×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. maijs, 2016
Drukāt

Pārdaugavas svētkiem tapis īpašs uzvedums “Pārdaugavas logos”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 21.maijā plkst. 18 Arkādijas parkā Pārdaugavas svētku ietvaros skanēs muzikāla leģenda par Daugavas kreiso krastu “Pārdaugavas logos”, kurā Pārdaugavas topošie un profesionālie mūziķi un dejotāji īpašā uzvedumā stāstīs par Pārdaugavas vietām un radošām personībām dažādos laikmetos, LA.lv pavēstīja svētku rīkotāji.

Sšogad pirmoreiz Pārdaugavas svētkos tiek veidots vienots iestudējums, radot iespēju apvienojot dažādus mūziķus un citas radošas personības stāstā par personībām, kuras dzīvojušas un dzīvo Pārdaugavā un kam šī pilsētas daļa ir tuva. “Uzvedums ir pirmais solis ceļā uz Pārdaugavas grupas radīšanu – projektu, kas iecerēts par godu Latvijas simtgadei un Pārdaugavas kultūrvēsturei un videi, radot sadarbības platformu radošiem pārdaugaviešiem,” pauda Pārdaugavas svētku koordinatore Ieva Strazdiņa.

Leģendu par Pārdaugavas logiem dzirdēsim vijolnieku, akordeonistu, čellu un citu instrumentālo ansambļu, kora un orķestra izpildījumā. Pārdaugavas leģendas un stāstus iestudējuma klausītājiem stāstīs Jaunā Rīgas teātra aktieris Varis Piņķis, kurš pats arī ir pārdaugavietis. Režiju veidojusi Ieva Niedre, mākslinieciskais konsultants – Mārtiņš Klišāns. Uzvedumā piedalās komponists Jēkabs Nīmanis un viņa festivālu orķestris, P. Jurjāna mūzikas skolas un Bolderājas mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi, Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkņi, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas kamerorķestris “Armonico”, solisti Katrīna Kivleniece (saksofons), Samanta Čipinska (akordeons ) un mākslinieciskais vadītājs un diriģents Normunds Dreģis.

Programma veidota no skaņdarbiem, kas noskaņās saistās ar Pārdaugavas vietām no 18. gadsimta sākuma līdz mūsdienām. Atsevišķus skaņdarbus īpaši komponējis Jēkabs Nīmanis, un mūzika cieši saistīta ar Pārdaugavas dzejnieku – Ojāra Vācieša, Jāņa Akuratera, Aleksandra Čaka – daiļradi.

Pārdaugavas svētki 21.maijā Arkādijas parkā, Uzvaras parkā, O.Vācieša un J.Akuratera muzejā, kā arī pie Māras dīķa tie tiks svinēti jau septīto reizi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+