×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
30. oktobris, 2017
Drukāt

Superauto Ķekavā un Jurkānam vajadzētu atvainoties Ostapenko. “LA” nedēļas apskats (10)

1. Cilvēks. Sliktās ziņas nesējs Jānis Turlajs

1no6
Jānis Turlajs. Foto - Ieva Leiniša/LETAJānis Turlajs. Foto - Ieva Leiniša/LETA
Jānis Turlajs. Foto – Ieva Leiniša/LETA

Pagājušajā nedēļā beidzot tika prezentēts ekonomģeogrāfa Jāņa Turlaja vadībā izstrādātais pētījums par optimālo skolu tīklu. Tajā pētnieki iezīmē katras Latvijas vidusskolas potenciālo nākotni, norādot, ka vidusskolu skaitam Latvijā būtu jāsarūk, dauzām jāpārtop par pamatskolām vai sākumskolām. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) par šo pētījumu samaksājusi 114 000 eiro. Taču patiesībā J. Turlajs sniedz ne tikai izpētes pakalpojumus, bet arī politiķu un ierēdņu vietā pilda nepatīkamo sliktās ziņas nesēja pienākumu. Tieši viņš visvairāk skaidro, kāpēc skolu tīkls jāmaina. Tā kā reforma būtu gana sāpīga gan pašvaldībām, gan arī skolām un tur strādājošajiem pedagogiem, nav jābrīnās, ka daļa sabiedrības uz šiem ieteikumiem reaģē negatīvi. Kāda kolēģe žurnāliste pat sacīja, ka Turlajs tagad esot “ienīstākais cilvēks Latvijā”.

Pats pētnieks atzīst, ka saņēmis gan uzslavas, gan kritiku. Viņš nevairās no sarunas un stāsta, ka bieži vien tieši sarunās izdodas kritiķus pārliecināt tiktāl, ka tie kļūst pat par viņa atbalstītājiem. 23. novembrī viņš drosmīgi dosies uz pašvaldību pārstāvju saietu.

“Ir jāsaimnieko gudri. Jāsaprot, ka algu līmenis Skandināvijā ir cieši saistīts ar to, cik efektīvi viņi strādā un pārvalda savu valsti. Cilvēku aizbraukšana no Latvijas savukārt ir cieši saistīta ar neefektīvu saimniekošanu. Mazapdzīvotai vietai var nākties izvēlēties starp labu, noasfaltētu ceļu un pustukšu skolu,” teic J. Turlajs.

Bet kādu skolu tad savulaik pabeidzis viņš pats un kādu nākotni tai sola? J. Turlajs atklāj, ka ir Salaspils 1. vidusskolas absolvents – tā ir samērā liela skolu, taču vidusskolas posmā tajā paliek maz skolēnu, jo liela daļa dodas uz Rīgas ģimnāzijām. Tāpēc savai dzimtajai skolai pētnieks rosina pievienot netālu esošo mazākumtautību vidusskolu. Viņa mamma ir skolotāja un arī sieva ir skolotāja. Abas strādājot vairāk par astoņām stundām dienā. Arī no ģimenes skolotājiem viņš saņem atbalstu skolu tīkla sakārtošanā. Jāpiebilst, ka J. Turlajs ir pārliecināts: nepieciešams pāriet uz izglītību latviešu valodā vidusskolas klasēs visās valsts finansētajās skolās. Tad gan integrācija labāk sekmētos, gan arī skolu tīklu sakārtot būtu vieglāk.

 1. Cilvēks. Sliktās ziņas nesējs Jānis Turlajs
 2. Darījums. Miera līgums ar zemniekiem
 3. Izgāšanās. Jurkānam vajadzētu atvainoties Ostapenko
 4. Kauns. Atkāpjas tikai pēc "spēriena"
 5. Prieks. Vārdus skaita rudenī
 6. Noslēpums. Vai "Himera" brauks pa Latviju?

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Jurkāna kungs izgāžas nu jau katru dienu.Nu jau pretendē uz drošības dienestu uzmanību un aizliegumu izbraukt no valsts. To es viņam silti novēlu. Nožēlojamas mūža beigas,kādas sagaida visus viltus ziņu izplatītājus.

 2. Vot nodzertā nelaime

 3. Mēdzu uzklausīt dažādus viedokļus un Jurkāna teiktie bieži vien neapstrīdami patiesi. Stimulēt var ar “”pātagu”” vai “”burkānu””. Šoreiz, kā lasīju dižu komentāru, Jurkān, d…sā tev burkānu (pelnīts kaut kas salds). No tās reizes, sieva ieraugot veikalā burkānus, smejas līdz asarām un piemin bij. Ārlietu ministru.

 4. Vecums nenak viens,nav janem vera slima veca murgs.

 5. Vinam vajadzeetu atvainoties ne tikai Ostapenko,bet visai Latvijai.

 6. kur ir raksts

 7. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Uzskatu Jurkānu par uzpūtīgu narcisu, kurš pūš kremļa stabulē tikai tādēļ, lai par viņu neaizmirstu, pirmkārt jau austrumos, jo rietumniekiem viņš nav vērts vairāk par pērno sniegu.
  Ostapenko vislabāk būtu par izcilo politiķi nelikties ne zinis.

  • Ostapenko Jurkānu derētu iesūdzēt tiesā par cieņas un goda aizkaršanu. Un naudu nobīdīt nabagiem. Lai slauc tos bezsiržus, nekauņas. Viņam atbildes ir gatavas visu vietā. Atbildi par savām lietām . Jurkān!

 8. Lūdzu prezentējiet argumentu kopumu, kurš pārsniedz vienīgo argumentu – ”valdības nespēja palielināt budžetu!”

Draugiem Facebook Twitter Google+