Latvijā
Kriminālziņas

Par kontrabandu atņem īpašumus5


Lauku mājas. Ilustratīvs attēls
Lauku mājas. Ilustratīvs attēls
FOTO: Ivars Soiknāns/ LETA

Lielās nepatikšanās nokļuvis Talsu novada iedzīvotājs 45 gadus vecais Ģirts Kurpnieks, kuram par cigarešu kontrabandu Kurzemes rajona tiesa Talsos piespriedusi ne tika cietumsodu, bet arī atņēmusi īpašumus.

2018. gada 19. martā Kurpnieka garāžā Talsu novada Lībagu pagasta Dižstendē policija atrada 110 000 cigaretes “Premjer” ar Baltkrievijas akcīzes nodokļu markām, viņa automašīnā “Opel Astra” – 20 000 tādas pašas cigaretes.

Arī vīrieša mājās Laidzes pagastā šis tas atradās: baltkrievu cigaretes “Superslims Portal Gold” (20 cigaretes) un “NZ” (20), bez akcīzes markām “Prince” (80), “L&M” (19) un “Street Bond Blue” (20).

Cigarešu kopējā vērtība: 21 044,96 eiro. Valstij nodarīti zaudējumi 18 184,02 eiro, kas sastāv no nenomaksātā akcīzes nodokļa 1647, 90 eiro, muitas nodokļa 12 885,74 eiro un pievienotās vērtības nodokļa 3650,38 eiro. Par šo bagātību un nodarījumu tiesa piesprieda trīs mēnešu cietumsodu. Bet tas nebija viss.

Kratīšanas laikā tika atrastas vairākas iekārtas, kuras fiziskas personas mūsu valstī nedrīkst iegādāties, glabāt un lietot. Tā Kurpnieka opelī pieslēgts pie strāvas atradās mobilo telefonu, GPS un Wi-FI signālu slāpētājs “CIU-004GL”, bet viņa mājas skapī atradās ierīce “CC308+”, kas paredzēta slēpto kameru un mikrofonu atklāšanai, radiosignālu pārveidošanai. Par šīm mantām Kurpnieks arī saņēma trīs mēnešu cietumsodu.

Saistītie raksti

Galīgais sods – pieci mēneši cietumā – tika noteikts, abus sodus daļēji saskaitot. Tāpat Kurpniekam jāsamaksā valstij nodarītie zaudējumi – nenomaksātie nodokļi un vēl 367 eiro par cigarešu glabāšanu un iznīcināšanu.

Un arī tas vēl nav viss. Tiesa atzina, ka četri nekustamie īpašumi – divi Laidzes pagastā, pa vienam Talsos un Dundagas novadā – atzīstami par noziedzīgi iegūtu mantu un konfiscējami.

Kurpnieks jau iepriekš bijis sodīts par līdzīgiem noziegumiem

LA.lv