tas pats.Sēdi caurām naktīm pie datora un mērkaķojies ar saviem kiriļicas “šedevriem”.Tas hamskais murlo jau nāk no nemazgātās 1917.g. krievijas -Iļjiča un staļina vēl laikiem,kad jūsu bābuškas – plintnieces te iebruka ar tankiem un ieraugot Jevropu nojūdzās un ar manas omas naktskrekliem špacierēja uz dančiem.Kad tavs dzeds ieraugot mana vectēva rokas pulksteni,nojūdzās un bija gatavs viņu par pulksteni noslepkavot ja neatdos utt.Ko tu te murgo par “balto cilvēku”vai civilizētu uzvedību ko tu nekad neapjēgsi !

     • Не можете вытравить из себя раба, так и не старайтесь зря! Всё равно хутор из вас так и прёт, и не пахнет тут культурой совсем ибо нет её у вас. Только пустое бахвальство и пренебрежение к другим людям. И правильно вас в старину в Ригу не пускали жить, только работать. Вспомните надпись на воротах в Ригу, не дураки бюргеры были, знали про вас всё. А дедушке Ленину вы должны быть очень благодарны, и за свою независимость и за своё государство.

 14. abu paskats liecina par ljoti lielu cietsirdibu pret cilvekiem.Okupant,go home!

  • Опаньки! Чего это вдруг?! Мы и так дома, придурок!

   • Opaņki! Krieviņ,tev un tev līdzīgiem doma nav kā tajā jūsu častuškā:”Moi dom i ņe uļica,moi dom sovetskij sojuz”,kura vecais nav!!Tātad arī “doma”jums nav !Kur desa uz maizes ,tur arī ” doms”.

    • Во первых, не частушка, а песня. А во вторых, слова другие в песне: «Мой адресс – не дом, и не улица. Мой адресс Советский Союз!». Понятия «адресс» и «дом» различаются. В русской культуре прнятие дом трактуется гораздо шире и глубже, чем просто адресс места проживания.

 15. ..
  Ozol !!! Aizej savai vienotībai un saviemnVislatviešiem paprasi kāpēc tā, ko brauc virsū Ušakovam, Tās skolas ir valdības pakļautībā, kad viņas tiks atdotas Rīgas pakļautībā tad arī prasi nbo ušakova, pats tu Ozol mnobalsoji par šo absurdo birokrātiju !!!

 16. Ne ar vienu kājas pirkstiņu neesmu Ušakova&Amerika pusē, bet, piedodiet, kāpēc kritizētāji to pašu baļķi neredz arī visas mūsu valdības acī, kura neoārtraukti ņirgājas ne tikai par Rīgas, bet visas valsts skolotājiem?

 17. Neesmu SC vai GKR vēlētājs,bet nesaprotu,ko tu Otto gribi panākt?Lai pašvaldības sāk dotēt valsts iestādes?Jāsāk ar to ,lai ,vispirms ,valsts atbalsta pašvaldības un lai politiskās spēles,kur ir runa par iedzīvotāju interesēm.

  • Kas tur nesaprotams Atbildēt

   Cilvēks pelna dienišķo maizes kumosu. Ko izdevēji pasūta, to raksta . Konservatīvi patriotiski , kā tiek reklamēts tautai.

 18. Не даром говорят, что журналист это вторая древнейшая профессия. А вот г.Озолс возводит её в ранг первой древнейшей! Талантливому журналисту вовсе не обязательно становится политической проституткой для написания очередной заказной русофобской статьи. А если он так делает, значит таланта и профессионализма ему всё-таки не хватает.
  Совершенно негоже использовать детей в пропаганде против рижского мэра. Да, это рижские дети, но школы то не муниципальные. Есть законы, куча всяких финансовых правил, и всякой прочей бюрократической белиберды, которой самоуправление нарушить не может. Об этом пишут многие комментаторы здесь. А г.Озолс призывает нарушить закон во имя детей. Это называется провокация. Как только мэрия это сделает, вся думская оппозиция и г.Озолс тут же набросятся на мэра с обвинениями в растрате городского бюджета! Разве не так?
  Наверное, и даже наверняка, работу самоуправления можно и нужно критиковать. Но критиковать надо обоснованно и аргументированно, ибо в протвном случае эффект получается обратным, прямо противоположный задуманному. Вот г.Озолс своей статейкой хотел опустить Рижскую думу и мэра, а фактически напакостил только министерству культуры.

