Mobilā versija
+1.8°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
28. janvāris, 2016
Drukāt

Palmu mājā dziedās līvu tautasdziesmas mūsdienīgā skanējumā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza Palmu mājā svētdien, 31. janvārī, plkst. 15 notiks Līvu jauniešu orķestra “Nurmorkestõr” koncerts, LA.lv uzzināja LU.

“Nurmorkestõr” ir pasaules mūzikas žanra izpildītāji – viņi spēlē un dzied senās līvu tautasdziesmas, ko aranžē mūsdienīgā skanējumā. Orķestra mūziķi izpilda arī pašu komponētas oriģinālkompozīcijas.

“Nurmorkestõr” sastāvā ir talantīgie līvu jaunieši no Kolkas, Dundagas, Lībiešu krasta un Rīgas: Reinis Zumbergs, Linda Zonne-Zumberga, Dāvis Stalts, Monta Kvjatkovska un ansambļa vadītājs Jānis Mednis. Ansambļa dibinātāji ir Ulla Ernštreite un Jānis Mednis. “Nurmorkestõr” ar koncertiem vairākkārt uzstājies Rīgā, Ventspilī, Lībiešu krastā un citur Latvijā, kā arī Somijā un Igaunijā.

Tāpat koncerta apmeklētāji Palmu mājas vestibilā varēs apskatīt mākslinieces Sandras Konstantes izstādi “Herbārijs”, kur zīmējumos, kolāžās, datorgrafikā, gleznās un citās tehnikās veidotajos darbos herbārijs kalpo par simbolu.

Savukārt Acāliju mājā uzplaukušas pašas pirmās acālijas – tikai neliela daļa no vairāk nekā simt šķirnēm bagātās kolekcijas – pašiem nepacietīgākajiem pavasara gaidītājiem. Vēlāk februārī, marta sākumā, noziedot agrajām ziedētājām, pamazām plauks pārējās – vidēji un vēlu ziedošās acālijas, kad acāliju siltumnīcā apmeklētājus priecē krāšņas ziedu kupenas.

Pievienot komentāru

Personīgi par "vienīgo Latvijas francūzieti": iznākusi Maijai Silmalei veltīta grāmataTrešdien, 29. martā, Rīgas Jūgendstila centrā sirsnīgā gaisotnē tika atvērta Leldes Stumbres grāmata “Maija, Cher Ami”, kas veltīta tulkotājai, tā saucamās franču
Draugiem Facebook Twitter Google+