×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Pārdodot viltotus Polloka mākslas darbus, amerikānis tiek pie zemūdenes

Džeksona Polloka gleznas reprodukcijaDžeksona Polloka gleznas reprodukcija

Kāds ņujorkietis iedzīvojies milzu bagātībā, gadiem ilgi pārdodot mākslas darbus, kurus uzdevis par slaveno amerikāņu abstrakto ekspresionistu Džeksona Polloka, Villema de Koninga un vairāku citu mākslinieku šedevriem.

54 gadus vecais Džons Rī Manhetenas tiesā nule atzinies, ka deviņu gadu laikā ar savu rūpalu izblēdīt 2,5 miljonus ASV dolāru, turklāt daļu no šīs naudas viņš esot izmantojis, lai iegādātos zemūdeni.

Izmeklēšanā secināts, ka vīrietis, kuram draud cietumsods līdz četriem gadiem, melojis par vairāku desmitu mākslas darbu autentiskumu.

Laikraksts “The New York Times” vēsta, ka blēdis izgatavojis viltotus dokumentus par mākslas darbu vēsturi, lai apmānītu mākslas darbu kolekcionārus.

Avīze arī ziņo, Rī draudējis izrēķināties ar tiem, ka apšaubīja mākslas darba autentiskumu, apgalvojot, ka viņam ir sakari ar organizētās noziedzības pasauli.

Tiesas spriedums Džona Rī lietā tiks pieņemts nākamā gada aprīlī.

Džeksons Poloks tiek uzskatīts par abstraktā ekspresionisma radītāju. Veidojot mākslas darbus, viņš noklāja audumu uz grīdas, pilināja, laistīja un svieda uz tā krāsu, veidojot dažādas krāsu konfigurācijas. Villems de Konings bija nīderlandiešu izcelsmes amerikāņu mākslinieks, kurš dzimis Roterdamā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+