×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
16. maijs, 2013
Drukāt

Paliatīvajā aprūpē maksā par pacientu, nevis dienām

Foto - LETAFoto - LETA

“Rakstā par paliatīvo aprūpi Vidzemes slimnīcā minēts, ka slimnieks nodaļā var ārstēties 7 – 10 dienas. Kāda nedēļa, kādas 10 dienas? Paliatīvajā nodaļā pacients drīkst uzturēties 30 dienas. Un tā samaksa ir par 30 dienām. Nauda, ko maksā par paliatīvo pacientu, ir smieklīgi zema, bet nevajag melot sabiedrībai par dienu skaitu.

 

Tad jau sanāk, ka par paliatīvo pacientu jūs saņemat vairāk nekā par infarkta pacientu, kur tarifs ir tikai Ls 185 + pacienta iemaksa.” 
Ieva

 

 

Atbild Nacionālā veselības dienesta pārstāve Evija Štālberga: “Tas, cik dienas pacientam tiek sniegta valsts apmaksāta aprūpe paliatīvās aprūpes nodaļā, nav noteikts un limitēts. To izvērtē ārstējošais ārsts, ņemot vērā pacienta veselības stāvokli un medicīniskās indikācijas. Līdz ar to katrs gadījums ir individuāls. Nacionālais veselības dienests ir noslēdzis līgumu ar Vidzemes slimnīcu par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu. Par vienam pacientam sniegto aprūpi paliatīvās aprūpes nodaļā maksā atbilstoši Nacionālā veselības dienesta aprēķinātajam tarifam – Ls 233,60. Šī samaksa par vienu pacientu tiek veikta neatkarīgi no pacienta atrašanās dienu skaita nodaļā. Veicot tarifa aprēķinu, tika ņemts vidējais pacientu atrašanās dienu skaits paliatīvās aprūpes nodaļā – Latvijā tas vidēji ir deviņas dienas.

Viena pacienta ārstēšanas vidējās izmaksas ir atkarīgas no pacientam uzstādītās diagnozes un veiktajām manipulācijām. Terapeitiskās ārstēšanās tarifs ir Ls 185. Pacientam, kurš tiek ārstēts atbilstoši paliatīvās aprūpes tarifam, var tikt veiktas atšķirīgas manipulācijas – gan lētākas, gan dārgākas nekā pacientam, kurš tiek ārstēts atbilstoši terapeitiskajam tarifam.”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+