×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. aprīlis, 2016
Drukāt

Par 70 161 eiro veiks Lestenes baznīcas restaurāciju (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Tukuma novada dome ar Bauskas rajona Rundāles pagasta Gunāra Grīnfelda individuālo restaurācijas uzņēmumu “Rokajs” slēgs līgumu par 70 161 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, par Lestenes baznīcas restaurācijas darbu veikšanu.

Kopumā Lestenes baznīcas restaurācijas darbu veikšanai tika saņemti divi piedāvājumi.

Tukuma novada domes informācija liecina, ka otrs pretendents bija SIA “ALTE Deksne”. Izvērtējot abu pretendentu iesniegtos dokumentus, iepirkuma komisija secināja, ka “ALTE Deksne” iesniegtais piedāvājums nav sagatavots atbilstoši visām nolikuma noteiktajām prasībām.

Lestenes baznīca, lai arī nepieder pie senākajiem Kurzemes dievnamiem, savas pastāvēšanas laikā iemantojusi izcila arhitektūras un dekoratīvās mākslas pieminekļa slavu.

Lestenes baznīcas greznā iekārta, ko izgatavojis Nikolass Sēfrenss jaunākais, ir iegājusi mākslas vēsturē kā izcilākais Latvijas baroka laika kokgriezuma ansamblis. Īpašu vietu Lestenes baznīcas iekārtā ieņēma ērģeļu prospekts, kas izmēra un mākslinieciskās piesātinātības ziņā neatpalika no altāra.

Diemžēl Lestenes baznīca netika paglābta no Otrā pasaules kara posta, kura laikā ievērojami tika bojātas celtnes ārsienas un tornis, bet tas netraucēja Lestenes draudzei turpināt aktīvi darboties.

1961.gadā Lestenes baznīcas stāvoklis kļuva kritisks un draudzes darbība tika pilnībā pārtraukta, līdz ar to sākās Lestenes baznīcas iekārtas demolēšana. Divus gadus vēlāk nodega baznīcas jumts, bet 1967.gadā baznīcā tika ierīkota graudu kalte.

2002.gada septembrī Lestenes draudze atguva baznīcu savā īpašumā un sāka iekštelpu atjaunošanu, demontējot kaltes konstrukcijas. 2004.gadā tika izstrādāts baznīcas renovācijas un restaurācijas tehniskais projekts, savukārt 2011.gada 10.maijā ar mērķi piesaistīt ziedojumus, lai atjaunotu savulaik greznāko Kurzemes dievnamu – Lestenes baznīcu, izveidots Lestenes baznīcas atjaunošanas fonds.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ja Latvija ir sekulāra valsts, tad kāpēc pašvaldība tērē tādu naudu baznīcai?

    • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

      Teorētiski Latvija, iespējams, pat ir sekulāra valsts, un latvieši, kaut dziļi dvēselē joprojām pagāni, tomēr baznīcu uzskata par dievnamu, kas saudzējams, sargājams un saglabājams. Ja konkrēti par Lestenes baznīcu. tad šeit sevišķi nav ko komentēt! Ja latvietis nezin savas tautas un valsts vēsturi- tas ir nožēlojami, bet ja zin, tad viņš nekad neuzdos tik idiotisku jautājumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+