Kriminālziņas
Sabiedrība

Par studentes Elīnas Pupiņas nonāvēšanu piespriež 10 gadu ilgu cietumsodu 16


Tiesas sēde. Tiesa pasludina spriedumu krimināllietā, kurā par savas draudzenes nogalināšanu strīda laikā apsūdzēts Jānis Gaigals. Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa.
Tiesas sēde. Tiesa pasludina spriedumu krimināllietā, kurā par savas draudzenes nogalināšanu strīda laikā apsūdzēts Jānis Gaigals. Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa.
Foto – Timurs Subhankulovs

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa Elīnas Pupiņas nonāvēšanā apsūdzētajam Jānim Gaigalam pirmdien piesprieda cietumsodu 10 gadu un viena mēneša apmērā, liekot viņu apcietināt tiesas zālē, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Gaigals atzīts par vainīgu gan Pupiņas nonāvēšanā, gan arī zādzībā.

Tiesa tāpat piemēroja Gaigalam policijas kontroli uz vienu gadu, kā arī nolēma piedzīt no viņa materiālo atlīdzību par labu cietušajiem: Aijai Pupiņai 13 090 eiro, Mihailam Pupiņam – 14 601 eiro, bet Agnesei Pupiņai – 5000 eiro apmērā. Gaigalam būs arī jāatlīdzina tiesāšanās izdevumi.

Pilns tiesas spriedums būs pieejams 31.oktobrī, to iespējams pārsūdzēt 10 dienu laikā.

Aģentūra BNS ziņoja, ka, saskaņā ar krimināllietas materiāliem apsūdzētais 2012.gada 15.maijā atradies savā dzīvesvietā Rīgā, kur gaidījis draudzeni Pupiņu. Kad viņa ieradās dzīvoklī, starp viņiem izcēlās sadzīvisks strīds.

Būdams alkohola reibumā, apsūdzētais vīrietis ar abām rokām satvēra sievietes kaklu un sāka viņu žņaugt, bet pēc tam sievietei vairākas reizes iesita pa galvu. Pēc nodarītajiem miesas bojājumiem sieviete nomira.

Saistītie raksti

Lieta iepriekš vairākas reizes atlikta, lai izskatītu noslepkavotās jaunietes radinieku izteiktos lūgumus, vienā no tiem tika lūgts veikt līķa ekshumāciju. Tāpat noslepkavotās meitenes radinieki bija lūguši veikt papildu ekspertīzes dažādiem lietiskajiem pierādījumiem – drēbēm, datoram, mobilajam telefonam. Lūgts arī veikt atkārtotu notikuma vietas apskati.

Galerijas nosaukums
LA.lv