×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. septembris, 2014
Drukāt

Par ko cilvēki izdod kaudzēm naudas? 17 dārgākās lietas un vietas pasaulē (1)

Foto: © S_E - Fotolia.comFoto: © S_E - Fotolia.com

Visdārgāko priekšvēlēšanu kampaņu pagaidām sarīkojis Maikls Blumbergs, 2001. gadā balotējoties Ņujorkas mēra amatam: katrs no 744 757 viņa atbalstītājiem Blumbergam izmaksāja 86,10 eiro.

Visdārgākā dzīve pasaulē pagaidām ir Japānas galvaspilsētā Tokijā.

Visdārgākais sērijveida automobilis pasaulē ir Maybach 62 – 360 000 eiro.

Visdārgākos apavus uz augstiem papēžiem izgatavojis juvelieris Stjuarts Vaicmans. Tie ir rotāti ar 642 rubīniem, un to cena ir 1,6 miljoni eiro.

Visdārgākās pusdienas pasaulē ieturējis uzņēmuma Greenlight Capital direktors Deivids Ainhorns, kurš izsolē par aptuveni 300 000 eiro iegādājās tiesības paēst pusdienas kopā ar savu elku miljardieri Vorenu Bafetu.

Visdārgākās cigaretes pasaulē ir Treasurer – viena paciņa maksā 24 eiro, un tās pārdod tikai specializētos veikalos.

Pasaulē visdārgākie kartupeļi ir franču šķirne La Bonnotte, ko var iegādāties aptuveni par 500 eiro kilogramā.

Visdārgākā kafija – Indonēzijas salas Sumatras šķirne Kopi Luwak – ceturtdaļa mārciņas maksā aptuveni 100 eiro.

Pasaulē visdārgākais tērps pieder amerikāņu kosmonautiem – tā cena ir aptuveni 12 miljoni eiro, un vienlaikus tas ir arī visdārgākais apģērba gabals pasaulē.

Pasaulē visdārgākā viesnīca pagaidām ir Dubaijas Burj al arab – par vispieticīgāko numuriņu tajā jāsamaksā 770 eiro diennaktī, savukārt karaliskie apartamenti izmaksās 7700 eiro.

Pasaulē dārgākais stadions ir Stade de France, kurš atrodas netālu no Parīzes un kurā 1988. gadā Francijas valstsvienība uzvarēja pasaules čempionātā. Tā būvniecība izmaksāja 460 miljonus eiro.

Visdārgākais vērtspapīrs pasaulē vēl gluži nesen bija amerikāņu investīciju uzņēmuma Berkshire Hataway akcijām, kas maksāja aptuveni 64 000 eiro.

Visdārgākais krūšturis pasaulē maksā aptuveni 15 miljonus eiro, un to demonstrējusi vācu modele Haidija Klūma. Tas, protams, nenozīmē, ka šis izstrādājums arī pieder viņai.

Visdārgākais komikss pasaulē ir stāsts par zēnu Timu un viņa šuneli Štrūpiju. Kāds kolekcionārs par izlaiduma “Melnā sala” titulbildes oriģinālu samaksājis 100 000 eiro.

Par visdārgāko zīmolu pasaulē uzskata Coca–Cola, un tas novērtēts ar 69 miljardiem (?!) ASV dolāru, kas cita starpā ir aptuveni 60% visa uzņēmuma vērtības.

Pasaulē visdārgākā lelle Bārbija maksā precīzi 100 000 eiro. Tā ietērpta kleitā, kas izgreznota ar īstiem briljantiem.

Visdārgākā grāmata pasaulē ir Leonardo da Vinči “Lesteras kodekss” jeb “Traktāts par ūdeni, zemi un debesu lietām”, kas izpildīts spoguļrakstā uz ļoti dārga papīra. Savulaik Bils Geitss to iegādājās par 24 miljoniem ASV dolāru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nav komentru

Draugiem Facebook Twitter Google+