×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. maijs, 2013
Drukāt

Par sievietes un vīrieša apakšveļu. Šoreiz – no veselības viedokļa

Foto - Stock.XCHINGFoto - Stock.XCHING

Iegādājoties veļu, diezin vai pirmā doma ir par tās ietekmi uz veselību. Pareizai ir jābūt skaistai, ērtai, patīkamai, pietiekami izturīgai un, galvenais, arī nekaitīgai!

 

Pareizā izvēle

Apakšveļas uzdevums nav veselības uzlabošana, taču ļaunumu gan tā var nodarīt, ja izvēle ir nepārdomāta. Svarīgi, lai tā būtu no dabīgu šķiedru auduma, elpojoša, nekur nespiestu un neberztu, tātad – ērta. Tādu īpašību kopums palīdz saglabāt, nevis uzlabot veselību. Ja veļa šim raksturojumam neatbilst, tā veselības stāvokli viegli var uz ilgu laiku pasliktināt.

Veselībai drošākie audumi ir kokvilna un zīds. Taču krāšņākie un pievilcīgākie modeļi parasti izgatavoti no māk­slīgo šķiedru variācijām vai ar krietnu sintētikas piejaukumu.

Diemžēl sintētika saglabā mitrumu un veicina pārmērīgu svīšanu, savukārt tā rada labvēlīgus apstākļus bīstamo mikroorganismu invāzijai un sievietēm veicina disbakteriozi un piena sēnītes attīstību. Gan vīriešiem, gan sievietēm šāda veļa bieži kļūst par nepatīkamu alerģisku izsitumu un kairinājuma iemeslu.

Ja prece nav kvalitatīva vai tās izcelsme nav zināma, nevar izslēgt varbūtību, ka jutīgiem cilvēkiem arī izstrādājumu košā krāsa radīs problēmas.

Mežģīnēm, kruzuļiem un izšuvumiem savukārt ir stingra struktūra, kas var berzt un kairināt ādu, provocējot dermatītus.

Iegādājoties pat augumu koriģējošo apakšveļu, tā tomēr nedrīkst spiest. Arī krūšturis. Ja novelkot ādā ir palikušas vīļu vai lencīšu rievas, izstrādājums nav piemērots valkātājai. Krietni ērtāki ir tā sauktie sporta krūšturi, kam parasti nav stingrā karkasa, taču šā iemesla dēļ tie nav piemēroti sievietēm ar lielām krūtīm. Dāmām ar kuplām formām stingrākas formas krūšturis un platas lencītes palīdz tās nevis izcelt, bet gan saturēt.

Arī augumu koriģējošajām biksītēm svarīgs ir pareizais izmērs, lai, vienu ķermeņa daļu slēpjot, citu nenāktos deformēt. Liekās tauku krokas ir nevis jāizstiepj, bet gan vienmērīgi jāizlīdzina! Turklāt šāda veļa nav paredzēta ikdienas valkāšanai.

 

Minimālisma posts

Apakšbiksītes slipi ir piemērotākais modelis ikdienas valkāšanai. Tās piesedz pietiekami daudz ķermeņa, lai nodrošinātu normālu termoregulāciju, bet šuves nespiež un neberž maigākās vietas.

Šortiņiem ir daudz piekritēju, taču pirms tam ir jāizvērtē sava ķermeņa proporcijas. Ja šāda tipa biksītes ir par mazu, tās spiež gurnus un traucē asinsritei. Savukārt asins plūsmas sastrēgums mazajā iegurnī sievietēm dažkārt veicina dzemdes piedēkļu iekaisumu un neauglības rašanos. Šortiņi ir īpaši nevēlami dāmām, kuras nomoka varikozās vēnas.

Pārmērīgi piegulošas apakšbikses ir nepiemērotas arī vīriešiem – tas ir drošs ceļš uz potences problēmām, ko ietekmē jau minētais asins plūsmas sastrēgums.

Turklāt šaura veļa nospiež limfmezglus, un tas jau bīstami ļaundabīgu audzēju riska dēļ. Pareizās biksītes par sevi nedrīkst atgādināt visas dienas garumā!

Vīriešiem piemērotākās ir bokseršortu tipa vai jebkuras nepiegulošas apakšbikses, kas izgatavotas no dabiskiem audumiem, lai ķermenis elpotu un lai sintētika nepaaugstinātu temperatūru kājstarpē, kas īpaši būtiska gan no higiēnas, gan spermatozoīdu kvalitātes viedokļa tiem, kuriem aktuāls ģimenes pieaugums. Šī paša iemesla dēļ gulēt jādodas pavisam bez veļas. Arī vienatnē!

Stringu tipa biksītes ginekologi iesaka valkāt pēc iespējas retāk. Bīstamība slēpjas modeļa konstrukcijā. Šaurā josla mugurpusē veicina ādas mikrotraumu rašanos starpenes apvidū un uz gļotādām, paverot vārtus infekciju iekļūšanai ķermenī. Arī no anālās atveres stringu dēļ mikrobiem vieglāk nokļūt makstī un radīt optimālu vidi dzimumceļu iekaisumiem.

Bikini tipa modeļiem svarīgs ir auduma sastāvs. Vēlams jaukts, bet ar dabīgo šķiedru pārsvaru. Izmantotie sintētiskie materiāli palīdz biksītēm saglabāt estētisku izskatu un labi piegulēt augumam, bet dabīgie nodrošina komfortablu mikroklimatu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+