  • Nu un tu slovjaņin,sevi uzskati par Gogoļa pēcteci muldēšanā?Tu smagi maldies par pirmo vai otro vecāko profesiju!Tā ir PSRS komunistu stulba idejiska muldēšana,jo viņi pat neatzina ģenētikas eksistenci,tapēc tik stulbi sprieda.
   Labāka,objektīvāka,godīgāka analītiska žurnālista NAV lai arī kā tu te siekalotos ar savu kiriļicu un vājām prāta spējām.

   • Я то как раз не заблуждаюсь, ибо именно вы вместе с автором и являетесь прекрасным примером генетического отбора. Вот это русофобское чмо вы считаете цветом своей нации?! Грустно и стыдно именно за ваши умственные способности.

    • Ne jau tev muldēt par ģenētiku,jo tik izteikta pirmscilvēku ,citu variantu,izņemot lielkrievu neofašistu,neatzīšana un savas ķepas apsūkāšana varbūt vēl iespējama ZKorejā .Ne velti visur ,it visur jūs savu “taisnību”spējat pierādīt tikai ar ieročiem zobos.Jums nav sajēgas par civilizētu attiecību kopšanu.Vēl neesat tikuši tālu no 1917.gaDA.Ne velti visa inteliģence un disidenti / ne ekonomika/ mūk no rodinas kā no krusta velns.Pilna Rīga un Jūrmala .Jums vēl ilgi jāstudē ģenētika!!

     • А вы преставитель высшей расы, сторонник генетической чистоты?! Втихоря лелеете надежду приступить к практической реализации своей теории? Так? А ещё считаете себя цивилизованной нацией. Как же далеко вы ушли в своих возрениях от младолатышей, просто жуть. Я не считаю интеллигенцией разнообразное либеральное чмо.

 19. Kuram gan vēl nav skaidrs, ka mūsu “klupšanas akmens” ir nelikvidētās okupācijas sekas?
  Un šis darbiņš mums būs vēl jāpadara!
  „Kad beigsies tā “multikulturālisma” avantūra un atjaunos savu dabisko evolūciju vēsturiski pārbaudītās (konservatīvās) vērtības, tad atjaunosies arī zudušais patriotisms un mazināsies sociālā netaisnība. Dabas likumi ir Dieva likumi!” (no virtuāla eirovērtībām veltīta foruma)

 20. Pēc komentāriem var redzēt, ka arī šeit sanākuši Maratonista apmaksātie skribanti! 😀

 21. Runājot par tēmu tālāk, valsts nodrošina tādas funkcijas kā aizsardzība un izglītība. Līdz ar to, ja valsts vēlas pārlikt šo funkciju vai uzdevumu uz pašvaldībām, tām ir jāsaņem arī attiecīgie naudas līdzekļi, un tad tās to darīs, droši vien pat labāk par valsti.

 22. Spriežot pēc skolu remontiem, stadionu renovācijas, bezmaksas pusdienām un citiem darbiem, Rīgas dome par bērniem domā un uz tiem strādā. Man kā Rīgas skolēnu vecākam nav nekādu iebildumu, ierosinājumi man ir, bet saprātīgi. Es saprotu, ka visu realizēt uzreiz nav iespējams. Daļa problēmu ir radušās arī tāpēc, ka savulaik nacionālpatrioti daudz ko nedarīja. Piemēram, kas un kad ļāva privatizēt daudzus bijušos bērnudārzus un to teritorijas? Ne jau Nils. Kas pārdalīja Rīgas sabiedriskā transporta maršrutus burtiski uz pusēm – zonās? Nila laikā tos gluži otrādi – apvienoja.

  • varbūt tomēr nemaitā gaisu ! Atbildēt

   savulaik nacionālpatriotos bija iefiltrējušies interfrontieši,
   kuri darīja nejēdzības uz vella paraušanu nacionāļu vārdā !

