×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. novembris, 2015
Drukāt

Pa Nacionālo bibliotēku neparastā izrādē klejos Rainis un Aspazija

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 27. novembrī, plkst. 20:30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ātrijā no 1. līdz 8. stāvam notiks “Teātra TT” lugas “Mīļākais” pirmizrāde, LA.lv uzzināja LNB.

Izrādes pamatā ir tās autora un režisora Laura Gundara veidots stāsts par Raini un Aspaziju – mēģinājums uz abiem dižgariem palūkoties no neierasta skatupunkta.

Neparastā iestudējuma formas dēļ skatītāju skaits ierobežots. Ieteicams ierasties ērtos apavos: skatītājiem būs iespēja izstaigāt LNB vēlās vakara stundās – pēc bibliotēkas darba laika.

Izrāde “Mīļākais” ir groteska mistērija par kādu laulātu pāri, kuri, atrodoties mūžībā, jau gadu desmitiem strīdas par to, kāda ir bijusi viņu fiziskā dzīve.

Šis ir neparasts pāris. Abi ir dzejnieki, un viņu starpā joprojām prāts cīkstas ar jūtām, gars – ar nomācošo miesu. Pūks vēl izmisīgi cenšas nākamajām paaudzēm par sevi atgādināt, taču Iniņa beidzot ir nolēmusi šīm ārišķībām mest mieru – patiesā dzīve ir ikkatra cilvēka dvēseles kustības, ne prāta konstrukcijas, uzskata viņa. Abu diena, kā jau parasts, sākas ar svinīgajiem uznācieniem savu pēcteču un potenciālo cienītāju priekšā. Šajās ceremonijās abus sauc Aspazija un Rainis.

Izrādes komponists – Emīls Zilberts, horeogrāfe – Rūta Nordmane, scenogrāfs – Artūrs Arnis, tērpu māksliniece – Elita Patmalniece, asistents – Knuts Sukurs, producente – Anna Putniņa. Lomas atveido Jānis Jarāns un Anna Putniņa.

Nākamās izrādes notiks 28. novembrī, kā arī 1. un 2. decembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+