×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. aprīlis, 2016
Drukāt

Par lauksaimniecības zemes neizmantošanu tagad draud soda sankcijas (12)

lauks2

Saeima ceturtdien, 21.aprīlī, trešajā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, paredzot noteikt soda sankcijas personām, kuras pēc lauksaimniecības zemes iegādes noteiktā termiņā neuzsāk šīs zemes izmantošanu lauksaimnieciskajā ražošanā, informē Saeimas preses dienests.

Personām, kuras pēc 2014.gada 1.novembra iegādājušās īpašumā lauksaimniecības zemi, rakstveidā jāsniedz apliecinājums, ka šī zeme tiks izmantota lauksaimnieciskajā darbībā. Taču patlaban likums neparedz sankcijas gadījumā, ja zeme netiek izmantota lauksaimniecības vajadzībām.

Soda apmērs būs atkarīgs no zemes platības. Ja tā ir līdz 20 hektāriem, kā soda sankcija paredzēts brīdinājums vai naudas sods – līdz 60 eiro fiziskajai personai un līdz 150 eiro juridiskajai personai. Ja zemes platība ir no 21 līdz 50 hektāriem, naudas sods fiziskajai personai paredzēts no 60 līdz 350 eiro, bet juridiskajai personai – no 150 līdz 650 eiro. Ja zemes platība ir no 51 līdz 100 hektāriem, naudas sods paredzēts attiecīgi no 350 līdz 500 eiro un no 650 līdz 1500 eiro.

Savukārt par tādu zemes īpašumu neizmantošanu lauksaimnieciskajā darbībā, kuru platība pārsniedz 100 hektārus, naudas sods būs no 500 līdz 700 eiro fiziskajai personai un no 1500 līdz 5000 eiro juridiskajai personai. Visos gadījumos, izvērtējot pārkāpuma apstākļus un smagumu, paredzēta arī iespēja izteikt brīdinājumu.

Ar lauksaimniecisko darbību saprot augkopības (arī koku stādu, sēņu, savvaļas ogu audzēšana), lopkopības (arī truškopība, putnkopība, biškopība un zvērkopība), iekšējo ūdeņu zivsaimniecības un dārzkopības (arī puķkopība, siltumnīcu saimniecība) produkcijas audzēšanu un ražošanu, tostarp šīs produkcijas pirmapstrādi un pēcapstrādi, ja tā veikta pašā saimniecībā, kā arī lauku tūrisma pakalpojumu sniegšanu un lauksaimniecības zemes uzturēšanu noganīšanai vai kultūraugu audzēšanai piemērotā stāvoklī.

Likuma grozījumi vērsti uz Latvijas zemes resursu ilgtspējīgu saglabāšanu. Nacionālajā attīstības plānā norādīts, ka aizvien palielinās lauksaimniecībā neizmantotās zemes apjoms. Līdz 2020.gadam tam būtu jāpieaug līdz 95 procentiem salīdzinājumā ar 2011.gadu, kad tika apsaimniekoti 87,9 procenti lauksaimniecībā izmantojamās zemes. Jau patlaban neapstrādāta lauksaimniecībā izmantojamā zeme tiek aplikta ar nekustamā īpašuma nodokļa papildlikmi 1,5 procentu apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Maria Victoria Vargas Puyo Atbildēt

  Vai jums ir nepieciešams ātrs ilgtermiņa vai īstermiņa aizdevumu ar salīdzinoši zemu procentu likmi, kā zema kā 3%? Mēs piedāvājam biznesa aizdevums, personas aizdevums, mājas aizdevums, auto aizdevums, students aizdevums, parādu konsolidācijai aizdevums e.t.c. Nav svarīgi, jūsu kredīta rezultātu. Mēs garantētas kas veic finanšu pakalpojumus mūsu daudziem klientiem visā pasaulē. Ar mūsu elastīgu aizdevumu paketes, aizdevumus var apstrādāt un nodot aizņēmēja īsā laikā iespējams, sazinieties ar mūsu speciālistu padomu un finanšu plānošanu. Ja jums ir nepieciešams ātrs aizdevumu, sazinieties ar mums pa mvargaspuyo1 g m ail.com

 2. Te nu darbojas ierēdņi – Don Kihoti. Tā darbošanās ir bezjēdzīga , stulba un kaitīga. Neviens Latvijā nav spējīgs cīnīties ar lauksaimniecības sabrukumu. To izraisa un saglabā Eiropas savienība. Pareizi jau būtu izstāties no ES, bet Latvija neprot funkcionēt pie neatkarības, galvenokārt morālo problēmu dēļ.

 3. Virsū jau nesaka-vācieties no savas zemes prom,bet smalki un palēnām tas tiek nostrādāts.Atņem mums laukos visu-darbu, zemi un vēl iedzīvojas uz tā rēķina savācot pienu simtiem tūkstošiem tonnu gandrīz par velti .Bērni aizbrauc svešumā un kad lauksaimniecība būs iznīcināta,tad eiropas pienam un pārejai produkcijai būs vārti vaļā.Viņiem pat nebūs nekas jāieved,te būs tukšs,pircēji jau būs tur.
  Viss notiek-mūsu ministri par to gādā.

 4. no vienas puses apstrādāšanu padara neizdevīgu,no otras soda par neapstrādāšanu-normālas spīlēs mazsaimniekus iemetuši.Jums vienkārši grib atņemt zemi

 5. kaut kā nelīmējas,aicina mazāk ražot pienu.liek ražot vairāk siena ruļlu kuru nevienam nevajag,tagad liks sodus par neapstrādāšanu.

 6. paņemiet un izlasiet LAD prasības par zemes apsaimniekošanu,piemēram ilgadīgiem zālājiem,tādas prasības var prasīt ,tik tas kas neko no nesaprot not no zemes izmantošanas,zeme jau nav slaucama govs,pat slaucamai govij vajag atpūsties ,vismaz 2 mēnešus

 7. Normāli grozījumi. Vismaz tirliņi – administratori aizdomāsies, ka viss sazagtais arī pienācīgi jāapsaimnieko.

 8. Tātad- aizvien palielinās lauksaimniecībā neizmantotās zemes apjoms. Varbūt vispirms papētīt un atbildēt uz jautājumu-KĀPĒC tā notiek? Varbūt ir iemesli? Kas izsauca neizmantošanu ? Vieglāk un vienkāršāk ir uzreiz sodīt, jo nav jādara, nav jādomā, vāc tik naudiņu? Diemžēl ,mūsu valstī nav tautsaimnieku valsts pārvaldē .

 9. zemnieki, audzejiet papirmalkas kulturas!

 10. Cilpa arvien vairāk sažņaudzas ap zemnieku kaklu, ,,mīļā” valdība visiem saviem neķītrajiem spēkiem cenšās iznīcināt Latviju. Tā turpināt,augstie kungi un dāmas.

 11. Kārtējo reizi,tiek lobēta mazo zemnieku iznīdēšana …..

 12. kur tad liks to saražoto, jau tagad pienu lejam tonnam ara

Draugiem Facebook Twitter Google+