×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
13. augusts, 2012
Drukāt

Par dalību Vecrīgas grautiņos piespriež 100 piespiedu darba stundas

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien Rīgas apgabaltiesa vienam no 68 Vecrīgas grautiņos apsūdzētajiem – Artūram Šternbergam – piesprieda 100 stundas piespiedu darba. Tiesa šodien pasludināja saīsināto spriedumu, bet motivējošais spriedums būs pieejams 27.augustā.

Kā ziņots, Šternbergs tiek apsūdzēts par dalību 2009.gada Vecrīgas grautiņos. Šternbergs ir pirmais no kopumā par grautiņiem apsūdzētajām 68 personām, kuram tiesa piespriedusi sodu.

Sākotnēji kopā ar Šternbergu no pamata kriminālprocesa izdalītajā lietā bija paredzēts tiesāt arī Mareku Laizānu, kurš vairākas reizes uz tiesas sēdēm neieradās. Tiesa nolēma izdalīt atsevišķu lietu pret Laizānu, un viņš patlaban izsludināts meklēšanā. Laizānam kā drošības līdzekli nolemts piemērot apcietinājumu.

Šternbergs savu vainu prokuratūras celtajā apsūdzībā atzinis, bet Laizāns iepriekš noliedza.

Tā dēvēto 13.janvāra grautiņu pamata krimināllietu, kurā apsūdzētas 68 personas, Rīgas apgabaltiesa sadalījusi vairākās daļās.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne, no 13.janvāra grautiņu kriminālprocesa izdalītas arī apsūdzības pret sešām personām, kuras izvairījās no pirmstiesas izmeklēšanas un kuru atrašanās vieta nebija zināma. Savukārt pret divām personām tiesai jau iepriekš tika nodota krimināllieta medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanai.

Laizāns un Šternbergs ir divi no tiem sešiem cilvēkiem, pret kuriem apsūdzības tika izdalītas, jo viņu atrašanās vieta iepriekš nebija zināma.

LETA jau ziņoja, ka 2009.gada 13.janvārī aptuveni 10 000 cilvēku pulcējās uz protesta akciju Doma laukumā, lai nevardarbīgā veidā pieprasītu Saeimas atlaišanu.

Pēc protesta akcijas Vecrīgā sākās grautiņi – tika izsisti logi vairākām ēkām, tostarp stipri cieta Saeimas nams, tika aplaupīts veikals, kurā tirgoja AS “Latvijas Balzams” produkciju, kā arī cieta muzikālais restorāns “Fīlings”. Kā novēroja aģentūra LETA, grautiņos piedalījās vairāki simti jauniešu, no kuriem daudzi bija alkohola reibumā. Šie cilvēki vairākas stundas demolēja Vecrīgu.

Grautiņu laikā tika aizturētas 126 personas, un sadursmēs pie Saeimas ēkas mediķi palīdzību sniedza vairāk nekā 30 cilvēkiem, savukārt slimnīcās ar dažādām traumām tika ievietoti 28 cietušie, bet četri cilvēki no hospitalizācijas atteicās. Tāpat mediķi sniedza palīdzību aizturētajiem sadursmju dalībniekiem, kuri jau bija nogādāti policijas iecirkņos. Nekārtībās cieta arī paši policisti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+