×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2012
Drukāt

Parādnieks: māmiņu algas jāmaksā līdz pusotra gada vecumam

Foto - LETAFoto - LETA

Tā saucamās māmiņu algas būtu jāmaksā ilgāk – nevis gadu, bet par bērna audzināšanu līdz pusotra gada vecumam, uzskata Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas vadītājs Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība). Apakškomisija par šo ideju lems kādā no nākamajām sēdēm.

Parādnieks uzskata, ka Saeimas deputātiem ir jāsniedz arī sava vīzija par māmiņu algām. Viņš atsaucās uz labklājības ministres pieļauto, ka krīzes laikā noteiktos griestus māmiņu algām varētu atcelt agrāk, un norādīja, ka, viņaprāt, par to vajadzētu plašāku diskusiju.

“Manuprāt, diskusijai ir jābūt plašākai. Ir nepieciešams māmiņu algu pagarināt līdz pusotram gadam – līdz laikam, kad māmiņa var sūtīt bērnu bērnudārzā,” uzsvērā Parādnieks.

Labklājības ministre Ilze Viņķele iepriekš pieļāva, ka tā saucamo māmiņu algu griestus, kurus noteica ekonomikas krīzes laikā un kuri ir spēkā līdz 2014.gadam, varētu atcelt ātrāk, nekā noteikts likumā.

“Māmiņu algas jeb vecāku pabalsta izmaksu ierobežojumi krīzes dēļ ir iecerēti līdz 2014.gadam. Vērtējot, kā patlaban pildās sociālais budžets, esmu piesardzīgi optimistiska. Pavērosim pusgada budžeta rādītājus, iespējams, varēsim lemt, ka izmaksu griestu atcelšana varētu notikt agrāk, nekā nosaka likums – nevis 2014., bet 2013.gadā,” sacīja Viņķele.

Vecāku pabalsta lielumu aprēķina pēc samaksātajiem nodokļiem. Griesti ir 350 latu plus 50% no aprēķinātās summas, kas pārsniedz šo summu. Vecāku pabalstu piešķir tikai tiem vecākiem, kuri atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un nestrādā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+