  • Atvainojos, ka divreiz. Bija aizture, ko noturēju par cenzūru.
   Ja klausās jūsu argumentos, tad nacionāļi no sākta gala ir bijuši eksčekisti, kremlini un kas tur vēl ne, vismaz pēc “vienīgā, pareizā, īstā” Pilsoņu Kongresa nostājas un mērauklas. Es gan domāju, ka tādu padomju sistēmas viltnieku netrūka nekur, it sevišķi PK. 🙂

 23. Spriežot pēc skolu remontiem, stadionu renovācijas, bezmaksas pusdienām un citiem darbiem, Rīgas dome par bērniem domā un uz tiem strādā. Man kā Rīgas skolēnu vecākam nav nekādu iebildumu, ierosinājumi man ir, bet saprātīgi. Es saprotu, ka visu realizēt uzreiz nav iespējams. Daļa problēmu ir radušās arī tāpēc, ka savulaik nacionālpatrioti daudz ko nedarīja. Piemēram, kas un kad ļāva privatizēt daudzus bijušos bērnudārzus un to teritorijas? Ne jau Nils. Kas pārdalīja Rīgas sabiedriskā transporta maršrutus burtiski uz pusēm – zonās? Nila laikā tos gluži otrādi – apvienoja.

 24. Raksts ir no viena auzu lauka otrā auzu laukā !!!
  Te notiek “seima” latvijiešu izrēķināšanās ar Latvijas valsti !
  Ja “seims” būtu pieņēmis likumus bez caurumiem, nekāds ušaks
  un nekāda melbārde neko nevarētu muhļīt !!!

 25. Izeja būtu vienkārša – nodot šīs skolas ar visām finansēm, kas tām pienākas, Rīgas pašvaldības pārziņā un tad arī visi bonusi būtu kā pārējām skolām. Bet to, lūk, Kultūras ministrija vis nevēlas.
  Ja likums neļauj Domei apsaimniekot ne-savu īpašumu, tad brēciet uz Saeimu (lai maina likumu) vai Kultūras ministriju (lai nodod skolas pašvaldībai). Pašvaldībai likums ir saistošs neatkarīgi no gribēšanas vai negribēšanas. Kā to var nesaprast???

 26. Ozol, nu, esi tu slims…

 27. Ir jaasakozj zobi, un pie vienas vietas ko tagad tas krievu meesls dara ar kangaru paarii……., un jaastraadaa pie taa lai nekad nevienaa vietaa Latvijaa nevareetu tikt ieveeleets vai iecelts cittautietis.

  • Tā ir vienīgā pareizā doma, kas arī man ir galvā. Tikai – viņu ir pilns visur, roka roku mazgā un atbalsta, un paaugstina. Tas viss jau bija jāizdara sen sen agrāk, deviņdesmitajos gados.

 28. Ir šķirās sadalīti ne tikai skolas, bet visi Valsts iedzīvotāji!

 29. Smieklīgi. KM Melbārdes vadībā kārtējo reizi nav varējusi, gribējusi izdarīt savu darbu, bet vainīgs Ušakovs. Ušakovs dara daudzas riebīgas lietas, bet Melbārde no viņa neatpaliek. Vienīgi tautastērpu nēsā. Citādi neizdarība un nolaidība uz pilnu klapi.

  • Pietaupi savu žulti, padomju smerdeli! Tev vēl būs jāatbild par okupācijas nelikvidētajām sekām…!

  • Pilsoņu kongresa urlu pieplūdums komentāros. Visi nemākuļi sevi neuzspridzināja toreiz, pie Pieminekļa Rīgas atbrīvotājiem, kā izskatās. Mūsdienās diemžēl valsts psihiski nestabilos piespiedu kārtā neārstē un komentārus arī nemoderē, ja uzdodies par “patriotu”, bet nu mute tādam smird…

  • Melnbārdei nav naudas. Padomājiet, cik nemaksā “stilizētās kakkas” komunālie maksājumi un mazgāšana!

 30. Vispār jau ir vienalga kam pieder skola pašvaldības teritorijā,vairums skolēnu šajās skolās ir Rīgas iedzīvotāji.Lai arī tas var likties neticami bet tas izskatās pēc vēlmes ieriebt nākamajiem kultūras un mākslas darbiniekiem.Vienotās Krievijas draugiem nav vajadzīga latviešu kultūra un valoda.

 31. To urlandijas kuci kopā ar kangaru vajag slānīt kamēr gaļa no kauliem neatleks!!

 32. Ušakovs ieriebis visai pārējai Latvijai. Kādēļ Rīgas bērniem ir brīvpusdienas, bet pārējiem Latvijas bērniem nav?????

