×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Veselības ministra amata kandidāts tiek turēts lielā slepenībā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Veselības ministre Ingrīda Circene (“Vienotība”), kura patlaban atveseļojas Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari”, tomēr pakļāvusies politiskajam spiedienam un atkāpusies no amata. Partijas vadība par Circenes kundzes spējām vadīt ministriju runājusi ne reizi vien, pastāstīja “Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars. Neoficiāli zināms, ka ministre izteikusi vēlmi pēc veselības uzlabošanas saņemt citu ar medicīnas jomu nesaistītu amatu.

Veselības ministres galvenā prioritāte bija veselības aprūpes finansēšanas likumprojekta izstrāde, lai valstī varētu ieviest veselības apdrošināšanu. Diemžēl valdībā pieņemtais un parlamentā iesniegtais likumprojekts bija tālu no vēlamā, tāpēc par šo tiesību aktu atbildīgā Saeimas Budžeta un finanšu komisija nolēma izveidot darba grupu, kuras uzdevums bija uzlabot, lai neteiktu – pārstrādāt, ministrijas veikumu. Pasaules veselības organizācija (PVO) brīdināja, ka, pieņemot šādu likumprojektu, rodas šaubas, vai valsts spēs apdrošināt visas mazaizsargātās iedzīvotāju grupas. “Latvijā veselība īsti prioritāra nav bijusi, un pat pēc jaunākajām reformām, kuru mērķis ir uzlabot veselības aprūpes sektora efektivitāti, nav redzams lielāks politisks atbalsts nozarei, piemēram, paaugstinot izdevumus par veselību,” atzinusi PVO.

I. Circene izplatījusi paziņojumu, kurā pamatojusi atkāpšanās iemeslus. “2013. gadā mainoties valdības vadītājiem, mans redzējums par veselības aprūpes finansēšanas sistēmas reformu un attiecīgu finansējuma pieauguma nepieciešamību veselības nozarē nav mainījies. Vienmēr esmu strādājusi saskaņā ar principiem un redzējumu par Latvijas veselības aprūpes attīstību atbilstoši Eiropas līmenim, mana līdzšinējā darbība veselības ministres amatā bijusi vērsta sabiedrības, nevis atsevišķu nozares pārstāvju interesēs. (..) Man nav pieņemams, ka, strādājot šajā valdībā, Veselības ministrija nav saņēmusi atbalstu stabilam ilgtermiņa finansējuma pieaugumam un citiem veselīgai sabiedrībai stratēģiski svarīgiem jautājumiem. Ņemot vērā atšķirīgo izpratni par veselības aprūpes nozarē būtiskāko un faktu, ka nav tikusi panākta konstruktīva sadarbība neatliekamu uzdevumu izpildē, kā arī to, ka es personīgi nekavējoties nevaru atsākt darbu veselības stāvokļa dēļ, uzskatu, ka turpmāk kopīgs darbs šādā komandā man nav iespējams. Tādējādi, pakļaujoties politiskajam spiedienam, atkāpjos no veselības ministres amata.”

Ar politisko spiedienu eksministre domā komandas darba trūkumu valdībā, jo viņa nejuta Ministru kabineta atbalstu iecerētajām reformām veselības aprūpes jomā, pastāstīja I. Circenes preses sekretāre Aija Bukova-Žideļūna.

A. Kampars pastāstīja, ka nākamajam ministram ir jābūt politiķim, kuram veselības aprūpes joma nav sveša un kurš spēj sarunāties ar nozares pārstāvjiem. “Ingrīda runāja maz. Mēs viņai jūtam līdzi, jo atveseļošanās var ieilgt līdz pat sešiem mēnešiem,” sacīja Kampars un neslēpa, ka jaunajam ministram iecerēts ministrijas vadību uzticēt arī jaunajā valdībā, kas taps pēc 12. Saeimas vēlēšanām. Protams, ja koalīcijā toni joprojām noteiks “Vienotība”.

Patlaban ar izraudzīto kandidātu notiekot sarunas ļoti šaurā partijas vadības lokā, lai pasargātu šo personu no nevajadzīgas pelšanas. Zināms, ka veselības ministra amats netiks piedāvāts nevienai ministrijas pašreizējai amatpersonai. Ja kandidāts piekritīs, tad jau pirmdien varētu tikt sasaukta Saeimas ārkārtas sēde, lai nobalsotu par jauno veselības ministru.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

    Katrā ziņā arī jaunajam Veselības ministram ir jābūt ā r s t a m, ne ierednim Un vispārīgi – kas ir politislkais spiediens. Vai tas nav – politiskās gribas trūkums ko ir izrādījusi valdība un Saeima ???

  2. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

    Paldies Dr. I. coircenei par uzsāktajām reformām veselības aprūpē. Ministre bija darītāja, ne liela runātāja vai solītāja. Darbs bija ļoti nepateicīgs un grūts, bet sevišķi, ja trūka Saeimas un valdības atbalsta un izpratnes. – atstājot iespaidu, ka abas instances ne visai bija ieinerisētas lai gūtu panākumus. Jaunajam iecerētajam veselības ministram būtu jāturpina jau iesāktās un uzsāktās reformas ar tikpat lielu neatlaidību, sīkstumu un drosmi kā Dr. I. Circene. Pašreiz novēlēsim viņai pilnīgu veselības atgūšanu un spēku nostiprināšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+