×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
31. janvāris, 2017
Drukāt

“Pansionāts”, kurā Zemgales grupējums turēja ķīlniekus, atradies Līvbērzē (12)

pizap.com14858543555021

Jelgavas pusē aizturētā noziedznieku grupa, kas vairāku gadu garumā nolaupījusi vientuļus cilvēkus, ko turējusi divās ēkās, vakar informēja Valsts policija.

Ēka atradusies Līvbērzes pagastā, otrdien vēstīja Latvijas Radio, norādot, ka vietējie iedzīvotāji par to zinājuši gadiem. Savulaik ēkā bija bērnudārzs, bet tagad tā ir pamesta un ļoti sliktā stāvoklī. Māja atrodas apmēram 2 km no Līvbērzes pagasta centra.

Pēc policijas sniegtajām ziņām, cilvēki tika turēti divās ēkās, kuras noziedznieki sauca par “pansionātu”, kurā valdīja antisanitāri apstākļi ar netīrību, insektiem, kanalizācijas un siltā ūdens trūkumu. Šajās ēkās dzīvojuši līdz pat desmit cilvēkiem. Grupējums cilvēkiem atņēma pases un šajā laikā iztukšoja viņu banku kontus.

Pēc Latvijas Radio vēstītā, runa varētu būt par kopumā 30 tūkstošiem eiro.

Izmeklēšana liecina, ka grupējums darbojies trīs gadus. To vadījis 1958.gadā dzimis vīrietis. Kopumā grupā ietilpa septiņi cilvēki – četri vīrieši, trīs sievietes. Grupējumu tur aizdomās par 55 nozieguma epizodēm, lietā pagaidām apzināti 16 cietušie, taču patiesais cietušo skaits noteikti ir lielāks, jo daudzi no šāda statusa atteikušies.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Baložos uz priekšu garām darbnīcām.

 2. Vienā telpā uz grīdas rindā bļodiņas – tātad cilvēkiem bija mīluļi, kurus viņi pieņēma sildīties un baroja. Vai kāds, izformējot šo mitekli, par tiem iedomājās, ka jānodod patversmē nevis jāatstāj bada nāvei un klaidoņa dzīvei!

 3. eiii nost Beitans Griestins wisi pa to galu nemaas bet neredzdiez cik wini no ta iekaseja??

 4. Kā suc Līvbērzes pagasta priekšsēdētāju? Kā sauc Sociālā dienesta vadītāju?
  Vai viņi dzīvo tajā pašā pagastā, vai piebraukā no citurienes? Kas ir viņu darba līgumā rakstīts, kā tas tiek pildīts?
  Ceru, ka šos un citus jautājumus viņiem (ne tikai izspiedēju grupējumam) uzdos prokurors, lai mēs drīz varam saņemt uz tiem atbildes.
  Ar šausmināšanos vien nepietiek, jāseko darbībām, kas novērtē katra atbildību. Bezatbildība jau sasniegusi pandēmijas apmērus. Tā aptver visu sabiedrību.

 5. atkal pagastos ir visādi štati ,vai viņi neviens neintresējas kur un kā dzīvo pagasta ļaudis,sēž siltās ,pa eiropas naudu izremontētās telpas.mašinas arī ir pagastiem ,galvenais ka maksā algu.nevar apbraukāt ,kaut reizi trijos mēnešos un redzēt kur un kā

 6. Vai tik tajā grupējumā nebija iesaistījies arī Rihards Petraitis?

 7. es pati esmu no blakus pagasta, bet pat iedomaties nevaru, kurā vietā šāda maja atrodas Livbērzē? Vai kāds var pateikt, lūdzu?

 8. Mūsu bēglīšiem gan nekas tāds nedraud, tiem likumi, likumiņi sargā, dod naudiņu, labiekārtoti apartamenti, bet vietējiem var draudēt šāda neaizsargāta verga liktenis!

 9. Vai tad sakārtot nevarēja???

 10. Interesanti – vietējie iedzīvotāji par to zinājuši gadiem, bet nekur nav ziņojuši……Nu te komentāri lieki……..

  • Kādam tas bija izdevīgi .Tik tuvu daudz apbalvotiem policijas darbiniekiem .Par šo gadijumu vairāki ieredņi jāatlaiž .

Draugiem Facebook Twitter Google+