  Un Etiopijas bērni, tiem vispār nav ko ēst.

 33. Etniska nesaticība šajā cīkstiņā var dzimt tikai pavisam trulās galvās.Tas ,ka viena no pusēm ir Vladimira Vladomiroviča tuvs draugs nav etniska nesaticība.Es šeit saredzu tikai divu talantīgu žurnālistu tuvcīņu,kas var turpināties pat pēc O.O.ievēlēšanas par Rīgas mēru.Būdams reģionāls nerīdzinieks,kā tagad mīl runāt,šajā duelī palieku neitrāls.

 34. Bijušais rīdzenieks Normunds Atbildēt

  Kad jādod desmaize, tad ir savējie un svešie, bet kad bērni izaugs, tad būs vēlētāji.Ka tik tas politiskais princips neatgriežas kā bumerangs Rīgas tagadējiem rātskungiem.To arī novēlu – baudīt savu (bez)darbu augļus!

 35. Te taču ir biokrātija dažādas pakļautības iestādes. Nebrīnītos ja RD pieņemtu ,tādu lēmumu ,tad Valsts kontrole rosinātu krimināllietu par RD līdzekļu izsaimniekošanu. Tāpat taču ir ar Ostas pārvaldi ,ziedojuši naudu Japānas zemestrīcē cietušajiem un tagad lieta par līdzekļu izsaimniekošanu. Tāpat ir laukos ,valsts ceļi un pašvaldības ceļi ,vienos drīkst sniegu tīrīt otros nē ,vēl “trakāk”tīrot to ceļus ,nedrīkst iebraukt tos pāris metrus un iztīrīt īebrauktuvi mājas pagalmā ,jo tā ir privātā zeme. Tāpat kā ar atkritumu konteineriem pie kapsētām ,jo jāmaksā par izvešanu vienai organizācijai ,bet atkritumus saved iedzīvotāji no apkārtējām mājām ,tāpēc konteinerus nemaz neizvieto un tā tik varētu turpināt.

 36. Mjāaaaaaaa 🙂 Pie visa vainīgs UŠAKOVS,jo ir krievs! Šitā ieriebt “PETRIOTIEM”. Otto savā rusofobijā drīz aizrīsies,ko arī novēlu!

 37. Ozola k-dzinš vēl joprojām dzīvo padomju laikos. Tikpat labi varētu brēkt, ka Talsu novada dome ir ieriebusi Ulmaņa dzimtenei, dala Latvijas iedzīvotājus labākos un sliktākos, jo izsitusi ES naudu un ceļus noasfaltējusi tikai līdz Tukuma novada robežai, bet – nelieši tādi!, – negrasās asfaltēt ceļus un ielas svešā saimniecībā, t.i. Tukuma domes pārvaldītā teritorijā.

 38. Jo naudiņa taču jātaupa izvarotāju falla maija dzerstiņa atbalstīšanai….

 39. Kā žurnālists Otto Ozols var nezināt, ka pašvaldības nevar savus līdzekļus izlietot citu īpašnieku labumam. Par to ir tik daudz debatēt, ka likums aizliedz pašvaldībai par saviem līdzekļiem uzbūvēt pandusu invalīdu iebraukšanai daudzdzīvokļu ēkā, ja ēka nepieder pašvaldībai, bet invalīds ir deklarēts pašvaldībā. \tā kā mākslas un muzikas skolas nav pašvaldības īpašumā, tad ir loģiski, ka par šim skolām jārūpājas īpašniekam. Žurnālistam aiz etniskā naida jau nav jāpaliek tik pat stulbam, kā koalīcijas deputātiem.stulbam

  • Cik es sapratu, tad Ozols ir runājis par skolniekiem ne par skolu īpašniekiem. Kāds sakars skolniekam, kas ir deklarēts Rīgā ar ēkas īpašnieku? Bet mežoņiem tik augsts domāšanas abstrakcijas līmenis nav vēl attīstījies.

   • Nē, runa nav par Rīgas skolēniem, bet skolàm, jo gan RD, gan KM, gan IZM skolās mācās bērni no daźàdàm pašvaldìbām.

