Mobilā versija
+5.6°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
22. oktobris, 2014
Drukāt

Austrālija palīdzēs Ķīnai apkarot korupciju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Chinese President Xi Jinping (C)

Austrālija palīdzēs Ķīnai konfiscēt korumpētu ierēdņu aktīvus, kā arī palīdzēs panākt viņu izdošanu. Korupcija ir izraisījusi plašu sabiedrības sašutumu Ķīnā, un valsts prezidents Sji Dziņpins ir solījis izskaust korumpētas amatpersonas visos līmeņos.

Pēdējā laikā vairāki no Pekinas visvairāk meklētajiem korumpētajiem ierēdņiem ir nokļuvuši Austrālijā. Abas puses ir vienojušās par Austrālijā apmetušos ķīniešu prioritāro sarakstu, kuru aktīvi tiktu konfiscēti un kuri varētu tikt izdoti Ķīnai. Šajā sarakstā ir naturalizēti Austrālijas pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, kas gadiem atmazgājuši naudu, uzdodoties par investīciju vai biznesa migrantiem no Ķīnas. Ķīnas ierēdņi mēdz nosūtīt uz ārzemēm savas sievas un bērnus, pārskaitīt naudu uz viņu vārda un pēc tam pievienoties viņiem. Ķīna paudusi bažas par Austrālijas ieviestu “investora vīzu”, kas dod iespēju imigrantiem pēc gada iegūt uzturēšanās atļauju, ja viņi ieguldījuši Austrālijā vismaz 15 miljonus Austrālijas dolāru (10,3 miljonus eiro). Pekina uzskata, ka šo iespēju var ļaunprātīgi izmantot korumpēti Ķīnas ierēdņi.

Pievienot komentāru

Zviedrijā atklās pasaulē pirmo ledus viesnīcu, kas darbosies visu gaduZviedrijā decembra vidū plānots atklāt pasaulē pirmo no ledus veidoto viesnīcu, kas darbosies visu gadu.
Draugiem Facebook Twitter Google+