Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
22. oktobris, 2014
Drukāt

Austrālija palīdzēs Ķīnai apkarot korupciju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Chinese President Xi Jinping (C)

Austrālija palīdzēs Ķīnai konfiscēt korumpētu ierēdņu aktīvus, kā arī palīdzēs panākt viņu izdošanu. Korupcija ir izraisījusi plašu sabiedrības sašutumu Ķīnā, un valsts prezidents Sji Dziņpins ir solījis izskaust korumpētas amatpersonas visos līmeņos.

Pēdējā laikā vairāki no Pekinas visvairāk meklētajiem korumpētajiem ierēdņiem ir nokļuvuši Austrālijā. Abas puses ir vienojušās par Austrālijā apmetušos ķīniešu prioritāro sarakstu, kuru aktīvi tiktu konfiscēti un kuri varētu tikt izdoti Ķīnai. Šajā sarakstā ir naturalizēti Austrālijas pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji, kas gadiem atmazgājuši naudu, uzdodoties par investīciju vai biznesa migrantiem no Ķīnas. Ķīnas ierēdņi mēdz nosūtīt uz ārzemēm savas sievas un bērnus, pārskaitīt naudu uz viņu vārda un pēc tam pievienoties viņiem. Ķīna paudusi bažas par Austrālijas ieviestu “investora vīzu”, kas dod iespēju imigrantiem pēc gada iegūt uzturēšanās atļauju, ja viņi ieguldījuši Austrālijā vismaz 15 miljonus Austrālijas dolāru (10,3 miljonus eiro). Pekina uzskata, ka šo iespēju var ļaunprātīgi izmantot korumpēti Ķīnas ierēdņi.

Pievienot komentāru

Gruzijā nošauts cilvēks, kurš mēģinājis iekļūt NATO objektā (2)Gruzijā svētdien nošauts cilvēks, kurš nelikumīgi mēģinājis iekļūt stingri apsargātajā Gruzijas-NATO mācību centrā, netālu no galvaspilsētas Tbilisi, pirmdien pavēstīja Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+