  • Ja nevar, tad nevar. Tad jāveļ par mēru, kurš var. Atrunas ir muļķīgas, jo citos identiskos gadījumos ir mierīgi izdarīts. Pēc skandālā, kad šo pašu skolus skolniekus liedza brīvbiļetes transportā, tad pēkšņi to varēja izdarīt. Tikai nolēma skolotājus turpināt mocīt. Tāds Imantas mirkorajona urlas līmenis, nekur tālāk ušaks ar dzanuškānu nav ticis. Šoreiz ir pilnīgi skaidrs – politisko rēķinu kārtošana uz bērnu rēķina.

   • Un jā pat kaut kas likumos traucē veidot cilvēcisku attieksmi pret bērniem un skolotājiem, tad vienkārši jāsaved tos kārtībā. Tam jau ir domāti ministri un domu priekšnieki. Ne viss tam lai stulbi izmantotu “caurumus” likumos.

  • Nezinu kā ar citiem īpašniekiem, bet vai tad Rīgas dome nav atbildīga psr viesiem Rīgas iedzīvotājiem? Kad spieda deklarēties Rīgā, lai saņemtu manus nodokļus, biju gaidīta – kad mans bērns mācās Rīgas skolā, kura ir Kultūras ministrijas pārraudzībā, tad vairs neesam rīdzinieki!!!! Vai tad Kultūras ministrija manu IIN saņem, ne Dome????

  • O, trollu fabrika metusies aizstavet savu fireru!
   Skiroti pamata tiek pec tautibas – latviski macosies ridzinieku berni netiek baroti, bet tiek baroti urleni no Salaspils, kas iet kada krievu skola… Tas pats ari ar visam transporta atlaidem Riga…

   • Kad Latvijas valdība (un Saeimas valdošās koalīcijas partijas) dotēja Rīgas domi visu Latvijas iedzīvotāju pārvadāšanai par tarifu zem pašizmaksa, tad Rīgu pārvaldīja latviskās “patriotiskās ” partijas ar pilsētas galvām Akjsjonoku, Birku. Kad Rīgā par pilsētas galvu kļuva SC Ušakovs, tad šis dotācijas strauji tika samazinātas, līdz pilnīgi tika atteiktas. Pēdējais vides un reģionu ministrs ar kaut cik loģisku domāšanu bija E.Cilinskis, kas 2014. gada sākumā vienojās ar Ušakovu, ka viņš apmaksās daļu no dotācijas no savas ministrijas rezervēm (ja nemaldos 13 miljoni), bet Uakovs dotēs pārējo daļu no Rīgas budžeta un 2014.gadā saglabās vēl lēto tarifu. Cilinski par piedalīšanos 16.marta leģionāru piemiņas pasākumā straujuma padzina no valdības un valdībā kopš tā laika nav neviena loģiski domājoša politiķa, kas saprastu, ka Rīga ir Latvijas galvaspilsēta, ne tikai U.škova pārvaldīta pilsēta. Patriotiskajām latviešu partijām , lai ieriebtu Ušakovam, bija jāierieb saviem vēlētājiem. un tarifi Ŗīgas transportā iebraucējiem no pārējās Latvijas dubultojās.Toreiz vēl pabļaustījās par to, ka nepieciešams likums par Rīgu kā Latvijas galvaspilsētu, lai atrunātu visus specifiskos gadījumus par visas valsts nozīmes objektu uzturēšanu(Brāļu kapi,Nacionālā opera utt.).Bet kamēr Ušakovs valdīs Rīgā, “patriotiem”pat tas nav vajadzīgs.Izdevīgāk ir nedot naudu Brāļu kapu restaurācijai un pēc tam uzrīdīt Otto Ozolu, lai apvainotu Ušakovu, ka negodā latviešu tautas svētvietas, kaut notiek pretējais – Rīga joprojām pēc iespējas finansē šo objektu uzturēšanu un rekonstrukciju.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Cienījamais, datu subjekt!

Saeimas komisijās tiek skatīts Personas datu apstrādes likuma projekts, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Jaunais likums nepieciešams, jo šī gada 25. maijā visās Eiropas Savienības dalībvalstīs sāks piemērot regulu par fizisku personu aizsardzību. Saskaņā ar regulu par personas datiem tiek uzskatīta jebkura informācija, kas attiecas uz identificējamu fizisku personu (normatīvajos dokumentos tiek lietots jēdziens “datu subjekts”): vārds, uzvārds, personas kods, adrese u. c.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+